Bieszczady logo
Kliknij + i poleć Bieszczady.net.pl ;)


Bieszczady noclegi
STRONA GŁÓWNA | NOCLEGI | MIEJSCOWOŚCI | ARTYKUŁY | GALERIA | FORUM | KONTAKT
R                E                K                L                A                M                A
BIESZCZADY - HOTELE, PENSJONATY, DOMKI - NOCLEGI W BIESZCZADACH

Wybierz region
Wybierz rodzaj obiektu
Wybierz miejscowość
Inne oferty
BIESZCZADY NOCLEGI


Noclegi Bieszczady
Domki Bieszczady
Agroturystyka
Chaty Bieszczady
Pensjonaty Bieszczady
Hotele Bieszczady
Pokoje Bieszczady
Ośrodki wypoczynkowe
Schroniska Bieszczady
Pola namiotowe
Restauracje Bieszczady

WSTĘP

Wszystkie artykuły
Historia Bieszczadów
Świątynie i cmentarze
Żydzi i kirkuty
Flora Bieszczadów
Fauna Bieszczadów
Ciekawe miejsca i obiekty
Trasy, szlaki i ścieżki
Informacje praktyczne
Zima w Bieszczadach
Bieszczady Wschodnie
GALERIA ZDJĘĆ

Galerie bieszczadzkie

Krajobrazy bieszczadzkie
Miejsca w Bieszczadach
Miejscowości
Bieszczadzka przyroda
Stare galerie

NOCLEGI BIESZCZADY
Noclegi Cisna
Noclegi Polańczyk
Noclegi Solina
Noclegi Ustrzyki Górne
Noclegi Wetlina
Noclegi Wołkowyja

ROZKŁAD JAZDY

Baligród
Lesko - dworzec
Sanok - dworzec
Ustrzyki D. - dworzec
Wołosate
Zagórz - dworzec

Więcej MiejscowościINFORMATOR
Podręczne informacje
Bieszczady Grupa GOPR
BdPN
Świątynie - nabożeństwa
Przewodnicy
Ciekawe strony

MAPY ONLINE

Mapy współczesne

Bieszczady Wysokie 1:40
Okolice Baligrodu 1:25
Jezioro Solińskie 1:25
G. Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie 1:75
Bieszczady Wschodnie

Mapy historyczne

Bieszczady Zachodnie
Pikuj - mapa 1937 1:100
Ruskie - 1:75
Turka - 1:75
Wielki Berezny - 1:75
Niżny Warecki - 1:75
Tuchla - 1:75
Użgorod - 1:75
Seredne - 1:75
Svaliava - 1:75
Volove (Miżhirja) - 1:75
Porohy - 1:75TURYSTYKA

Opisy miejscowości
Szlaki turystyczne
Ścieżki przyrodnicze
Trasy samochodowe
Szlakiem ikon ok Sanoka
Ciekawe miejsca
Ekomuzeum Hołe
Młyny i tartaki wodne
Muzeum Przyrodnicze
Skansen w Sanoku
Sine Wiry
Łopienka
Jezioro Solińskie
Połonina Wetlińska
Więcej
Cerkwie i kościoły
Bieszczadzka Kolejka
Bukovske Vrchy
Mapy i literatura
Reportaże i wyprawy

OFERTY TURYSTYCZNE

Galerie i muzea
Konie w Bieszczadach
Narty w Bieszczadach
Przewodnicy
Produkt lokalny
Inne oferty
Nieruchomości
Karpaty ukraińskie

KSIĘGARNIA


Księgarnia wyd. Ruthenus
Wyd. Bezdroża - Bieszczady
Wyd. Bezdroża - Góry
REKLAMA
SERWIS

Kontakt

POLECAMY


Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.

Solina.info.pl
polecamy w bieszczadach POLECAMY


Twoja wyszukiwarka
Bieszczady aktualności ARTYKUŁY I AKTUALNOŚCI

Nowe karetki 2004-10-25 10:05:48 CEST

Prawie dwa lata mieszkańcy Bieszczadów zabiegali w Ministerstwie Zdrowia o nowe karetki pogotowia ratunkowego. W końcu na Podkarpacie trafi siedem nowych ambulansów. To dużo, ale wciąż za mało, by zapewnić wszystkim pomoc na czas. Umowę z ministerstwem na zakup karetki podpisał już m.in. ZOZ w Lesku. Dostanie on 220 tysięcy złotych. Ponad 200 tysięcy kilometrów. Tyle ma na liczniku jedna z najbardziej wysłużonych karetek pogotowia w Lesku. Nieustannie naprawiana i przerabiana była dla załogi i pacjentów ciągłym źródłem kłopotów. O problemach z dotarciem do pacjentów w trudnym bieszczadzkim terenie mówiliśmy już wielokrotnie. Zmienna pogoda, złe drogi, a czasem wręcz ich brak, powodują, że w tej części kraju sprzęt zużywa się znacznie szybciej niż gdzie indziej.Mimo to rok temu Ministerstwo Zdrowia odrzuciło prośbę powiatu leskiego o przydział nowej karetki. Powodem był krzywdzący przelicznik, który przyznawał pierwszeństwo terenom gęsto zaludnionym. Udało się dopiero teraz. Dwie nowe karetki trafią do Leska i Ustrzyk Dolnych.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Czy Aleksandra Biernat zostanie wójtem ? 2004-10-24 20:06:28 CEST

Jest kandydatem bezpartyjnym, ale startującym z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ma 34 lata i mieszka w Rajskim. Jej nazwisko rodowe to Koncewicz, tata pochodził z Rybnego natomiast mama jest z Polańczyka z rodziny Kardaszów. Samotnie wychowuje dwoje dzieci, jej mąż przed kilkoma laty zginą w wypadku. Z zawodu jest organizatorem ruchu turystycznego i przewodnikiem beskidzkim. Obecnie pracuje na stanowisku kierowniczym w Ośrodku Wczasowym "Unitra" w Polańczyku. Uważa Gminę Solina za jej Małą Ojczyzne, jest związana z tym miejscem zawodowo i emocjonalnie. Zależy jej na tym żeby każdy, szczególnie młodzi ludzie mieszkający tutaj uważali tą gminę za swoje miejsce na ziemi, żeby nie musieli wyjeżdżać stąd w poszukiwaniu pracy, tylko żeby mieli ją tutaj. Chce postawić na dynamiczny rozwój turystyki, tworząc odpowiednią infrastrukture.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Dzień Ratownika w Lesku 2004-10-24 10:04:24 CEST

W dniu 23 br. W leskim Zamku odbyła się już 43 uroczystość święta Ratowników GOPR. Bieszczadzka Grupa, bo o niej mowa rokrocznie zmienia miejsce obchodów tego ważnego dnia. Teraz tego zaszczyty dostąpiło Lesko. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości. Przybyli: Jan Kurp - Wojewoda Podkarpacki, Leszek Deptuła - Marszałek Województwa Podkarpackiego, samorządowcy z Sanoka, Dukli i Cisnej. Przedstawiciele innych grup GOPR oraz Straży Granicznej. Podczas uroczystości w szeregi Bieszczadzkiej Grupy przyjęto sześciu nowych kandydatów, którzy pomyślnie przeszli wszystkie szkolenia i egzaminy. Odznaczenia państwowe Prezydenta RP - Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Wojciech Jartym i Marek Kwasizur. Na wniosek Ministra Gospodarki i Pracy odznaki honorowe otrzymali: Jan Jabłkowski - Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Andrzej Czech, Adam Józefczyk, Wojciech Kłyż, Paweł Sikora, Aleksander Wolański - Za Zasługi dla Turystyki.Uchwałą Zarządu Glównego GOPR odznaczenia za zasługi dla ratownictwagórskiego otrzymali: Franciszek Adamczyk, Roman Szubrycht, MieczysławWójcik.Uchwałą Zarządu Gównego GOPR Złota Odznaką GOPR wyróżnieni zostali: JerzyDydak, Tadeusz Bezak i Robert Żechowski. Srebrne otrzymali: RyszardHrycelak, Mieczysław Krukar, Artur Marcinkowski, Bartłomiej Rokosz, Bartłomiej Twardowski, Robert Żechowski.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Dziś w leskim zamku "Dzień Ratownika" 2004-10-23 22:34:42 CEST

GOPR świętuje Ratownicy Bieszczadzkiej grypy GOPR obchodzą dziś swoje święto . Już po raz 43 - jak zwykle po podsumowaniu sezonu letniego, a przed zimą - przyjmują nowych społeczników, i odwiedzają groby zmarłych kolegów. Bieszczadzka grupa GOPR skupia ponad dwustu ratowników, Tegoroczny sezon oceniają oni jako spokojny. Nie doszło do większych tragedii ale pracy nie brakowało. Ratownicy musieli interweniować 260 razy. Najgroźniejsze zdarzenia jakie zanotowali to porażenia piorunem, ataki serca na szlaku czy nierzadkie w górach złamania. Tegoroczna jesień w Bieszczadach jest wyjątkowo piękna, ale ratownicy GOPR apelują, jak zawsze o rozwagę, i zgłaszanie każdego wyjścia na szlak.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

KONKURS FOTOGRAFICZNY 2004-10-21 22:33:00 CEST

KONKURS FOTOGRAFICZNY - KALENDARZ GOPR 2005Zarząd Główny Górskiego Ochotniczego Pogotowia ogłasza konkurs na zdjęcia o tematyce ratownictwa górskiego do kalendarza GOPR na 2005 rok.Zdjęcia w wersji cyfrowej lub tradycyjnej ( slajdy ) należy nadsyłać do dnia 10 listopada 2004 r. na adres:Zarząd Główny GOPRul. Piłsudskiego 6534-500 Zakopanelub zarzad@gopr.plWybrane zdjęcia znajdą się na kalendarzu GOPR - 2005, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe.Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie.Naczelnik GOPRJacek Dębicki

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Hucuł budować nie może 2004-10-19 22:30:58 CEST

Górale z ukraińskiej Huculszczyzny zostali zaproszeni w Bieszczady, by ratować dziedzictwo kulturowe Karpat. W Michniowcu zaczęli stawiać typową drewnianą huculską chatę, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia. Ale Straż Graniczna potraktowała ich jak nielegalnych robotników.Dostali nakaz natychmiastowego opuszczenia Polski i zakaz odwiedzania naszego kraju przez najbliższy rok.Wśród nich jest profesor Yosyp Prymak, dziekan Wydziału Artystycznej Obróbki Drewna Instytutu Sztuki Użytkowej w Kosivie k. Kołomyi, prezes Stowarzyszenia Spadszczyna i uznany autorytet z zakresu tradycyjnych metod budowlanych w Karpatach. Został zaproszony jako konsultant przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Karpat z Krakowa.Pięciu ukraińskich cieśli oraz profesor nie dostają żadnego wynagrodzenia za wykonywaną pracę, jedynie wyżywienie i spanie. Dopiero po zakończeniu całego projektu mają obiecane pieniądze z Fundacji Sendzimira z Wiednia.- Poproszono mnie, bym doradził, jak buduje się takie domy drewniane bez użycia jednego gwoździa, charakterystyczne dla terenów ukraińskiej Huculszczyzny. A zostałem zatrzymany przez pograniczników. Nie pomogły tłumaczenia, że jestem naukowcem, a nie przemytnikiem. Nie wiem, czy po tym incydencie jeszcze kiedyś wrócę do Polski - mówi z goryczą Yosyp Prymak.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

FOTO-Jano 2004-10-18 22:28:59 CEST

Pustelnik Jano, bo o nim mowa, zbiera właśnie materiał do albumu fotograficznego o Jeziorze Solińskim. Ma on trafić do księgarni wiosną przyszłego roku. Jano mieszka i pracuje w pustelni nad Jeziorem Solińskim w Polańczyku. Fotografuje od dziecka. Najbardziej lubi robić zdjęcia starym drzewom. Na swoich fotografiach uwiecznił na przykład rosnący w Wetlinie największy jesion w Polsce. W swojej kolekcji ma też wiele bardzo starych dębów. I mimo, że fotografował Żelazową Wolę, Łańcut czy Belestraszyce, to jednak zawsze najbardziej ciągnęło go w Bieszczady. Tutaj, oprócz fotografii ulubionych drzew, uwiecznia także piękne krajobrazy i twarze bieszczadzkich zakapiorów. Jak sam mówi, każde zdjęcie jest inne, a niektóre wymagają szczególnych wyrzeczeń."Rok temu jak już zamarzał zalew, ale jeszcze całkiem nie zamarzł, było minus 16 stopni o świcie jeszcze przed wschodem słońca popłynąłem kajakiem na Wyspę Zajęczą, mgły się unosiły nad zalewem to parowało cudownie i stamtąd zrobiłem piękny wschód słońca, no poezja". To zdjęcie również znajdzie się w albumie, podobnie jak około stu innych z jego kolekcji. Fotografie przedstawiać będą Jezioro Solińskie o każdej porze roku. Niebawem też stałą ekspozycję będzie można oglądać w jednej z jaskiń solnych w Polańczyku.A już teraz "Bieszczadników i ich krainę" bez wysiłku można podziwiać w zwykłej kawiarni.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

GOPR w akcji 2004-10-18 22:24:22 CEST

Letni bilans, to prawie 250 interwencji i akcji ratowniczych, w tym 10 z użyciem śmigłowca. Duża liczba interwencji to tym samym większe zużycie drogiego sprzętu. Ratownicy zapewniają jednak, że nie ma żadnych obaw - w potrzebie pośpieszą nam z pomocą. Coraz więcej jest akcji, do których trzeba angażować kilka służb: GOPR, policję i Straż Graniczą. Wciąż jednak najwięcej pracy związanej z poszukiwaniem turystów, mają ratownicy. I to bez względu na porę roku. Także w zbliżającym się sezonie narciarskim będą pomagali nam na stokach narciarskich. W ubiegłym roku interweniowali na nich aż trzysta razy. Więcej akcji to jednak szybsze zużycie drogiego, specjalistycznego sprzętu.Brakuje przede wszystkim skuterów śnieżnych, samochodów terenowych, samochodów do szkoleń. Sprzęt jest bardzo drogi. Skuter śnieżny to wydatek rzędu 60 tysięcy złotych. Bardziej popularny model kosztuje połowę mniej. A to nie wszystko; ratownicy muszą mieć przecież zestawy tlenowe, deski ortopedyczne czy GPS-y. Wybierając się w Bieszczady warto znać ten numer 608 48 30 17, pod którym na Połoninie Wetlińskiej przez cały czas dyżurują ratownicy.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Polichromie zabezpieczone 2004-10-16 22:22:25 CEST

Zakończyły się prace zabezpieczeniowe przy malowidłach ściennych w cerkwi greckokatolickiej pod wezwaniem św. Mikołaja w Rzepedzi (pow. sanocki). Polichromię malował w połowie XIX w. Josip Bukowczyk.Prowadzono je pod okiem konserwatora od lipca br. z inicjatywy parafii. Wcześniej przeprowadzono prace konserwacyjne konstrukcji drewnianej świątyni, które wykonał Bronisław Buliński z Jarosławia.- Trwały trzy lata, ale uratowały cerkiew, która była w bardzo złym stanie - mówi Antoni Bosak, kierownik delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krośnie. Część kosztów wykonanych wtedy prac zrefundował ze swych środków generalny konserwator zabytków.Dalsze prace we wnętrzu cerkwi mogą być prowadzone, jeśli parafia znajdzie połowę pieniędzy na nie potrzebnych, gdyż pozostałe fundusze może przekazać wojewódzki konserwator zabytków.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Przejście w Łupkowie-co dalej? 2004-10-15 22:20:50 CEST

Ważą się losy międzynarodowego połączenia kolejowego Zagórz- Humenne. Decyzja dotycząca utrzymania pasażerskich przewozów kolejowych przez przejście graniczne w Łupkowie ma zapaść w czasie dwóch najbliższych tygodni. Na porozumienie polsko - słowackie w tej sprawie liczą bieszczadzkie samorządy. Polskie Koleje Państwowe chcą utrzymania całorocznego ruchu osobowego na trasie Zagórz- Humenne, koleje słowackie proponują aby został on wstrzymany na sezon zimowy-od 12 grudnia. W trakcie spotkania które odbyło się dziś w Komańczy obie strony zadeklarowały dalsze rozmowy. Rozważana jest także możliwość wprowadzenia do eksploatacji na tej trasie autobusów szynowych.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |


Wszystkie zdjęcia na stronie "www.bieszczady.net.pl" oraz na stronach w domenie bieszczady.net.pl jak i witrynach administrowanych przez nasz serwis są chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji. © Bieszczadzki Serwis Internetowy 2001 - 2012. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.REKLAMA


NOWOŚĆ


Wersja online
ZOBACZ

Wersja papierowa
KUP

REKLAMA
PARTNERZY
Portal Karpacki
SRWiO Wetlina
SPALA24.PL
[więcej ...]
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady aktualności POLECAMY
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy