Bieszczady logo
Kliknij + i poleć Bieszczady.net.pl ;)


Bieszczady noclegi
STRONA GŁÓWNA | NOCLEGI | MIEJSCOWOŚCI | ARTYKUŁY | GALERIA | PRYWATNOŚĆ | KONTAKT
R                E                K                L                A                M                A
BIESZCZADY - HOTELE, PENSJONATY, DOMKI - NOCLEGI W BIESZCZADACH

Wybierz region
Wybierz rodzaj obiektu
Wybierz miejscowość
Inne oferty
BIESZCZADY NOCLEGI


Noclegi Bieszczady
Domki Bieszczady
Agroturystyka
Chaty Bieszczady
Pensjonaty Bieszczady
Hotele Bieszczady
Pokoje Bieszczady
Ośrodki wypoczynkowe
Schroniska Bieszczady
Pola namiotowe
Restauracje Bieszczady

WSTĘP

Wszystkie artykuły
Historia Bieszczadów
Świątynie i cmentarze
Żydzi i kirkuty
Flora Bieszczadów
Fauna Bieszczadów
Ciekawe miejsca i obiekty
Trasy, szlaki i ścieżki
Informacje praktyczne
Zima w Bieszczadach
Bieszczady Wschodnie
GALERIA ZDJĘĆ

Galerie bieszczadzkie

Krajobrazy bieszczadzkie
Miejsca w Bieszczadach
Miejscowości
Bieszczadzka przyroda
Stare galerie

NOCLEGI BIESZCZADY
Noclegi Cisna
Noclegi Polańczyk
Noclegi Solina
Noclegi Ustrzyki Górne
Noclegi Wetlina
Noclegi Wołkowyja

ROZKŁAD JAZDY

Baligród
Lesko - dworzec
Sanok - dworzec
Ustrzyki D. - dworzec
Wołosate
Zagórz - dworzec

Więcej Miejscowości



INFORMATOR
Podręczne informacje
Bieszczady Grupa GOPR
BdPN
Świątynie - nabożeństwa
Przewodnicy
Ciekawe strony

MAPY ONLINE

Mapy współczesne

Bieszczady Wysokie 1:40
Okolice Baligrodu 1:25
Jezioro Solińskie 1:25
G. Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie 1:75
Bieszczady Wschodnie

Mapy historyczne

Bieszczady Zachodnie
Pikuj - mapa 1937 1:100
Ruskie - 1:75
Turka - 1:75
Wielki Berezny - 1:75
Niżny Warecki - 1:75
Tuchla - 1:75
Użgorod - 1:75
Seredne - 1:75
Svaliava - 1:75
Volove (Miżhirja) - 1:75
Porohy - 1:75



TURYSTYKA

Opisy miejscowości
Szlaki turystyczne
Ścieżki przyrodnicze
Trasy samochodowe
Szlakiem ikon ok Sanoka
Ciekawe miejsca
Ekomuzeum Hołe
Młyny i tartaki wodne
Muzeum Przyrodnicze
Skansen w Sanoku
Sine Wiry
Łopienka
Jezioro Solińskie
Połonina Wetlińska
Więcej
Cerkwie i kościoły
Bieszczadzka Kolejka
Bukovske Vrchy
Mapy i literatura
Reportaże i wyprawy

OFERTY TURYSTYCZNE

Galerie i muzea
Konie w Bieszczadach
Narty w Bieszczadach
Przewodnicy
Produkt lokalny
Inne oferty
Nieruchomości
Karpaty ukraińskie

KSIĘGARNIA


Księgarnia wyd. Ruthenus
Wyd. Bezdroża - Bieszczady
Wyd. Bezdroża - Góry
REKLAMA




SERWIS

Kontakt

POLECAMY






Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.

