Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Jazz Bezz…

W imieniu organizatora Michała Szula oraz artystów zapraszamy do Klubu Pani K. już 13 grudnia o godz.20:00, wstęp 20 zł. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz Bezz …” przeprowadzany jest od 2001 roku jednocześnie we Lwowie i Przemyślu, od sześciu lat również odbywa się w Sanoku. Od kilku lat dołączyły także miasta na Ukrainie: Tarnopol, Sewastopol, Łuck, Iwano-Frankiwsk i Kijów.
Festiwal „Jazz Bezz….” stał się jedną z ważniejszych imprez muzycznych w kraju. Jest dobrze znany w środowisku muzycznym polskim i ukraińskim i na przestrzeni wielu lat zdobył sobie uznanie zarówno artystów, jak i publiczności.

Wystąpią:

Jorgos Skolias & Oleś Brothers (PL)
Jorgos Skolias – vocal 
Marcin Oles – contrabass
Bartłomiej Oleś – drums

To klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień. Artyści wykraczają poza stereotypowe traktowanie instrumentów poszerzając paletę brzmieniową wykonywanej muzyki.

Jorgos Skolias jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku oraz w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii.

Bracia – Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Brat Oleś perkusista – od ponad dzięsieciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team

Angela Gaber + Trio (PL)
Angela Gaber- vocal, kalimba
Tomasz Dybała- guitar
Rober Robson Onacko- guitars
Ernest Drelich- conga, bongosy, djembe, didgeridoo, kalimba

Oryginalne aranżacje i interpretacja muzyki tradycyjnej z łuku Karpat oraz autorskie kompozycje. W swojej twórczości nie pozostają obojętni wobec własnej intuicji jak i identyfikacji z przyrodą, w której pełno jest muzycznych zjawisk i emocji. Ich świat improwizacji porusza i tworzy swoistą atmosferę. W 2013 wokalistka wydała debiutancką płytę „Opowieści z Ziemi” zarejestrowaną w kościele w Mrzygłodzie.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...