Bieszczady logo
Kliknij + i poleć Bieszczady.net.pl ;)


Bieszczady noclegi
STRONA GŁÓWNA | NOCLEGI | MIEJSCOWOŚCI | ARTYKUŁY | GALERIA | FORUM | KONTAKT
R                E                K                L                A                M                A
BIESZCZADY - HOTELE, PENSJONATY, DOMKI - NOCLEGI W BIESZCZADACH

Wybierz region
Wybierz rodzaj obiektu
Wybierz miejscowość
Inne oferty
BIESZCZADY NOCLEGI


Noclegi Bieszczady
Domki Bieszczady
Agroturystyka
Chaty Bieszczady
Pensjonaty Bieszczady
Hotele Bieszczady
Pokoje Bieszczady
Ośrodki wypoczynkowe
Schroniska Bieszczady
Pola namiotowe
Restauracje Bieszczady

WSTĘP

Wszystkie artykuły
Historia Bieszczadów
Świątynie i cmentarze
Żydzi i kirkuty
Flora Bieszczadów
Fauna Bieszczadów
Ciekawe miejsca i obiekty
Trasy, szlaki i ścieżki
Informacje praktyczne
Zima w Bieszczadach
Bieszczady Wschodnie
GALERIA ZDJĘĆ

Galerie bieszczadzkie

Krajobrazy bieszczadzkie
Miejsca w Bieszczadach
Miejscowości
Bieszczadzka przyroda
Stare galerie

NOCLEGI BIESZCZADY
Noclegi Cisna
Noclegi Polańczyk
Noclegi Solina
Noclegi Ustrzyki Górne
Noclegi Wetlina
Noclegi Wołkowyja

ROZKŁAD JAZDY

Baligród
Lesko - dworzec
Sanok - dworzec
Ustrzyki D. - dworzec
Wołosate
Zagórz - dworzec

Więcej MiejscowościINFORMATOR
Podręczne informacje
Bieszczady Grupa GOPR
BdPN
Świątynie - nabożeństwa
Przewodnicy
Ciekawe strony

MAPY ONLINE

Mapy współczesne

Bieszczady Wysokie 1:40
Okolice Baligrodu 1:25
Jezioro Solińskie 1:25
G. Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie 1:75
Bieszczady Wschodnie

Mapy historyczne

Bieszczady Zachodnie
Pikuj - mapa 1937 1:100
Ruskie - 1:75
Turka - 1:75
Wielki Berezny - 1:75
Niżny Warecki - 1:75
Tuchla - 1:75
Użgorod - 1:75
Seredne - 1:75
Svaliava - 1:75
Volove (Miżhirja) - 1:75
Porohy - 1:75TURYSTYKA

Opisy miejscowości
Szlaki turystyczne
Ścieżki przyrodnicze
Trasy samochodowe
Szlakiem ikon ok Sanoka
Ciekawe miejsca
Ekomuzeum Hołe
Młyny i tartaki wodne
Muzeum Przyrodnicze
Skansen w Sanoku
Sine Wiry
Łopienka
Jezioro Solińskie
Połonina Wetlińska
Więcej
Cerkwie i kościoły
Bieszczadzka Kolejka
Bukovske Vrchy
Mapy i literatura
Reportaże i wyprawy

OFERTY TURYSTYCZNE

Galerie i muzea
Konie w Bieszczadach
Narty w Bieszczadach
Przewodnicy
Produkt lokalny
Inne oferty
Nieruchomości
Karpaty ukraińskie

KSIĘGARNIA


Księgarnia wyd. Ruthenus
Wyd. Bezdroża - Bieszczady
Wyd. Bezdroża - Góry
REKLAMA
SERWIS

Kontakt

POLECAMY


Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.

Solina.info.pl
polecamy w bieszczadach POLECAMY


Twoja wyszukiwarka
Bieszczady aktualności ARTYKUŁY I AKTUALNOŚCI

Oferta Świąteczno Sylwestrowa 2004-11-21 10:28:33 CET

Boże Narodzenie możesz spędzić u nas !Zapraszamy Państwa do spędzenia tych wyjątkowych dni w roku w wyjątkowym miejscu-zamku Kmitów z XVIw. w Lesku.Pensjonat "Zamek" ośrodek GAT S.A. w Lesku położony malowniczo nad rzeką San w Bieszczadach.Turnus świąteczny - 20.12.2004r. - 27.12.2004r.Pok. 2 os. - Nocleg ze śniadaniem, obiadem i kolacją - 390,00 zł., Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją - 360,00 zł.Pok. 3 os. - Nocleg ze śniadaniem, obiadem i kolacją - 355,00 zł., Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją - 325,00 zł.Dzieci do lat 10 ( 1/2 porcji wyżywienia ) - 20% zniżkiDzieci do lat 3 ( bez świadczeń ) - GRATISW dniu 24 XII zapraszamy na tradycyjną Polską Wigilię. Z pierwszą gwiazdką będzie można zasiąść do Wieczerzy. Menu: barszcz z uszkami, gołąbki, zupa grzybowa, pierogi ruskie, pierogi z kapustą, śledzie, karp w galarecie, mintaj w cieście, kapusta z grochem, kompot z suszu, ciasta.25 XII - zapraszamy na wieczorek taneczny na "SALĘ KLUBOWĄ"26 XII - jak dopisze aura odbędzie się kulig

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Śladem Niedźwiedzia 2004-11-20 10:27:13 CET

Wyścigi Psich Zaprzęgów „Śladem Niedźwiedzia”. To zawody w randze Mistrzostw Polski, a zarazem etap Pucharu Europy, organizowane są już czwarty rok z rzędu.W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem mediów, zawodników jak i publiczności pragniemy zaproponować Państwu udział w tej niezwykłej imprezie.Wyścigi w Przysłupiu ( w Oberży Biesisko ) zostały uznane przez niezależnych dziennikarzy za największe, jakie odbyły się w Bieszczadach. Na tą opinie wpłynęła ilość 64 załóg z Polski i Słowacji (luty 2004).Wyjątkowa frekwencja widowni i niesamowicie "alaskańska" pogoda dodatkowo uświetniły te zawody. Duże opady śniegu sprawiły, że psy czuły się idealnie w tych warunkach, a czasy osiągane przez zawodników dziwiły nawet posiadaczy śnieżnych skuterów.W tym roku również udało się przeprowadzić po raz pierwszy Otwarty Bieg Narciarski na trasie wyścigu psich zaprzęgów . Była to pierwsza edycja tego biegu, a w styczniu 2005 mamy nadzieje gościć znacznie większą ilość miłośników biegów narciarskich ( w lutym br. wystartowało 30 zawodników i zawodniczek).

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Spór o cerkiew 2004-11-16 10:24:52 CET

Ponad 3 miliony złotych. Aż tyle pieniędzy trzeba aby uratować przed całkowitą ruiną zabytkową, prawie dwustuletnią cerkiew w Baligrodzie. Dziś Rada Gminy zdecyduje o jej losach. Sprawa już teraz podzieliła radnych i budzi duże emocje. Jedni uważają, że jedyną szansą na uratowanie cerkwi jest przekazanie jej lokalnemu stowarzyszeniu. Inni twierdzą, że pomysł jest absurdalny bo żadne stowarzyszenie nie jest w stanie zebrać takiej kwoty. Mówi się, że drzewa umierają stojąc. Podobny los spotkał tę świątynię. Tyle tylko, że dogorywa ona na oczach dziesiątek tysięcy turystów, którzy przejeżdżają tędy jadąc w Bieszczady. Jeszcze cztery lata temu cerkiew wyglądała jeszcze nie najgorzej..Krótko potem, podczas silnych wiatrów kopuła cerkwi przechyliła się tak bardzo, że wydawało się, iż runie. Dziś dla bezpieczeństwa świątynia jest ogrodzona i zamknięta. Wnętrze zabezpieczono drewnianymi stemplami. Tylko tyle udało się zrobić. Niewiele, bo brakuje pieniędzy. Na pewno nie ma ich właściciel, czyli gmina Baligród. Chętnie przekazałaby świątynię jakiejś instytucji w zamian za obietnicę remontu. Zwróciła się w tej sprawie między innymi do Generalnego Konserwatora Zabytków, Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, wojewody i marszałka Podkarpacia. Bezskutecznie. Odmówiła także kuria greckokatolicka, bo jej również nie stać na remont cerkwi.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Nowości w serwisie 2004-11-16 10:22:29 CET

W ramach współpracy z Wydawnictwem Bezdroża, dziś uruchomiliśmy w serwisie internetową księgarnie górską. Księgarnia podzielona jest na trzy działy: Bieszczady, góry w Polsce oraz góry na świecie. Księgarnia pod względem logistycznym obsługiwana jest przez Wydawnictwo Bezdroża.Koszty wysyłki, niezależnie od ilości zamówionego towaru wynoszą:Poczta Polska 5,50zł (przelew), 8,50 (pobranie)Firma Kurierska 13,00złZamówienia powyżej 200zł wysyłka gratis.Mamy nadzieję, że ten dział ułatwi wszystkim zakup poszukiwanych tytułów.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

ANDRZEJKI 2004 w Domu Wczasowym "Laworta" 2004-11-16 10:20:15 CET

... zapach wosku, drżące płomyki świec, cień na ścianie....i lekka niepewność, czy wróżba będzie prawdziwa?...Serdecznie zapraszamy Państwa do przeżycia magicznego wieczoru w sobotę 27 listopada 2004r.Zapewniamy:# uroczystą kolację "andrzejkową"(aperitif, zakąski, 3 ciepłe dania, napoje)# zespół muzyczny "FRUWAJĄCA KANAPA"# niespodzianki i wróżby "andrzejkowe" Koszt balu andrzejkowego TYLKO 75 zł !!!Rezerwacja miejsc i zakup biletów:recepcja Domu Wczasowego "Laworta"WIELKA PROMOCJA!!!Przy zakupie 6 biletów - jeden GRATIS!!!Dla osób, które skorzystają z pobytu w naszym obiekcie w dniach 26-30 listopada 2004r. koszt jednego noclegu ze śniadaniem od jednej osoby w cenie 40 złŻyczymy niezapomnianego wieczoru andrzejkowego, udanego towarzystwa oraz spełnionych wróżb "Laworta"

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Andrzejki w Lesku 2004-11-10 10:18:26 CET

# PENSJONAT "ZAMEK" GAT S.A. w LESKU zaprasza na Andrzejki w dniu 27.11.04r. o godz.19.00 zabawa odbędzie się przy muzyce mechanicznej - DJ# w trakcie balu wróżby i zabawy# zapewniamy smaczne posiłki# możliwość noclegu ze śniadaniem 35 zł / os.# kawiarnia czynna do rana CENA BILETU 45 zł /os M E N U: Gorący posiłek - kotlet po parysku, zestaw surówek, ziemniaki Zimna płyta - sos tatarski, jajka dekorowane, sałatka staropolska, koreczki śledziowe, półmisek wędlin, koreczki dekoracyjne Danie gorące - barszcz czerwony z francuskim paluszkiem, bigos staropolski, szaszłyk, pieczywo Napoje - kawa naturalna, herbata z cytryną, zimne napoje Owoce - dekoracja stołuBilety do nabycia w recepcji Pensjonatu - kontakt: tel.0-13-4696268 ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Konkurs "Najładniesza Pamiątka Regionalna" 2004-11-10 10:15:29 CET

Bieszczadzkie Centrum Promocji i Certyfikacji Produktu Lokalnego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lutowiskach - ogłasza konkurs na "Najładniejszą Pamiątkę Regionalną". Prace konkursowe należy przesyłać do 05.12.2004r. do BCPiCPL w Lutowiskach. Zgłaszana praca powinna zawierać opis: wykonawca, użyty materiał i związek produktu z regionem. Kapituła rozstrzygnie konkurs 15.12.2004r., rozdanie nagród nastąpi dnia 19.12.2005r. w Lutowiskach.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

"Stowarzyszenie Bieszczadzkie Drewno" 2004-11-03 10:13:23 CET

Niewiele osób wie że w Bieszczadach funkcjonuje Stowarzyszenie Bieszczadzkie Drewno. Jego członkowie to ludzie zajmujący się produkcją mebli z litego drewna, rzeźbą, stolarstwem artystycznym, renowacją i konserwacją zabytków z drzewa, to również cieśle i inne dziedziny mające związek z obróbka drewna. Stowarzyszenie do tej pory nie miało swojej siedziby, która by pasowała do ich twórczości, wybór padł na starą bojkowską chatę w Czarnej. Drewniana chyża pamięta jeszcze czasy, gdy tą część Bieszczadów zamieszkiwali Bojkowie, więc jej stan pozostawia wiele do życzenia. Chata jak i działka należy do Nadleśnictwa Lutowiska i w marcu tego roku Stowarzyszenie zaczęło starać się o dzierżawę tego obiektu.Z pomocą pokrycia kosztów związanych z renowacją i uruchomieniu siedziby pośpieszyła Fundacja Karpacka, która przekazała na konto Stowarzyszenie pierwsze pieniądze. Przychylność i chęć wspierania takich inicjatyw ze strony Nadleśniczego Pana Marka Bajdy zaowocowała tym, że dziś przedstawiciele obu stron, oraz Fundacja Karpacka spotkała się w Czarnej gdzie oficjalnie podpisano umowę. Po złożeniu podpisów wszyscy udali się obejrzeć miejsce i obiekt działalności Stowarzyszenia, następnie podjęto pierwsze ustalenia i plany na przyszłość.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Święto Zmarłych w Bieszczadach 2004-11-01 10:11:36 CET

Listopad to dzień poświęcony tym wszystkim którzy odeszli, to święto specyficzne w kalendarzu - Święto Zmarłych. Dzień w którym pamiętamy o bliskim nam jednostkach w czasie przeszłym, tym których nam tak bardzo brak. Dzień 1 Listopada to czas refleksji i zadumy nad sensem życia i śmierci, nad tymi wszystkimi bliskimi których nie ma już razem z nami. W tym jakże ważnym dniu postanowiliśmy przybyć na niektóre bieszczadzkie cmentarze i na każdym z nich zapalić symboliczny znicz i złożyć kwiaty. Odwiedziliśmy cmentarze w Lutowiskach, Smolniku, Chmielu i Zatwarnicy oddając pamięć tym wszystkim których nie ma już wśród nas.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Nowości Rewasza 2004-10-29 10:09:43 CEST

Odebraliśmy właśnie z drukarni nowe, II wydanie przewodnika "Beskid Wyspowy" Andrzeja Matuszczyka. Od pierwszego wydania przewodnik różni się już na pierwszy rzut oka. O połowę grubszy (328 stron + 32 barwne), w twardej oprawie. Treść (prócz aktualizacji) wzbogaciliśmy głównie o aktualne opisy szlaków turystycznych. Dla tych, którzy nie znają pierwszego wydania krótka informacja o książce. Zasięg przewodnika to najogólniej mówiąc Beskid Wyspowy oraz fragment Beskidu Średniego - Pasmo Łysiny i Lubomira. Publikacja bogato ilustrowana. Liczne mapki i planiki pokrywają prawie cały obszar opisany w przewodniku. Prócz tego najbardziej charakterystyczne panoramki i liczne zdjęcia. Cena 24 zł + koszty wysyłkiPrzy okazji chciałbym zarekomendować kilka nowości mapowych:PiTR Kartografia wydał reprinty:1. Kolorowego planu Lwowa z 1936 r. (nie mylić z planem z 1931 r., który od dawna był w naszej ofercie) - cena 7 zł2. Mapę Powstania Warszawskiego - cena 8,50 zł3. Planu Warszawy z 1939 r. - cena 9 zł

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |


Wszystkie zdjęcia na stronie "www.bieszczady.net.pl" oraz na stronach w domenie bieszczady.net.pl jak i witrynach administrowanych przez nasz serwis są chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji. © Bieszczadzki Serwis Internetowy 2001 - 2012. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.REKLAMA


NOWOŚĆ


Wersja online
ZOBACZ

Wersja papierowa
KUP

REKLAMA
PARTNERZY
Portal Karpacki
SRWiO Wetlina
SPALA24.PL
[więcej ...]
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady aktualności POLECAMY
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy