W Mucznem odbył się Bieszczadzki Bieg Narciarski Tropem żubra

W ramach Karpackiego Roku Żubra, 16 lutego w Mucznem, 101 zawodników walczyło na trasie Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”. Rywalizacja odbywała się na dystansach siedmiu i czternastu kilometrów. 14 kilometrową trasę najszybciej pokonała Marcela Marcisz z Ustrzyk Dolnych, wśród panów najszybszy był Jacek Staroń z Krosna. Na dystansie 7 km. Pierwszy na mecie zameldował się Bogdan Kustroń, a pierwsza pani to Marlena Gaborek.

Dużą część zawodników stanowili leśnicy z RDLP Krosno. Najlepszym z leśników na 7 km okazał się Jacek Habrat z RDLP w Krośnie (w klasyfikacji open ustąpił miejsca tylko utytułowanemu Bogdanowi Kustroniowi). Kolejne lokaty w leśnym rankingu zajęli: Jacek Kranz (Bieszczadzki PN) i Teodor Furs (Nadl. Baligród). Wyścig leśniczek wygrała Agata Lenkiewicz-Bardzińska przed Anną Wiercińską (obie Nadl. Lutowiska) i Karoliną Buchaniec z Nadl. Stuposiany.

Oprócz leśników na trasie biegu można było spotkać: Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP, Stanisław Sowa, redaktor naczelny Nowin – największego dziennika na Podkarpaciu, ksiądz Marek Typrowicz, proboszcz parafii Ustrzyki Górne, Grzegorz Chudzik, naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR i wielu weteranów szlaków narciarskich i turystycznych.

Dekoracji najlepszych narciarzy dokonali przedstawiciele organizatorów: Edward Balwierczak, dyrektor RDLP w Krośnie, Krzysztof Mróz, wójt Gminy Lutowiska, Włodzimierz Podyma, sekretarz Kapituły Miłośników Bieszczadzkiej Przyrody oraz nadleśniczowie: Marek Bajda (Nadl. Lutowiska) i Jan Mazur (Nadl. Stuposiany). Atrakcją imprezy była wprowadzona tego dnia do obiegu okolicznościowa moneta o nominale „50 żubrów”, wybita przez Mincerza Sanockiego, przypominająca o półwieczu sprowadzenia żubrów w Bieszczady. Otrzymał ją każdy ze 101 zawodników.

ŹRÓDŁO: Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...