Szlakami legend, czyli od Biesa do Czada 53. Rajd „Połoniny”

Jeśli podczas wędrówek po bieszczadzkich ścieżkach nie stanął na Twojej drodze ani jeden Bies, to albo szedłeś utartym szlakiem, albo dałeś za mało Czadu. Przekonaj się, ile tajemnic kryją Bieszczady i wybierz się na 53. Rajd „Połoniny” organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Ześrodkowanie odbędzie się 29 września 2012 r. w Polankach koło Terki.
Ponieważ rajd ma charakter niekomercyjny, a przewodnicy działają non profit, koszt wyjazdu będzie tak mały, jak to możliwe. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.poloniny.skpb.waw.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/rajdpoloniny. Na wszelkie pytania z chęcią odpowiedzą organizatorzy: [email protected].
Od ponad półwiecza wrześniową porą przewodnicy SKPB z Warszawy organizują kilkudniowy rajd na pożegnanie lata. Tegorocznej edycji „Połonin” przyświeca hasło: Szlakami legend, co oznacza odkrywanie śladów po Biesach, Czadach czy bardziej współczesnych zakapiorach. Wystarczy plecak, mocne buty i dużo chęci – udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku czy górskiego doświadczenia. Będzie można wybrać spośród ok. 10 tras, które poprowadzą po najciekawszych zakątkach Bieszczadów – zagubionych cerkwiach, opuszczonych wsiach czy stacjach leśnej kolejki. Każda trasa (namiotowa, chatkowa czy stodołowa) oferuje wysoki standard noclegów – bieszczadzkie niebo ma dużo więcej niż 5 gwiazdek.

Punktem kulminacyjnym rajdu będzie ześrodkowanie, czyli spotkanie wszystkich uczestników przy wielkim ognisku. Jak tradycja nakazuje, będzie czas na konkursy, ciepły posiłek oraz kubek „gluta” (kisiel z niewyobrażalną ilością dodatków). W blasku ognia i przy dźwiękach gitar chętni będą zdzierać gardło do późnej nocy, a najwytrwalsi do białego rana. Rajd jest wyborną okazją do poznania niesamowitych ludzi – zafascynowanych górami, lubiących chodzenie po lesie i wyjazdy bez biura podróży.

Joanna Stachowiak

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...