Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej

Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej to cykliczne wydarzenie kulturalne, organizowane na kampusie Politechniki Wrocławskiej przez fundację „W górach jest wszystko co kocham”. Przegląd trwa trzy dni, w tym czasie odbywają się występy zespołów z kręgu piosenki poetyckiej, folkowej i turystycznej. Widzowie mają okazję zobaczyć koncerty doskonale im znanych muzyków, mogą również zasmakować w twórczości debiutantów, zgłoszonych do konkursu wykonawców.

Piosenka określana przez nas mianem „studenckiej” wyewoluowała z utworów śpiewanych przez dziesiątki lat na turystycznych szlakach. Z początku prosta i łatwa do powtórzenia, powoli wzbogacała się o elementy folku i poezji. Przybierała przy tym najróżniejsze formy, począwszy od spokojnych gitarowych rytmów, a skończywszy na pełnym żywiołu rocku. Dziś przeżywa swój renesans, głównie za sprawą młodych zespołów, które udowadniają, że inspiracja górami jest ponadczasowa i ponadpokoleniowa.

Dzięki Przeglądowi Wrocław zamienia się na kilka dni w miasto bardów i pieśniarzy, ściągają tu fani kultury studenckiej z najdalszych zakątków Polski, urokliwe uliczki zapełniają się ludźmi spragnionymi muzyki i poezji. Dzięki projektowi „W górach jest wszystko co kocham” Wrocław zajmuje obecnie jedno z czołowych miejsc sceny poetyckiej i turystycznej.

Tegoroczny Przegląd odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2013 roku w nowo wybudowanej Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. W pierwsze dwa dni usłyszymy koncerty znanych zespołów oraz eliminacje konkursu wykonawców. Niedziela to czas konkursowego recitalu oraz uroczystych, finałowych występów.Przez trzy dni Przeglądu zagrają dla Państwa przede wszystkim: Słodki Całus od Buby, YesKiezSirumem, Lubelska Federacja Bardów, Daniel Gałązka z zespołem, Dom o Zielonych Progach, Piotr Kędziora, Adsu, Pod Wiatr, Żeby Nie Piekło, Chwila Nieuwagi i Na Bani.

W I Ę C E J:
przeglad.wgorach.art.pl/2013/
BILETY:
http://przeglad.wgorach.art.pl/2013/bilety

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...