Dębowa statuetka Przeglądu Leśniczego trafiła do Baligrodu

Nadleśnictwo Baligród uhonorowane zostało przez kapitułę Przeglądu Leśniczego tytułem Leśnej Instytucji Roku 2014 i „Dębową statuetką” tego miesięcznika. Została ona wręczona w trakcie tegorocznego posiedzenia kapituły w Puszczykowie k. Poznania, które odbyło się 15 stycznia.
W gali uczestniczyła delegacja w składzie: nadleśniczy Wojciech Głuszko oraz leśniczowie: Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina. Tytuł Leśnika Roku 2014 odebrał Jacek Frankowski.

  • Na leśnej mapie Polski Baligród ma bardzo znaczące miejsce – mówi Władysław Kusiak, redaktor naczelny Przeglądu Leśniczego. – Znany jest choćby z odrestaurowanej niedawno historycznej siedziby i najgrubszej polskiej jodły, a co ważne, leśnicy bardzo pomysłowo wykorzystali to w działalności edukacyjnej i medialnej. W oparciu o wysokie walory przyrodnicze umieli też zbudować największą w kraju społeczność na jednym z portali.

W uzasadnieniu decyzji Kapituły można przeczytać również o licznych osiągnięciach leśników z Baligrodu w dziedzinie udostępniania lasu, edukacji przyrodniczej niepełnosprawnych, promowania gospodarki leśnej łączącej liczne funkcje ekologiczne, społeczne i gospodarcze. Doceniono też ich dbałość o walory kulturowe na zarządzanym obszarze. Leśnicy z Baligrodu znani są również z wielu audycji telewizyjnych i radiowych, promujących lasy Bieszczadów.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Marcin Scelina

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Ocena: 2.7/5.
Proszę czekać...