Solina.info.pl
polecamy w bieszczadach POLECAMY


Twoja wyszukiwarka
Bieszczady aktualności ARTYKUŁY I AKTUALNOŚCI

Święto Zmarłych w Bieszczadach 2004-11-01 10:11:36 CET

Listopad to dzień poświęcony tym wszystkim którzy odeszli, to święto specyficzne w kalendarzu - Święto Zmarłych. Dzień w którym pamiętamy o bliskim nam jednostkach w czasie przeszłym, tym których nam tak bardzo brak. Dzień 1 Listopada to czas refleksji i zadumy nad sensem życia i śmierci, nad tymi wszystkimi bliskimi których nie ma już razem z nami. W tym jakże ważnym dniu postanowiliśmy przybyć na niektóre bieszczadzkie cmentarze i na każdym z nich zapalić symboliczny znicz i złożyć kwiaty. Odwiedziliśmy cmentarze w Lutowiskach, Smolniku, Chmielu i Zatwarnicy oddając pamięć tym wszystkim których nie ma już wśród nas.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Nowości Rewasza 2004-10-29 10:09:43 CEST

Odebraliśmy właśnie z drukarni nowe, II wydanie przewodnika "Beskid Wyspowy" Andrzeja Matuszczyka. Od pierwszego wydania przewodnik różni się już na pierwszy rzut oka. O połowę grubszy (328 stron + 32 barwne), w twardej oprawie. Treść (prócz aktualizacji) wzbogaciliśmy głównie o aktualne opisy szlaków turystycznych. Dla tych, którzy nie znają pierwszego wydania krótka informacja o książce. Zasięg przewodnika to najogólniej mówiąc Beskid Wyspowy oraz fragment Beskidu Średniego - Pasmo Łysiny i Lubomira. Publikacja bogato ilustrowana. Liczne mapki i planiki pokrywają prawie cały obszar opisany w przewodniku. Prócz tego najbardziej charakterystyczne panoramki i liczne zdjęcia. Cena 24 zł + koszty wysyłkiPrzy okazji chciałbym zarekomendować kilka nowości mapowych:PiTR Kartografia wydał reprinty:1. Kolorowego planu Lwowa z 1936 r. (nie mylić z planem z 1931 r., który od dawna był w naszej ofercie) - cena 7 zł2. Mapę Powstania Warszawskiego - cena 8,50 zł3. Planu Warszawy z 1939 r. - cena 9 zł

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Dowartościować pracę świetlic 2004-10-28 10:07:45 CEST

USTRZYKI DOLNE. "Edukacja regionalna" to jeden z punktów realizowanego programu autorskiego Beaty Maciołek, nauczycielki z miejscowego Zespołu Szkół Publicznych nr 1. Niedawno uczniowie spotkali się z Jackiem Łeszegą, przewodnikiem górskim.Całość programu wychowawczo-dydaktycznego nosi nazwę "Świetlice w zreformowanej szkole. Program wychowawczy wspomagający rozwój aktywności twórczej dzieci. Liście wielkiego drzewa życia". Program składa się z ośmiu rozdziałów.Treści programowe głównych obszarów edukacyjnych ułożone są w siedmiu obszarach tematycznych, z przyporządkowanymi określonymi blokami. Beata Maciołek kładzie nacisk na stworzenie płaszczyzny współpracy i współdziałania ze środowiskiem lokalnym, na kształtowanie regionalnej tożsamości uczniów oraz realizuje ważne i aktualne dziś hasła m.in. edukacji regionalnej, europejskiej, zdrowotnej, ekologicznej, interpersonalnej, społeczno-moralnej i komunikacyjnej. Do programu dołączona jest płyta CD, obrazująca realizację tego programu w praktyce. Program został zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Sportu.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Bystre zaprasza na zabawę andrzejkową 2004-10-25 10:06:45 CEST

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Bystre zaprasza na zabawę andrzejkową. Cena -15 zł od pary.Impreza odbędzie się w budyku głównym na restauracji.Oferujemy muzykę mechaniczną, dobrze zaopatrzony barek oraz bogatą kartę menu. Zapraszamywww.orwbystre.com

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Nowe karetki 2004-10-25 10:05:48 CEST

Prawie dwa lata mieszkańcy Bieszczadów zabiegali w Ministerstwie Zdrowia o nowe karetki pogotowia ratunkowego. W końcu na Podkarpacie trafi siedem nowych ambulansów. To dużo, ale wciąż za mało, by zapewnić wszystkim pomoc na czas. Umowę z ministerstwem na zakup karetki podpisał już m.in. ZOZ w Lesku. Dostanie on 220 tysięcy złotych. Ponad 200 tysięcy kilometrów. Tyle ma na liczniku jedna z najbardziej wysłużonych karetek pogotowia w Lesku. Nieustannie naprawiana i przerabiana była dla załogi i pacjentów ciągłym źródłem kłopotów. O problemach z dotarciem do pacjentów w trudnym bieszczadzkim terenie mówiliśmy już wielokrotnie. Zmienna pogoda, złe drogi, a czasem wręcz ich brak, powodują, że w tej części kraju sprzęt zużywa się znacznie szybciej niż gdzie indziej.Mimo to rok temu Ministerstwo Zdrowia odrzuciło prośbę powiatu leskiego o przydział nowej karetki. Powodem był krzywdzący przelicznik, który przyznawał pierwszeństwo terenom gęsto zaludnionym. Udało się dopiero teraz. Dwie nowe karetki trafią do Leska i Ustrzyk Dolnych.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Czy Aleksandra Biernat zostanie wójtem ? 2004-10-24 20:06:28 CEST

Jest kandydatem bezpartyjnym, ale startującym z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ma 34 lata i mieszka w Rajskim. Jej nazwisko rodowe to Koncewicz, tata pochodził z Rybnego natomiast mama jest z Polańczyka z rodziny Kardaszów. Samotnie wychowuje dwoje dzieci, jej mąż przed kilkoma laty zginą w wypadku. Z zawodu jest organizatorem ruchu turystycznego i przewodnikiem beskidzkim. Obecnie pracuje na stanowisku kierowniczym w Ośrodku Wczasowym "Unitra" w Polańczyku. Uważa Gminę Solina za jej Małą Ojczyzne, jest związana z tym miejscem zawodowo i emocjonalnie. Zależy jej na tym żeby każdy, szczególnie młodzi ludzie mieszkający tutaj uważali tą gminę za swoje miejsce na ziemi, żeby nie musieli wyjeżdżać stąd w poszukiwaniu pracy, tylko żeby mieli ją tutaj. Chce postawić na dynamiczny rozwój turystyki, tworząc odpowiednią infrastrukture.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Dzień Ratownika w Lesku 2004-10-24 10:04:24 CEST

W dniu 23 br. W leskim Zamku odbyła się już 43 uroczystość święta Ratowników GOPR. Bieszczadzka Grupa, bo o niej mowa rokrocznie zmienia miejsce obchodów tego ważnego dnia. Teraz tego zaszczyty dostąpiło Lesko. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości. Przybyli: Jan Kurp - Wojewoda Podkarpacki, Leszek Deptuła - Marszałek Województwa Podkarpackiego, samorządowcy z Sanoka, Dukli i Cisnej. Przedstawiciele innych grup GOPR oraz Straży Granicznej. Podczas uroczystości w szeregi Bieszczadzkiej Grupy przyjęto sześciu nowych kandydatów, którzy pomyślnie przeszli wszystkie szkolenia i egzaminy. Odznaczenia państwowe Prezydenta RP - Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Wojciech Jartym i Marek Kwasizur. Na wniosek Ministra Gospodarki i Pracy odznaki honorowe otrzymali: Jan Jabłkowski - Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Andrzej Czech, Adam Józefczyk, Wojciech Kłyż, Paweł Sikora, Aleksander Wolański - Za Zasługi dla Turystyki.Uchwałą Zarządu Glównego GOPR odznaczenia za zasługi dla ratownictwagórskiego otrzymali: Franciszek Adamczyk, Roman Szubrycht, MieczysławWójcik.Uchwałą Zarządu Gównego GOPR Złota Odznaką GOPR wyróżnieni zostali: JerzyDydak, Tadeusz Bezak i Robert Żechowski. Srebrne otrzymali: RyszardHrycelak, Mieczysław Krukar, Artur Marcinkowski, Bartłomiej Rokosz, Bartłomiej Twardowski, Robert Żechowski.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Dziś w leskim zamku "Dzień Ratownika" 2004-10-23 22:34:42 CEST

GOPR świętuje Ratownicy Bieszczadzkiej grypy GOPR obchodzą dziś swoje święto . Już po raz 43 - jak zwykle po podsumowaniu sezonu letniego, a przed zimą - przyjmują nowych społeczników, i odwiedzają groby zmarłych kolegów. Bieszczadzka grupa GOPR skupia ponad dwustu ratowników, Tegoroczny sezon oceniają oni jako spokojny. Nie doszło do większych tragedii ale pracy nie brakowało. Ratownicy musieli interweniować 260 razy. Najgroźniejsze zdarzenia jakie zanotowali to porażenia piorunem, ataki serca na szlaku czy nierzadkie w górach złamania. Tegoroczna jesień w Bieszczadach jest wyjątkowo piękna, ale ratownicy GOPR apelują, jak zawsze o rozwagę, i zgłaszanie każdego wyjścia na szlak.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

KONKURS FOTOGRAFICZNY 2004-10-21 22:33:00 CEST

KONKURS FOTOGRAFICZNY - KALENDARZ GOPR 2005Zarząd Główny Górskiego Ochotniczego Pogotowia ogłasza konkurs na zdjęcia o tematyce ratownictwa górskiego do kalendarza GOPR na 2005 rok.Zdjęcia w wersji cyfrowej lub tradycyjnej ( slajdy ) należy nadsyłać do dnia 10 listopada 2004 r. na adres:Zarząd Główny GOPRul. Piłsudskiego 6534-500 Zakopanelub zarzad@gopr.plWybrane zdjęcia znajdą się na kalendarzu GOPR - 2005, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe.Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie.Naczelnik GOPRJacek Dębicki

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Hucuł budować nie może 2004-10-19 22:30:58 CEST

Górale z ukraińskiej Huculszczyzny zostali zaproszeni w Bieszczady, by ratować dziedzictwo kulturowe Karpat. W Michniowcu zaczęli stawiać typową drewnianą huculską chatę, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia. Ale Straż Graniczna potraktowała ich jak nielegalnych robotników.Dostali nakaz natychmiastowego opuszczenia Polski i zakaz odwiedzania naszego kraju przez najbliższy rok.Wśród nich jest profesor Yosyp Prymak, dziekan Wydziału Artystycznej Obróbki Drewna Instytutu Sztuki Użytkowej w Kosivie k. Kołomyi, prezes Stowarzyszenia Spadszczyna i uznany autorytet z zakresu tradycyjnych metod budowlanych w Karpatach. Został zaproszony jako konsultant przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Karpat z Krakowa.Pięciu ukraińskich cieśli oraz profesor nie dostają żadnego wynagrodzenia za wykonywaną pracę, jedynie wyżywienie i spanie. Dopiero po zakończeniu całego projektu mają obiecane pieniądze z Fundacji Sendzimira z Wiednia.- Poproszono mnie, bym doradził, jak buduje się takie domy drewniane bez użycia jednego gwoździa, charakterystyczne dla terenów ukraińskiej Huculszczyzny. A zostałem zatrzymany przez pograniczników. Nie pomogły tłumaczenia, że jestem naukowcem, a nie przemytnikiem. Nie wiem, czy po tym incydencie jeszcze kiedyś wrócę do Polski - mówi z goryczą Yosyp Prymak.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |


Wszystkie zdjęcia na stronie "www.bieszczady.net.pl" oraz na stronach w domenie bieszczady.net.pl jak i witrynach administrowanych przez nasz serwis są chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji. © Bieszczadzki Serwis Internetowy 2001 - 2012. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.



REKLAMA






NOWOŚĆ


Wersja online
ZOBACZ

Wersja papierowa
KUP





REKLAMA
PARTNERZY
Portal Karpacki
SRWiO Wetlina
SPALA24.PL
[więcej ...]
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady aktualności POLECAMY
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy