Bieszczady logo
Kliknij + i poleć Bieszczady.net.pl ;)


Bieszczady noclegi
STRONA GŁÓWNA | NOCLEGI | MIEJSCOWOŚCI | ARTYKUŁY | GALERIA | FORUM | KONTAKT
R                E                K                L                A                M                A
BIESZCZADY - HOTELE, PENSJONATY, DOMKI - NOCLEGI W BIESZCZADACH

Wybierz region
Wybierz rodzaj obiektu
Wybierz miejscowość
Inne oferty
BIESZCZADY NOCLEGI


Noclegi Bieszczady
Domki Bieszczady
Agroturystyka
Chaty Bieszczady
Pensjonaty Bieszczady
Hotele Bieszczady
Pokoje Bieszczady
Ośrodki wypoczynkowe
Schroniska Bieszczady
Pola namiotowe
Restauracje Bieszczady

WSTĘP

Wszystkie artykuły
Historia Bieszczadów
Świątynie i cmentarze
Żydzi i kirkuty
Flora Bieszczadów
Fauna Bieszczadów
Ciekawe miejsca i obiekty
Trasy, szlaki i ścieżki
Informacje praktyczne
Zima w Bieszczadach
Bieszczady Wschodnie
GALERIA ZDJĘĆ

Galerie bieszczadzkie

Krajobrazy bieszczadzkie
Miejsca w Bieszczadach
Miejscowości
Bieszczadzka przyroda
Stare galerie

NOCLEGI BIESZCZADY
Noclegi Cisna
Noclegi Polańczyk
Noclegi Solina
Noclegi Ustrzyki Górne
Noclegi Wetlina
Noclegi Wołkowyja

ROZKŁAD JAZDY

Baligród
Lesko - dworzec
Sanok - dworzec
Ustrzyki D. - dworzec
Wołosate
Zagórz - dworzec

Więcej Miejscowości



INFORMATOR
Podręczne informacje
Bieszczady Grupa GOPR
BdPN
Świątynie - nabożeństwa
Przewodnicy
Ciekawe strony

MAPY ONLINE

Mapy współczesne

Bieszczady Wysokie 1:40
Okolice Baligrodu 1:25
Jezioro Solińskie 1:25
G. Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie 1:75
Bieszczady Wschodnie

Mapy historyczne

Bieszczady Zachodnie
Pikuj - mapa 1937 1:100
Ruskie - 1:75
Turka - 1:75
Wielki Berezny - 1:75
Niżny Warecki - 1:75
Tuchla - 1:75
Użgorod - 1:75
Seredne - 1:75
Svaliava - 1:75
Volove (Miżhirja) - 1:75
Porohy - 1:75



TURYSTYKA

Opisy miejscowości
Szlaki turystyczne
Ścieżki przyrodnicze
Trasy samochodowe
Szlakiem ikon ok Sanoka
Ciekawe miejsca
Ekomuzeum Hołe
Młyny i tartaki wodne
Muzeum Przyrodnicze
Skansen w Sanoku
Sine Wiry
Łopienka
Jezioro Solińskie
Połonina Wetlińska
Więcej
Cerkwie i kościoły
Bieszczadzka Kolejka
Bukovske Vrchy
Mapy i literatura
Reportaże i wyprawy

OFERTY TURYSTYCZNE

Galerie i muzea
Konie w Bieszczadach
Narty w Bieszczadach
Przewodnicy
Produkt lokalny
Inne oferty
Nieruchomości
Karpaty ukraińskie

KSIĘGARNIA


Księgarnia wyd. Ruthenus
Wyd. Bezdroża - Bieszczady
Wyd. Bezdroża - Góry
REKLAMA




SERWIS

Kontakt

POLECAMY






Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.

Solina.info.pl
polecamy w bieszczadach POLECAMY


Twoja wyszukiwarka
Bieszczady aktualności ARTYKUŁY I AKTUALNOŚCI

Polichromie zabezpieczone 2004-10-16 22:22:25 CEST

Zakończyły się prace zabezpieczeniowe przy malowidłach ściennych w cerkwi greckokatolickiej pod wezwaniem św. Mikołaja w Rzepedzi (pow. sanocki). Polichromię malował w połowie XIX w. Josip Bukowczyk.Prowadzono je pod okiem konserwatora od lipca br. z inicjatywy parafii. Wcześniej przeprowadzono prace konserwacyjne konstrukcji drewnianej świątyni, które wykonał Bronisław Buliński z Jarosławia.- Trwały trzy lata, ale uratowały cerkiew, która była w bardzo złym stanie - mówi Antoni Bosak, kierownik delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krośnie. Część kosztów wykonanych wtedy prac zrefundował ze swych środków generalny konserwator zabytków.Dalsze prace we wnętrzu cerkwi mogą być prowadzone, jeśli parafia znajdzie połowę pieniędzy na nie potrzebnych, gdyż pozostałe fundusze może przekazać wojewódzki konserwator zabytków.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Przejście w Łupkowie-co dalej? 2004-10-15 22:20:50 CEST

Ważą się losy międzynarodowego połączenia kolejowego Zagórz- Humenne. Decyzja dotycząca utrzymania pasażerskich przewozów kolejowych przez przejście graniczne w Łupkowie ma zapaść w czasie dwóch najbliższych tygodni. Na porozumienie polsko - słowackie w tej sprawie liczą bieszczadzkie samorządy. Polskie Koleje Państwowe chcą utrzymania całorocznego ruchu osobowego na trasie Zagórz- Humenne, koleje słowackie proponują aby został on wstrzymany na sezon zimowy-od 12 grudnia. W trakcie spotkania które odbyło się dziś w Komańczy obie strony zadeklarowały dalsze rozmowy. Rozważana jest także możliwość wprowadzenia do eksploatacji na tej trasie autobusów szynowych.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Remont bojkowskiej perełki 2004-10-14 22:19:30 CEST

Trwa remont XVIII-wiecznej cerkwi pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Smolniku nad Sanem (pow. bieszczadzki). Wymieniane są podwaliny drewnianej świątyni.Cerkiew wybudowana została w 1791 r. Po przesiedleniu mieszkańców wsi w głąb ZSRR stała pusta. Pierwsze prace konserwatorskie prowadzone były w latach 1969-73, ale ich nie dokończono. Zdołano wtedy wymienić pokrywającą świątynię od 1921 r. blachę na gont. Potem cerkiew niszczała, m.in. służyła jako miejsce noclegowe, palono w niej nawet ogniska, do czasu aż w 1973 r. trafiła pod opiekę parafii rzymskokatolickiej w Lutowiskach. Obecnie prowadzone prace mają na celu wymianę podwalin, na których stoi budynek.Po powojennych wysiedleniach zachowały się tylko 3 drewniane cerkwie bojkowskie (Bojkowie, górale ruscy, zamieszkiwali Bieszczady na wschód od Wysokiego Działu i doliny Solinki) - właśnie w Smolniku oraz w Liskowatem i w Grąziowej, przeniesiona później do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.(SUB)

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

"Pierwszy śnieg na Połoninie Wetlińskiej" 2004-10-11 22:18:02 CEST

Choć w Bieszczadach panuje kolorowa jesień, dziś w godzinach popołudniowych połoniny pierwszy raz w tym roku pokryły się białym puchem. Rano nic na to nie wskazywało, świeciło piękne słońce. W południe nagłe załamanie pogody przyniosło opady, wysoko w górach śniegu, a w niższych partiach marznącego deszczu, w dolinach temperatura spadła do 2 stopni a na połoninach do -4. Jutro zapowiada się bardziej słoneczny choć chłodny dzień. Wszystkich, którzy chcą jeszcze popodziwiać bieszczadzką jesień zapraszamy w góry gdyż pokryły się one niesamowitymi barwami. Wczoraj na Połoninie Wetlińskiej panował jeszcze duży ruch turystyczny i ciężko było spotkać osobę nieuzbrojoną w aparat fotograficzny.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Posadzą "las medialny" 2004-10-06 22:16:37 CEST

PODKARPACIE. Naturalne metody hodowania lasu zaprezentowali leśnicy z tego regionu podczas Krajowej Konferencji Hodowlanej, która obradowała ostatnio w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.Uczestnicy odwiedzili uprawę jodły, założoną w ramach projektu "Karpacki Bank Genów" na terenie Nadleśnictwa Bircza oraz rezerwat kulturowy Kalwaria Pacławska. Ta ostatnia to miejsce corocznych spotkań leśników z RDLP Krosno. Ojcowie Franciszkanie, gospodarze sanktuarium w Kalwarii, współpracują z leśnikami w realizacji projektu edukacyjnego, opartego o miejscową bazę lokalową oraz o przyległy rezerwat przyrody.W najbliższym czasie, w dawnej szkole powstanie ośrodek edukacji ekologicznej, prowadzony przez oo. Franciszkanów, głosicieli idei św. Franciszka z Asyżu – patrona leśników i ekologów. Wizytę na wzgórzu kalwaryjskim zakończono spotkaniem przy obelisku, upamiętniającym założenie Jubileuszowej Alei Leśników. Udostępnienie turystyczne lasów i udział w edukacji społeczeństwa to, zdaniem Edwarda Marszałka z RDLP w Krośnie, bardzo ważna dziedzina działalności leśników.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Nowe STARE Echo 2004-10-05 22:15:16 CEST

Nowy numer "Echa Bieszczadów" już w tym tygodniu. W Internecie od połowy października.Jeśli ktoś czekał - doczekał się. Jeśli nie czekał - zaskoczymy go.Mamy nową siedzibę redakcji ale pozostałe namiary - łącznie z numerem telefonu 0-13 469 69 99 i mejlem: echo-lesko@bieszczady.info.pl nie uległy zmianie. Zapraszamy do wspólnego redagowania czasopisma społeczno - kulturalnego - jakim zamierzamy nadal zostać. Przynajmniej dopóki sprawy organizacyjne pozwolą mi wstać na nogi.Czekamy na korespondencję pod adresem 38-600 Lesko, ul. Rynek 8

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Rocznica bitwy 2004-10-05 22:12:35 CEST

Dziś w Nowosielcach, Zarszynie i w Dukli odbędą się uroczyste obchody 60. rocznicy operacji karpacko-dukielskiej, czyli walk o przełamanie łuku Karpat jesienią 1944 r.W Nowosielcach o godz. 10 - w obecności m.in. przedstawicieli ministerstw obrony Polski, Czech i Słowacji - odsłonięty zostanie odnowiony pomnik żołnierzy 2. Czechosłowackiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Delegacje złożą kwiaty również pod pomnikiem poległych żołnierzy czechosłowackich w Zarszynie. O 13.30 uroczystości rozpoczną się na cmentarzu wojskowym w Dukli.W najbliższych dniach rocznica krwawej bitwy uczczona zostanie także na Słowacji.W piątek w okolicach Kapiszowej i Krużlowej koło Svidnika odbędzie się rekonstrukcja walk w Dolinie Śmierci (godz. 14), zaś dzień później, o tej samej porze - bojów o wzgórze Obszar w Niżnym Komarniku. (foto Lupino)

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Akcja szczepienia lisów 2004-10-04 22:11:09 CEST

Do 15 - go października potrwa w naszym regionie akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Obejmie ona cały teren województwa podkarpackiego. Szczepionki zrzucane z samolotu mają kształt prostokątnego, brązowego plastra wielkości zbliżonej do pudełka zapałek. Plaster wydaje specyficzny zapach - w środku znajduje się płyn działający uodparniająco na lisy. W razie znalezienia plastrów w lesie nie należy ich ruszać, gdyż drapieżniki nie przyjmą szczepionki dotkniętej przez człowieka. Służby weterynaryjne zalecają aby przez najbliższe dwa tygodnie natrzymać w zamknięciu mięsożerne zwierzęta domowe.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Drżyjcie wilki 2004-10-04 22:07:25 CEST

Po raz pierwszy od lat myśliwi w Bieszczadach dostali pozwolenie na odstrzał chronionego prawem wilka. Muszą tylko trafić na rozbójnika, który zjada owce gospodarzom.W okolicach wsi Rabe w tym roku wilki zagryzły ponad 100 owiec. - Poluje cała wataha, są bezwzględne, nie boją się niczego - denerwuje się Antoni Dydak, rolnik ze wsi Rabe. - Wilki nie zabijają sztuk starych i słabych, wybierają młode - rozkłada ręce gospodarz, który stracił ostatnio 10 owiec.Robi wszystko, by powstrzymać bestie. Podnosi ogrodzenie, straszy petardami, stoi z kosą na pastwisku, jeździ ciągnikiem wokół lasu. Wszystko na nic. Gospodarze od dawna domagali się możliwości odstrzału wilków. Wniosek popierał wojewoda podkarpacki. I udało się...Teraz wojewoda ma wyznaczyć myśliwych, którzy zajmą się polowaniem. Czy to rozwiąże problem? Zdania są podzielone. Szkody w gospodarstwach to dzieło całych watah - twierdzą naukowcy z PAN. Wykonanie odstrzału zgodnie z warunkami pozwolenia będzie więc trudne. Trudno też rozpoznać płeć wilka, a ma to być samiec.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

We wsi i nad wsią 2004-10-02 22:05:10 CEST

Lutowiska - Brak miejsc parkingowych w Lutowiskach bywa dokuczliwy latem - na co dzień mieszkańcom i interesantom urzędów, zlokalizowanych w stolicy gminy, wystarczają istniejące.Władze samorządowe myślą jednak o gościach - i dlatego zaplanowano budowę nowych miejsc postojowych. Jeden parking ma powstać przy ośrodku zdrowia, drugi na obrzeżach placu targowego. Oprócz tego przygotowywana jest koncepcja stworzenia parkingu widokowego, zlokalizowanego ponad wsią, przy obwodnicy od strony Czarnej. (KRI)

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |


Wszystkie zdjęcia na stronie "www.bieszczady.net.pl" oraz na stronach w domenie bieszczady.net.pl jak i witrynach administrowanych przez nasz serwis są chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji. © Bieszczadzki Serwis Internetowy 2001 - 2012. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.



REKLAMA






NOWOŚĆ


Wersja online
ZOBACZ

Wersja papierowa
KUP





REKLAMA
PARTNERZY
Portal Karpacki
SRWiO Wetlina
SPALA24.PL
[więcej ...]
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady aktualności POLECAMY
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy