Bieszczady logo
Kliknij + i poleć Bieszczady.net.pl ;)


Bieszczady noclegi
STRONA GŁÓWNA | NOCLEGI | MIEJSCOWOŚCI | ARTYKUŁY | GALERIA | PRYWATNOŚĆ | KONTAKT
R                E                K                L                A                M                A
BIESZCZADY - HOTELE, PENSJONATY, DOMKI - NOCLEGI W BIESZCZADACH

Wybierz region
Wybierz rodzaj obiektu
Wybierz miejscowość
Inne oferty
BIESZCZADY NOCLEGI


Noclegi Bieszczady
Domki Bieszczady
Agroturystyka
Chaty Bieszczady
Pensjonaty Bieszczady
Hotele Bieszczady
Pokoje Bieszczady
Ośrodki wypoczynkowe
Schroniska Bieszczady
Pola namiotowe
Restauracje Bieszczady

WSTĘP

Wszystkie artykuły
Historia Bieszczadów
Świątynie i cmentarze
Żydzi i kirkuty
Flora Bieszczadów
Fauna Bieszczadów
Ciekawe miejsca i obiekty
Trasy, szlaki i ścieżki
Informacje praktyczne
Zima w Bieszczadach
Bieszczady Wschodnie
GALERIA ZDJĘĆ

Galerie bieszczadzkie

Krajobrazy bieszczadzkie
Miejsca w Bieszczadach
Miejscowości
Bieszczadzka przyroda
Stare galerie

NOCLEGI BIESZCZADY
Noclegi Cisna
Noclegi Polańczyk
Noclegi Solina
Noclegi Ustrzyki Górne
Noclegi Wetlina
Noclegi Wołkowyja

ROZKŁAD JAZDY

Baligród
Lesko - dworzec
Sanok - dworzec
Ustrzyki D. - dworzec
Wołosate
Zagórz - dworzec

Więcej MiejscowościINFORMATOR
Podręczne informacje
Bieszczady Grupa GOPR
BdPN
Świątynie - nabożeństwa
Przewodnicy
Ciekawe strony

MAPY ONLINE

Mapy współczesne

Bieszczady Wysokie 1:40
Okolice Baligrodu 1:25
Jezioro Solińskie 1:25
G. Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie 1:75
Bieszczady Wschodnie

Mapy historyczne

Bieszczady Zachodnie
Pikuj - mapa 1937 1:100
Ruskie - 1:75
Turka - 1:75
Wielki Berezny - 1:75
Niżny Warecki - 1:75
Tuchla - 1:75
Użgorod - 1:75
Seredne - 1:75
Svaliava - 1:75
Volove (Miżhirja) - 1:75
Porohy - 1:75

TURYSTYKA

Opisy miejscowości
Szlaki turystyczne
Ścieżki przyrodnicze
Trasy samochodowe
Szlakiem ikon ok Sanoka
Ciekawe miejsca
Ekomuzeum Hołe
Młyny i tartaki wodne
Muzeum Przyrodnicze
Skansen w Sanoku
Sine Wiry
Łopienka
Jezioro Solińskie
Połonina Wetlińska
Więcej
Cerkwie i kościoły
Bieszczadzka Kolejka
Bukovske Vrchy
Mapy i literatura
Reportaże i wyprawy

OFERTY TURYSTYCZNE

Galerie i muzea
Konie w Bieszczadach
Narty w Bieszczadach
Przewodnicy
Produkt lokalny
Inne oferty
Nieruchomości
Karpaty ukraińskie

KSIĘGARNIA


Księgarnia wyd. Ruthenus
Wyd. Bezdroża - Bieszczady
Wyd. Bezdroża - Góry
REKLAMA
SERWIS

Kontakt

POLECAMY


Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.

Solina.info.pl
polecamy w bieszczadach POLECAMY


Twoja wyszukiwarka
Bieszczady aktualności ARTYKUŁY I AKTUALNOŚCI

Wycieńczone turystki na połoninie 2003-07-08 17:26:14 CEST

Turystka wybrała się w piątek na Połoninę Wetlińską w bikini. Zlekceważyła prognozy zapowiadające deszcz i burze. Kilka godzin później GOPR musiał ratować wyziębioną kobietę. W podobnym stanie zwieziono z gór także 13-letnią dziewczynkę - wyszła na szlak bez śniadania. W piątek od rana zbierały się na niebie ciemne chmury. Mimo to dorosła kobieta pomaszerowała na Połoninę Wetlińską. Nie wzięła przeciwdeszczowej kurtki, swetra, jedzenia. Kiedy temperatura spadła do kilkunastu stopni, turystka szybko przemarzła - była w biustonoszu i krótkich spodenkach. Jej stan wskazywał na wyczerpanie i wyziębienie, podaliśmy jej leki i zawieźliśmy do miejsca zakwaterowania - relacjonuje Leszek Bereżka, zastępca naczelnika bieszczadzkiej grupy GOPR.Tego samego dnia 13-latka z obozu w Smereku zasłabła podczas wędrówki z grupą rówieśników i opiekunów. - Akurat patrolowałem okolicę, więc mogłem szybko udzielić pomocy - opowiada Bereżka. - Ta dziewczynka wybrała się na połoninę zupełnie głodna, to nie pierwszy tego typu przypadek. Nastolatki notorycznie się odchudzają, nie rozumieją, że nawet niewielki wysiłek może być wówczas przyczyną zasłabnięcia. Goprowcy interweniowali także pod Tarnicą, gdzie turysta doznał poważnego urazu kolana. śmigłowiec zabrał pechowca do szpitala. GOPR swoje, turyści swoje.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

KOŃSKIM TARGIEM - LUTOWISKA 2003-07-07 17:22:44 CEST

W dniach 5-6 lipca w Lutowiskach odbyła się impreza pod nazwą Końskim Targiem. Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lutowiskach i pomocy Bieszczadzkiego Klubu Konnego możliwy był powrót do tradycji jaką były targi bydła , organizowane w Lutowiskach jeszcze w XVIII w. przez rdzennych mieszkańców. Dawniejsze woły zastąpiły konie, które obecnie są licznie hodowane w Bieszczadach i stanowią ogromną atrakcję turystyczną.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

BIBUŁKALIA BUBRKA 2003 2003-07-07 17:20:29 CEST

W ostatni weekend 4 i 5 lipca w Bóbrce koło Soliny odbyła się impreza pod nazwą Bibułkalia. Na imprezie można było podziwiać prace lokalnych artystów, nabyć ich wyroby i inne ciekawe drobiazgi. Było tez coś dla ciała i ducha, można było skosztować regionalnych potraw słuchając jednocześnie dobrej muzyki. Organizatorem festynu była Ochotnicza Straż Pożarna w Bóbrce oraz gospodarstwa Agroturystyczne z Bóbrki.Dobrej zabawy nie popsuła nawet bardzo kapryśna pogoda, na przemian padał deszcz i świeciło słońce.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Parowozem przez Bieszczady 2003-07-03 17:13:25 CEST

Staraniem Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej pojawiła się 50 letnia lokomotywa parowa. - Jest w dobrym stanie i są szansę na jej uruchomienie - mówi Stanisław Wróbel, kierownik biura BKL. Lokomotywa dotarła do Cisnej z Kruszwicy 4 czerwca, na olbrzymiej platformie samochodowe. Jest to 3-osiowy parowóz na węgiel typu "LAS", wyprodukowana w Polsce w 1956 r. Waży 12 ton, jego moc 70 kM. Rozwija prędkość max. 20 km/godz. i jest w stanie uciągnąć trzy wagony. - Czy lokomotywa na parę wyruszy na bieszczadzkie trasy ? - zapytaliśmy St. Wróbla. - Z myślą o tym, żeby lokomotywa wyruszała na bieszczadzkie trasy, przytransportowaliśmy ją aż z Kruszwicy. Parowóz jest w dobrym stanie technicznym i po kapitalnym remoncie powinien zostać uruchomiony.Obecnie jest eksponatem w naszym muzeum - mówi S. Wróbel. Czy lokomotywa wyjedzie na bieszczadzkie trasy i kiedy to nastąpi będzie zależało od sympatyków bieszczadzkiej ciuchci, którzy zechcą finansowo wesprzeć to niecodzienne przedsięwzięcie. Remont będzie bowiem wymagał sporych nakładów, a fundacja środkami na ten cel nie dysponuje. Apelujemy zatem o pomoc.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

GOPR pod Tarnicą 2003-07-02 17:11:49 CEST

W niedziele 29.06 stanęła pod Tarnicą, najwyższym bieszczadzkim szczytem (1346 m n.p.m.), sezonowa dyżurka Grupy Bieszczadzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Letnie dyżury pod namiotem goprowcy pełnią już od ponad 20 lat. Do jesieni będą w nim prowadzone całodobowe, dwuosobowe dyżury. Ratownicy mający do dyspozycji podstawowy sprzęt medyczny, transportowy (wózek alpejski) i łącznościowy (możliwość wezwania w ciągu 25 minut śmigłowca), będą się wymieniać co tydzień.Namiot ratowników został rozbity jak zwykle w Przełęczy Goprowskiej, około 50 metrów w bok od głównego czerwonego szlaku na Tarnicę przy miejscu najczęstszych wędrówek turystycznych, przez które przechodzą wszyscy kierujący się na Halicz lub Bukowe Berdo.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Czy będzie schronisko na Otrycie? 2003-06-30 17:10:23 CEST

Słynna "Chata Socjologa" na szczycie Otrytu spłonęła w styczniu br. Stowarzyszenie Klub Otrycki chce ją odbudować. Starostwo ma wątpliwości, czy może wydać na to zgodę. Projekt odbudowy schroniska, które przez 30 lat służyło turystom, przygotował prof. Politechniki Warszawskiej, Krzysztof Dyge. 2 czerwca w starostwie złożono dokumenty z prośbą o wydanie zgody na odbudowę. - Nowa umowa najmu terenu pod odbudowę Chaty podpisana jest z Nadleśnictwem Lutowiska Mamy poparcie dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Wojomira Wojciechowskiego, okolicznych sołtysów wsi Dwernik i Chmiel oraz wójta gminy Lutowiska.Miejscowe władze zgadzają się co do korzyści płynących z istnienia obiektu na Otrycie - dla społeczności lokalnej, edukacji ekologicznej i turystycznego ruchu pieszego regionu - wylicza Michał Aleksandrowicz z Klubu Otryckiego. Stowarzyszenie pozyskało też sponsorów. Jednak realna pomoc może popłynąć dopiero wtedy, gdy będą dopełnione wszystkie formalności. Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych, od którego zależy wydanie pozwolenia (termin upływa za kilka dni) ma jednak wątpliwości, czy inwestycja nie wymaga ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego. Taka decyzja należy do gminy.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Łodziami Sanem 2003-06-25 17:08:50 CEST

Spływ możemy połączyć ze zwiedzaniem "Szlaku ikon" i skansenu Coraz większą atrakcją turystyczną staje się spływ doliną Sanu do Międzybrodzia. Trasa spływu biegnie wzdłuż Parku Krajobrazowego Gór Słonnych i jest jedną z ciekawszych dróg zwiedzania "Szlaku Ikon". Na pomysł zorganizowania spływu łodziami Sanem wpadł przed dwoma laty Stanisław Żyglewicz, mieszkaniec Mrzygłodu, jeden z założycieli i liderów Stowarzyszenia Sympatyków Doliny Sanu. W szybkim czasie na Sanie pojawili się ubrani w regionalne stroje flisacy. - Ubiegłoroczny sezon udowodnił, że spływy Sanem są postrzegane jako duża atrakcja turystyczna.Ludzie odkrywają piękno malowniczych brzegów Sanu, zachwycają się widokiem fauny: siwych czapli, czarnych bocianów, ryb, bobrów - mówi St. Żyglewicz. - O ile w pierwszym roku w spływach uczestniczyło 1200 osób, to w ubiegłym ich liczba sięgnęła 4 tysięcy. Rzeka wije się zakolami Trasa spływu biegnie wzdłuż Parku Krajobrazowego Gór Słonnych, znanych nie tylko z drogowych serpentyn, ale także z malowniczych brzegów Sanu. Rzeka wije się zakolami ze skałami wystającymi ponad wodę, z brodami rzecznymi. Jest ona naturalnym siedliskiem dzikichkaczek, czapli i czarnych bocianów, wdzięcznie pozujących do fotografii. Spływ jest jedną z możliwości zwiedzania "Szlaku Ikon", który obejmuje szereg cennych cerkwi grekokatolickich: w Międzybrodziu, Dobrej i Uluczu. Grupom wycieczkowym St. Żyglewicz serwuje ofertę specjalną, a jest nią spływ z pochodniami, zakończony biesiadą w "Głodowym Mieście", jak często zamiennie określa się Mrzygłód.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Wędrówki Podkarpackie 2003-06-12 17:02:51 CEST

Rozpoczął się pierwszy etap turystycznego konkursu "Wędrówki Podkarpackie". Organizatorzy czekają na zgłoszenia miejsc i ośrodków kandydujących do miana najatrakcyjniejszych w naszym województwie. Statuetki przyznane zostaną na podstawie głosów oddanych przez turystów odwiedzajcych Podkarpackie. Podczas tegorocznej, trzeciej edycji konkursu, głosować będzie można w pięciu kategoriach: "wygodny kwaterunek - schroniska, pola namiotowe"; "wygodny kwaterunek - hotele, pensjonaty"; "przednie jadło"; "atrakcje turystyczne regionu"; "miejscowość atrakcyjna turystycznie". Zanim to jednak nastąpi, organizatorzy czekają na zgłoszenia.Prezentacje ośrodków i miejsc należy nadsyłać na adres sekretariatu konkursu (Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, ul. Rynek 5, 35-064 Rzeszów, e-mail: prot@podkarpackie.pl). Powinny one zawierać nazwę i adres miejsca, uzasadnienie oraz telefon kontaktowy osoby zgłaszającej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 bm. (decyduje data stempla pocztowego). Zgłoszenia można dokonać również ze strony internetowej http://www.wedrowki.sip.pl./Spośród nadesłanych prezentacji kapituła konkursu wybierze 20 najatrakcyjniejszych miejsc w każdej kategorii. Ich lista znana będzie 27 bm. Organizatorami konkursu są Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Agencja Wydawniczo-Reklamowa "Atrium". Patronat medialny po raz kolejny objęły "nowiny" oraz Radio "Bieszczady".

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Wilki zaatakowały 2003-06-09 17:00:55 CEST

Po zmroku mieszkańcy nie wychodzą z domów - Wilki zaatakowały Azora w budzie - mówi Agata Milczanowska BOROWNICA. Blady strach padł na mieszkańców niewielkiej wioski położonej pośród lasów powiatu przemyskiego. Kilka dnia temu wilki weszły na teren gospodarstw i zagryzły trzy psy. - Siostrzeniec podszedł do budy Azora, aby go nakarmić, a znalazł tam tylko jego łeb i trochę wnętrzności - opowiada Agata Milczanowska, mieszkanka Borownicy. - Nie mam wątpliwości, że to robota wilków. One zabiły także innego z moich psów - Miśka, którego ogon sąsiad znalazł w lesie. Borowniczanie żyją w coraz większym strachu o własne bezpieczeństwo, tym bardziej, że pod koniec zeszłego tygodnia wilki znowu dały o sobie znać zagryzając kolejnego psa.Do gospodarstw, z których większość znajduje się w bliskim sąsiedztwie lasu, zakradają się wieczorami. - Po zmroku strach wyjść. Przecież mogą zaatakować także człowieka - mówi jeden z mężczyzn. Ludzie zwrócili się o pomoc do wojewody podkarpackiego, prosząc o wydanie zgody na odstrzał wilków. Jednak są one od kilku lat pod ścisłą ochroną gatunkową i decyzja należy do ministra ochrony środowiska. Jeszcze w ub. roku wojewoda postulował zastrzelenie kilku sztuk trzebiących bieszczadzkie owce, ale po protestach członków organizacji ekologicznych szefresortu na odstrzał nie wyraził zgody.

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |

Dni Leska 2003-06-03 16:59:15 CEST

"Miasto Snina przedstawia się mieszkańcom polskiego Leska", to oficjalna nazwa projektu jaki wygrał grant z Funduszu unijnego Phare CBC - Fundusz Małych Projektów. Komplementarne wnioski złożyły obie strony, i mimo profesjonalnego przygotowania obu wniosków - przeszedł ten ze strony naszych sąsiadów. 13.350 tys. Euro, czyli 88% wartości całego projektu zostało przeznaczone na wymianę kulturalną, pokazy gastronomiczne i prezentacje oferty turystycznej. Jak duży był to projekt niech świadczy fakt ze strony Słowackiej zaangażowanych było ok. 170 osób. Oczywiście liczba ta obejmuje już wszystkie zespoły: "Merlin", "Scream", "Lorning", "Mar?álky" oraz "Vihorlat". Koordynatorem i dobrą duszą całego przedsięwzięcia była Daniela Galandová.Podczas czterech dni (29.05-1.06.2003) w Lesku odbyły się: Otwarte Forum Dyskusyjne Organizacji Pozarządowych z Leska i Sniny, mecze piłkarskie Lesko - Snina, wystawy: "Snina w fotografii", "spotkanie po latach - Lesko 2930 - 2003 - wernisaż i wystawa Bolesława Baranieckiego i Edwarda Barana", Festyny u przedszkolaków i na Rynku, oraz Koncert dla przyjaciół, w którym wystąpili:

skomentuj komentarze: 0 | wyslij znajomemu | wiecej |


Wszystkie zdjęcia na stronie "www.bieszczady.net.pl" oraz na stronach w domenie bieszczady.net.pl jak i witrynach administrowanych przez nasz serwis są chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji. © Bieszczadzki Serwis Internetowy 2001 - 2012. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.REKLAMA


NOWOŚĆ


Wersja online
ZOBACZ

Wersja papierowa
KUP

REKLAMA
PARTNERZY
Portal Karpacki
SRWiO Wetlina
SPALA24.PL
[więcej ...]
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady aktualności POLECAMY
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy