Bieszczady logo
Kliknij + i poleć Bieszczady.net.pl ;)


Bieszczady noclegi
STRONA GŁÓWNA | NOCLEGI | MIEJSCOWOŚCI | ARTYKUŁY | GALERIA | FORUM | KONTAKT
R                E                K                L                A                M                A
BIESZCZADY - HOTELE, PENSJONATY, DOMKI - NOCLEGI W BIESZCZADACH

Wybierz region
Wybierz rodzaj obiektu
Wybierz miejscowość
Inne oferty
BIESZCZADY NOCLEGI


Noclegi Bieszczady
Domki Bieszczady
Agroturystyka
Chaty Bieszczady
Pensjonaty Bieszczady
Hotele Bieszczady
Pokoje Bieszczady
Ośrodki wypoczynkowe
Schroniska Bieszczady
Pola namiotowe
Restauracje Bieszczady

WSTĘP

Wszystkie artykuły
Historia Bieszczadów
Świątynie i cmentarze
Żydzi i kirkuty
Flora Bieszczadów
Fauna Bieszczadów
Ciekawe miejsca i obiekty
Trasy, szlaki i ścieżki
Informacje praktyczne
Zima w Bieszczadach
Bieszczady Wschodnie
GALERIA ZDJĘĆ

Galerie bieszczadzkie

Krajobrazy bieszczadzkie
Miejsca w Bieszczadach
Miejscowości
Bieszczadzka przyroda
Stare galerie

NOCLEGI BIESZCZADY
Noclegi Cisna
Noclegi Polańczyk
Noclegi Solina
Noclegi Ustrzyki Górne
Noclegi Wetlina
Noclegi Wołkowyja

ROZKŁAD JAZDY

Baligród
Lesko - dworzec
Sanok - dworzec
Ustrzyki D. - dworzec
Wołosate
Zagórz - dworzec

Więcej MiejscowościINFORMATOR
Podręczne informacje
Bieszczady Grupa GOPR
BdPN
Świątynie - nabożeństwa
Przewodnicy
Ciekawe stronyMAPY ONLINE

Mapy współczesne

Bieszczady Wysokie 1:40
Okolice Baligrodu 1:25
Jezioro Solińskie 1:25
G. Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie 1:75
Bieszczady Wschodnie

Mapy historyczne

Bieszczady Zachodnie
Pikuj - mapa 1937 1:100
Ruskie - 1:75
Turka - 1:75
Wielki Berezny - 1:75
Niżny Warecki - 1:75
Tuchla - 1:75
Użgorod - 1:75
Seredne - 1:75
Svaliava - 1:75
Volove (Miżhirja) - 1:75
Porohy - 1:75TURYSTYKA

Opisy miejscowości
Szlaki turystyczne
Ścieżki przyrodnicze
Trasy samochodowe
Szlakiem ikon ok Sanoka
Ciekawe miejsca
Ekomuzeum Hołe
Młyny i tartaki wodne
Muzeum Przyrodnicze
Skansen w Sanoku
Sine Wiry
Łopienka
Jezioro Solińskie
Połonina Wetlińska
Więcej
Cerkwie i kościoły
Bieszczadzka Kolejka
Bukovske Vrchy
Mapy i literatura
Reportaże i wyprawy

OFERTY TURYSTYCZNE

Galerie i muzea
Konie w Bieszczadach
Narty w Bieszczadach
Przewodnicy
Produkt lokalny
Inne oferty
Nieruchomości
Karpaty ukraińskie

KSIĘGARNIA


Księgarnia wyd. Ruthenus
Wyd. Bezdroża - Bieszczady
Wyd. Bezdroża - Góry
REKLAMA
SERWIS

Kontakt

POLECAMY


Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.

Solina.info.pl
polecamy w bieszczadach POLECAMY


Twoja wyszukiwarka
Bieszczady aktualności ARTYKUŁY I AKTUALNOŚCI

Dni Leska 2003-06-03 16:59:15 CEST

"Miasto Snina przedstawia się mieszkańcom polskiego Leska", to oficjalna nazwa projektu jaki wygrał grant z Funduszu unijnego Phare CBC - Fundusz Małych Projektów. Komplementarne wnioski złożyły obie strony, i mimo profesjonalnego przygotowania obu wniosków - przeszedł ten ze strony naszych sąsiadów. 13.350 tys. Euro, czyli 88% wartości całego projektu zostało przeznaczone na wymianę kulturalną, pokazy gastronomiczne i prezentacje oferty turystycznej. Jak duży był to projekt niech świadczy fakt ze strony Słowackiej zaangażowanych było ok. 170 osób. Oczywiście liczba ta obejmuje już wszystkie zespoły: "Merlin", "Scream", "Lorning", "Mar?álky" oraz "Vihorlat". Koordynatorem i dobrą duszą całego przedsięwzięcia była Daniela Galandová.Podczas czterech dni (29.05-1.06.2003) w Lesku odbyły się: Otwarte Forum Dyskusyjne Organizacji Pozarządowych z Leska i Sniny, mecze piłkarskie Lesko - Snina, wystawy: "Snina w fotografii", "spotkanie po latach - Lesko 2930 - 2003 - wernisaż i wystawa Bolesława Baranieckiego i Edwarda Barana", Festyny u przedszkolaków i na Rynku, oraz Koncert dla przyjaciół, w którym wystąpili:

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Dostaną konie 2003-06-03 16:57:14 CEST

Jeszcze w tym roku Komenda Powiatowa Policji w Lesku otrzyma specjalnie wyszkolonego konia do patrolowania trudnodostępnych terenów Bieszczad. Dołączy on do dwóch, które są wykorzystywane przez tamtejszą policję. Konie wykorzystywane są przez bieszczadzkich policjantów już od 2 lat. W kwietniu ze służby, z powodu choroby wycofano dwa z nich. To wówczas zdawało się, że ta jednostka zostanie zlikwidowana. Jednak jeszcze w tym roku policja planuje zakup kolejnego. - Konie są nam potrzebne. Wykorzystujemy je w terenie niedostępnym dla samochodu, a takich mamy w Bieszczadach sporo. Są niezmiernie przydatne do patrolowania linii brzegowej zalewu solińskiego oraz szlaków turystycznych.Nie planujemy likwidacji tej jednostki, a wręcz przeciwnie - zapewnił Roman Pasterczyk, komendant powiatowy policji w Lesku. Te informacje potwierdza także Komenda Wojewódzka Policji, która zakupi obiecanego konia. - Dwa konie to stanowczo za mało. Patrol składa się z dwóch funkcjonariuszy. Niestety, czasami zdarza się, że jeden z koni nie może wyjechać w teren. Dlatego też planujemy dokupić w tym roku jeszcze jedno zwierzę - powiedział Józef Gdański, zastępca komendanta wojewódzkiego KWP w Rzeszowie - Policjanci na koniach są takżeniemałą atrakcją turystyczną.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Odbudują bojkowskie wsie 2003-05-22 16:55:59 CEST

Ponad pół wieku po akcji "Wisła" Amerykańskie małżeństwo chce zrekonstruować wioskę Choceń koło Baligrodu. Jej mieszkańców wysiedlono 56 lat temu. Firma z Poznania będzie natomiast odbudowywać Sokołową Wolę, w gm. Czarna, w której życie zamarło w 1951 r. Ekipę z Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Rzeszowie w Choceniu czeka trudne zadanie - po wsi, zarośniętej teraz lasem, zostały tylko niewidoczne studnie. Badania sfinansują Amerykanie - od pewnego czasu właściciele ziemi, na której niegdyś leżał Choceń. Chcieliby odbudować wioskę w przedwojennym kształcie, z cerkwią i bojkowskimi chałupami. Z pomysłu cieszą się władze gminy. - Koncepcja jest nader ciekawa - twierdzi Czesław Gawłowski, przewodniczący Rady Gminy Baligród.- Nie mamy wiele atrakcji turystycznych, a teraz pojawia się szansa zrobienia czegoś naprawdę fajnego. Choceń to nie jedyna zapomniana wieś, która ma zostać przywrócona do pierwotnego stanu. Polski Fundusz Kapitałowy z Poznania, który kupił Sokołową Wolę koło Czarnej, od dwóch lat nosi się z takim zamiarem. - Chcę namówić PFK, by rozpoczął prace zanim teren zostanie włączony w sieć Natura 2000 - mówi Władysław Podraza, wójt gminy Czarna.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Przewodnik zasłabł na Tarnicy 2003-05-15 16:53:09 CEST

Nieszczęśliwie zaczął się letni sezon turystyczny w górach. We wtorek, podczas wędrówki na Tarnicę, śmierć poniósł Jerzy B. 70-letni przewodnik z Łodzi , który prowadził grupę gimnazjalistów z Rawy Mazowieckiej. Mężczyzna zmarł na zawał. Przed południem 40-osobowa grupa uczniów z III klasy Gimnazjum w Rawie Mazowieckiej wyruszyła czerwonym szlakiem z Ustrzyk Górnych, z zamiarem dotarcia przez Szeroki Wierch na Tarnicę. Prowadził ich pilot wycieczek, wytrawny piechur, 70-letni Jerzy B. Pogoda była piękna, warunki do wędrowania dobre. Byli już na ostatniej platformie pod szczytem Tarnicy, gdy nagle przewodnik upadł. Natychmiast podjęto akcję reanimacyjną. Po niespełna pół godzinie na miejsce zdarzenia dotarł śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Do akcji reanimacyjnej włączył się lekarz. W chwilę po wylądowaniu śmigłowca, na miejsce dotarli również zdarzenia przybyli ratownicy GOPR. Nie udało się uratować mężczyzny. Po objawach lekarz rozpoznał, że śmierć była natychmiastowa. Po uzyskaniu zgody prokuratora ciało przewodnika przewieziono do Wołosatego.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Na Słowację przez Roztoki 2003-05-14 16:50:37 CEST

Podpisanie umowy stwarza możliwość ubiegania się o środki unijne Powiat leski w swojej południowej części graniczy ze Słowacją. Nie dziw więc, że z faktu tego miejscowe władze chcą uczynić jeden ze swoich turystycznych atutów. Przygranicznej współpracy i szukaniu środków na modernizację jedynego w powiecie przejścia granicznego Roztoki Górne- Ruskie Sedlo miała służyć ubiegło tygodniowa wizyta władz powiatu leskiego i gmin Baligród, Cisna w słowackiej Sninie. Stronę polską reprezentowali starosta leski Marek Scelina oraz wójtowie Cisnej Renata Szczepańska i Baligrodu Tadeusz Wrona. Słowacja od pewnego czasu przeprowadza systematyczną reformę administracyjną polegającą na likwidacji państwowych jednostek administracyjnych takich jak powiaty i przenoszeniu ich zadań na samorządy.Pierwszym szczeblem samorządowej władzy na Słowacji są samorządy wiejskie, którym przewodzą starostowie. Wioski nie są jednak na tyle dużymi podmiotami, by mogły podpisywać samodzielne umowy z polskimi gminami czy też powiatami. Dlatego też w sąsiadującym z powiatem leskim okresem Snina i Medzilaborce utworzone zostały dwa zrzeszenia zwane tam mikroregionami. Są to Dolina Ulicka oraz Dolina Oblanska. I właśnie z tymi zrzeszeniami oraz z istniejącym jeszcze państwowym okresem Snina polska strona podpisała umowę o współpracy. Otwiera to też możliwość uzyskania unijnych pieniędzy na modernizację przejścia granicznego.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Co na Otrycie ? 2003-05-01 16:49:00 CEST

Od pierwszego do trzeciego maja na Otrycie odbyło się prareferendum o Unii Europejskiej. Swój głos można było oddać w miejscu gdzie do niedawna stała Chata Socjologa (foto) . Miejsce po spalonym schronisku jest już praktycznie uprzątnięte komin który pozostał po pożarze rozebrany, pozostaje nam tylko czekać na budowę nowego schroniska w tym urokliwym miejscu. Więcej informacji i numer konta na które można wpłacać pieniążki na odbudowe na stronie Klubu Otryckiego www.otryt.bieszczady.pl

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

2 KIMB w Sękowcu 2003-05-01 16:46:50 CEST

1 maja w pięknie położonym ośrodku wczasowym w Sękowcu odbył się drugi Kongres Internautów Miłośników Bieszczadów. Na spotkanie przybyło 20 osób i wszyscy bawili się i rozmawiali do późnych godzin nocnych, atmosfera była wspaniała. W rolę Stałego Bywalca który rozpoczął pierwszy kongres w Dwerniku wcielił się administrator serwisu bieszczady.info.pl (na zdjęciu po prawo wraz z Lupino wiesza plakat ) który oficjalnie otworzył kongres. Połowa uczestników do Sękowca przybyła już 30 kwietnia rano i spędzała wspólnie czas aż do 4 maja, a niektórzy jeszcze zostali dłużej.Foto relacje z tego okresu będziecie mogli niebawem zobaczyć w dziale "spotkania"

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Regaty 2003-04-24 16:45:03 CEST

7-8.06 - Otwarcie sezonu nawigacyjnego Solina 2003 - KOZŻ - Przystań KOZŻ Polańczyk - wszystkie 2. 14.6 - Rejs żeglarski dla niepełnosprawnych - KZŻ Yacht Club Krosno - przystań KOZŻ - wszystkie 3. 14-15.6 - Regaty o Puchar Radia Bieszczady - Agencja radio Bieszczady - C.W. Wyspa - wszystkie 4. 19-22.06 - Dwa Żywioły Dwie Pasje - Skrzydlata Polska, ROZŻ - C.W. Polańczyk - zaproszone 5. 5.07 - Regaty o Błękitną wstęgę J. Solińskiego - KOZŻ, POZŻ, ROZŻ - Przystań KOZŻ - wszystkie 6.12-13.07 - Mistrzostwa Polski poł.-wsch. w klasie Omega (Ostróda) - KOZŻ - Przystań KOZŻ 7. 13.07 - Tele-lato na Zjawie - KOZŻ, Zjawa Sanok - Zjawa Polańczyk - wszystkie 8.19.07 - Regaty o Puchar Prezesa POZŻ - POZŻ,YC San Przemyśl - Polańczyk Patelnia - wszystkie 9. 19.07 - Regaty o Puchar Radia Bieszczady - POZŻ,Radio Rzeszów - Polańczyk Patelnia - wszystkie 10. 20.07 - Regaty o Puchar Szkwał Rzeszów - Szkwał Rzeszów, ROZŻ - C.W Wyspa - wszystkie 11. 25-27.07 - Puchar Podkarpacia klasa Optymist - ROZŻ - C.W Wyspa - Optymist 12. 26-27.07 - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w windsurfingu - ROZŻ - C.W Wyspa - deska 13. 26?27.07

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Zamknięte granice 2003-03-25 16:42:16 CET

Zamknięto większość przejść granicznych ze Słowacją. Jednostek wojskowych pilnują uzbrojone patrole żandarmerii wojskowej. Bezpłatne numery telefoniczne, pod którymi można zgłosić oznaki działań terrorystów. ELŻBIETA PIKOR, rzecznik prasowy Bieszczadzkiej Straży Granicznej w Przemyślu: - Bierzemy pod uwagę nielegalne uchodźstwo, ale ta fala może być tak niewielka, jak podczas konfliktu w Czeczenii. Niemniej granica polsko-ukraińska jest bardzo dobrze zabezpieczona. Na odcinku granicy strzeżonej przez Bieszczadzkie Oddział Straży Granicznej jest pięć turystycznych przejść granicznych: Ożenna - Niżna Polianka, Czeremcha - Certizne, Radoszyce - Palota, Balnica - Osadne oraz Roztoki Górne - Ruskie Sedło.Od piątku wszystkie zostały zamknięte przez MSWiA w celu zapewnienia szczelności granic. Ma to związek z wojną w Iraku. Z Polski do Słowacji dostać się można tylko przez przejście w Barwinku. Od chwili wybuchu wojny więcej pracy ma Żandarmeria Wojskowa. Jej żołnierze patrolują teren wokół jednostek wojskowych. Dzisiaj do woj. podkarpackiego przyleci ok. 3 tys. Żydów, pielgrzymujących z całego świata do miejsca kultu w Leżajsku. O ich bezpieczeństwo dbać będą m.in. członkowie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie, plutonu specjalnego Straży Granicznej. MSWiA podało bezpłatne numery telefoniczne, pod którymi można zgłosić oznaki działań terrorystów: infolinia ministerstwa: 0-800-250-250, infolinia Komendy Głównej Policji - 0-800-120-226.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Wyścigi Psich Zaprzęgów 2003-02-28 16:40:09 CET

Wraz z organizatorami Mistrzostw Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów na średnim dystansie, zapraszamy w najbliższy weekend tj. 1 i 2 marca do Przysłupia k/Cisnej do uczestniczenia w niesamowitej imprezie, której głównymi gwiazdami będą psy husky, malamuty i inne północnoamerykańskie kudłacze :-) Rozpoczęcie imprezy i start pierwszego zaprzęgu odbędzie się w sobotę o godz. 9.00, natomiast w niedzielę, 2 marca - o godz. 8.30. Całkowita trasa wyścigów wyniesie ok 60 km. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji oraz zabawy i konkursy - również dla najmłodszych. Więcej szczegółów dotyczących tej imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów pod adresem www.e-kwadrat.pl/maszer.Serwis www.bieszczady.pl obejmuje patronat internetowy nad tą imprezą i już dzisiaj zaprasza na relację z zawodów, którą zamieści tuż po zawodach.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |


Wszystkie zdjęcia na stronie "www.bieszczady.net.pl" oraz na stronach w domenie bieszczady.net.pl jak i witrynach administrowanych przez nasz serwis są chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji. © Bieszczadzki Serwis Internetowy 2001 - 2012. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.REKLAMA
NOWOŚĆ


Wersja online
ZOBACZ

Wersja papierowa
KUP

REKLAMA
PARTNERZY
Portal Karpacki
SRWiO Wetlina
SPALA24.PL
[więcej ...]
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady aktualności POLECAMY
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy