MAJÓWKA z Domem o Zielonych Progach

Wszystkim miłośnikom górskich i muzycznych wędrówek polecamy koncerty Dom o Zielonych Progach w górach, podczas tegorocznej majówki.

4 MAJA – koncert w Bacówce Pod Wierchomlą (BESKID SĄDECKI), godz. 20:00 więcej: http://wierchomla.pttk.pl
5 MAJA – koncert w Cisnej (BIESZCZADY), godzina 20:00 więcej: www.cisna.pl
6 MAJA – koncert w Przemyślu (Pogórze Przemyskie, Na Zniesieniu) – koncert w ramach IV Spotkań z Piosenka Turystyczną, więcej: www.jarmarkpodkarpacki.pl
Dom o Zielonych Progach od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham…” Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, z okazji 10-lecia wydał w 2011r. płytę koncertową, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach CD „W górach.”

Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach.

Zostanie tyle Gór, Pieśń XIX czy Gór mi mało to jedne z najbardziej znanych piosenek tej grupy. Ciekawe i przemyślane aranżacje, brak rutyny a przede wszystkim pozytywna wykonawcza energia, wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal i przeszkadzajki; Bartosz Pelton Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal oraz autor większości kompozycji. Na stale współpracuje z nimi na instrumentach perkusyjnych Gertruda Szymańska.

Podczas koncertów będzie okazja do wysłuchania i tych najstarszych, najbardziej znanych piosenek grupy jak i trochę młodszych. Dużą niespodzianką na koncercie będą zapewne nowe piosenki. Zespół jest obecnie w trakcie przygotowań do wydania nowej autorskiej płyty, którą będzie można w całości usłyszeć już na wakacjach!

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...