>
Bieszczady logo
Kliknij + i poleć Bieszczady.net.pl ;)


Bieszczady noclegi
STRONA GŁÓWNA | NOCLEGI | MIEJSCOWOŚCI | ARTYKUŁY | GALERIA | PRYWATNOŚĆ | KONTAKT
R                E                K                L                A                M                A
BIESZCZADY NOCLEGI


Noclegi Bieszczady
Domki Bieszczady
Agroturystyka
Chaty Bieszczady
Pensjonaty Bieszczady
Hotele Bieszczady
Pokoje Bieszczady
Ośrodki wypoczynkowe
Schroniska Bieszczady
Pola namiotowe
Restauracje Bieszczady

WSTĘP

Wszystkie artykuły
Historia Bieszczadów
Świątynie i cmentarze
Żydzi i kirkuty
Flora Bieszczadów
Fauna Bieszczadów
Ciekawe miejsca i obiekty
Trasy, szlaki i ścieżki
Informacje praktyczne
Zima w Bieszczadach
Bieszczady Wschodnie
GALERIA ZDJĘĆ

Galerie bieszczadzkie

Krajobrazy bieszczadzkie
Miejsca w Bieszczadach
Miejscowości
Bieszczadzka przyroda
Stare galerie

NOCLEGI BIESZCZADY
Noclegi Cisna
Noclegi Polańczyk
Noclegi Solina
Noclegi Ustrzyki Górne
Noclegi Wetlina
Noclegi Wołkowyja

ROZKŁAD JAZDY

Baligród
Lesko - dworzec
Sanok - dworzec
Ustrzyki D. - dworzec
Wołosate
Zagórz - dworzec

Więcej MiejscowościINFORMATOR
Podręczne informacje
Bieszczady Grupa GOPR
BdPN
Świątynie - nabożeństwa
Przewodnicy
Ciekawe strony

MAPY ONLINE

Mapy współczesne

Bieszczady Wysokie 1:40
Okolice Baligrodu 1:25
Jezioro Solińskie 1:25
G. Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie 1:75
Bieszczady Wschodnie

Mapy historyczne

Bieszczady Zachodnie
Pikuj - mapa 1937 1:100
Ruskie - 1:75
Turka - 1:75
Wielki Berezny - 1:75
Niżny Warecki - 1:75
Tuchla - 1:75
Użgorod - 1:75
Seredne - 1:75
Svaliava - 1:75
Volove (Miżhirja) - 1:75
Porohy - 1:75

TURYSTYKA

Opisy miejscowości
Szlaki turystyczne
Ścieżki przyrodnicze
Trasy samochodowe
Szlakiem ikon ok Sanoka
Ciekawe miejsca
Ekomuzeum Hołe
Młyny i tartaki wodne
Muzeum Przyrodnicze
Skansen w Sanoku
Sine Wiry
Łopienka
Jezioro Solińskie
Połonina Wetlińska
Więcej
Cerkwie i kościoły
Bieszczadzka Kolejka
Bukovske Vrchy
Mapy i literatura
Reportaże i wyprawy

OFERTY TURYSTYCZNE

Galerie i muzea
Konie w Bieszczadach
Narty w Bieszczadach
Przewodnicy
Produkt lokalny
Inne oferty
Nieruchomości
Karpaty ukraińskie

KSIĘGARNIA


Księgarnia wyd. Ruthenus
Wyd. Bezdroża - Bieszczady
Wyd. Bezdroża - Góry
REKLAMA
SERWIS

Kontakt

POLECAMY


Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.

Solina.info.pl
R              E              K              L              A              M              A
NOCLEGI RESTAURACJE
SANOK

Restauracja Stary Kredens

Biuro nieruchomości

SANOK


Miasto powiatowe nad Sanem, główny ośrodek przemysłowy, handlowy i komunikacyjny regionu (ok. 40000 mieszk.). Dwie stacje kolejowe (przesiadki w autobus na stacji Sanok, do centrum miasta bliżej ze stacji Sanok Miasto). Dalekobieżne połączenia kolejowe m.in. z Warszawą, Łodzią, Katowicami, Krakowem. Autobusy do wszystkich ważniejszych miejscowości bieszczadzkich, Rzeszowa, Przemyśla, Mielca Nowego Sącza, Krakowa i inne.
Policja (ul. Sienkiewicza 10), pogotowie ratunkowe (ul. Daszyńskiego 17), kilka placówek służby zdrowia, centrala Grupy Bieszczadzkiej GOPR (ul. Mickiewicza 49). Dom wycieczkowy PTTK, kilka hoteli, kemping, schronisko młodzieżowe (czynne VII-VIII). Biuro obsługi ruchu turystycznego PTTK (ul. Mickiewicza 29). Kryta pływalnia (przy hotelu "Błonie"), sztuczne lodowisko. Stacja benzynowa czynna całą dobę przy wylocie na Krosno.
Widok na Sanok.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
Największe zakłady przemysłowe Sanoka to Sanocka Fabryka Autobusów "Autosan" i Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil". W mieście działa kilkanaście szkół średnich i zawodowych oraz liczne placówki kulturalne.
Historia Sanoka jest bardzo długa i burzliwa. Już we wczesnym średniowieczu stanowił ważny ośrodek osadniczy. Najpóźniej od IX w. istniał tu wczesnośredniowieczny gród, zlokalizowany w miejscu, gdzie później stanął sanocki zamek. Od czasu ukształtowania się ponadplemiennych organizmów państwowych aż do połowy XIV w. tereny obecnej Sanocczyzny należały do Rusi. Najstarsza znana wzmianka o Sanoku pochodzi z 1150 r. Pod tą datą Latopis Hipacki podaje informację, że król węgierski Gejza II, wyprawiwszy się przeciw księciu ruskiemu Włodzimierzowi, zajął Sanok i wziął do niewoli rządzącego w nim posadnika Jasza. 20 stycznia 1339 r. z łaski księcia halickiego Jerzego II Trojdenowicza Sanok otrzymał jako pierwsza osada w tej części Rusi prawa miejskie.
Muzeum Historyczne w Sanoku.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
Osadżcą i wójtem zarazem był Bartko z Sandomierza. Uprawnienia sądowe wójta, określające, że ma on sądzić każdego człowieka, Niemca, Polaka, Węgra czy Rusina, wskazują na wielonarodową ludność miasta. W 1366 r. Kazimierz Wielki potwierdził prawa miejskie przyłączonego już do Polski Sanoka. Za jego panowania miasto rozwijało się szybko, dzięki dogodnemu położeniu na skrzyżowaniu traktów prowadzących na Ruś, Węgry i śląsk. Kolejne przywileje królewskie pozwalały odbywać coroczny tygodniowy jarmark, a na przejezdnych kupców nakładały obowiązek wystawiania w Sanoku towarów na sprzedaż. Wokół miasta wzniesiono mury obronne. Po śmierci Kazimierza Wielkiego Ruś Halicka, a z nią i Sanok, dostały się na kilkanaście lat pod panowanie węgierskie. Od 1372 r. władzę sprawował jako namiestnik książę Władysław Opolczyk, który sprowadził do Sanoka franciszkanów ze Lwowa. Wybudowali oni kościół i klasztor w południowo-wschodnim narożniku rynku.
Sanocki Wojak Szwejk.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
W Sanoku istniała już wówczas szkoła parafialna, jedyna w Polsce poza Krakowem. Uczyli się w niej synowie mieszczan; wielu z nich kontynuowało naukę w Akademii Krakowskiej. W XV i XVI w. studiowało w Krakowie trzydziestu pięciu sanoczan, wśród nich słynny Grzegorz z Sanoka (ok. 1406-1477), pierwszy przedstawiciel renesansowej myśli filozoficznej w Polsce, oraz Jan Grodek, profesor na wydziale prawa i dziesięciokrotny rektor uczelni w latach 1540-52. W 1417 r. w sanockim kościele parafialnym odbył się ślub króla Władysława Jagiełły z Elżbietą Granowską z Pilczy. Małżeństwo to było źle widziane na dworze, przygotowane w tajemnicy, i stąd zapewne wybór Sanoka na miejsce ceremonii. Na przełomie XIV i XV w. Sanok stał się stolicą jednej z pięciu ziem województwa ruskiego. Był również, aż do rozbiorów, siedzibą starostwa grodowego - ośrodka administracyjnego wszystkich wsi królewskich ziemi sanockiej. Tu sprawowano sądy grodzkie i ziemskie i przechowywano związane z nimi akta. W połowie XV w. starostwo sanockie otrzymała jako oprawę czwarta żona Jagiełły, królowa Zofia Holszańska, popularnie zwana Sonką. Mieszkała ona na zamku sanockim w latach 1435-61. Później starostami sanockimi bywali ludzie znaczący w dziejach Polski, między innymi Piotr Kmita (koniec XIV w.), Mikołaj Pieniążek (poł. XV w.), Mikołaj Wolski, marszałek wielki koronny (poł. XVI w.), Sebastian Lubomirski, twórca potęgi rodu Lubomirskich (II poło XVI w.).
Centrum Sanoka.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
W końcu XVI w. starostą został Jerzy Mniszech, ojciec słynnej Maryny-carycy. Jego przemyślność sprawiła, że do końca istnienia I Rzeczypospolitej starostami sanockimi bywali wyłącznie Mniszchowie (ośmiu kolejnych przedstawicieli rodu), wbrew zasadzie zabraniającej dziedziczenia królewszczyzn. W 1470 r. król Kazimierz Jagiellończyk zarządził, że kupcy jadący z towarem z Węgier na Ruś i odwrotnie mają jechać przez Sanok i opłacać tam myto. Później miasto uzyskało dalsze przywileje, przyczyniające się do jego rozwoju. O dużej zamożności mieszczan sanockich świadczy dokument Zygmunta Starego z 1510 r., zezwalający na założenie wodociągu i przeprowadzenie go przez łany królewskie. Na sanockie jarmarki przypędzano co roku dwa tysiące koni i wołów. W latach 1523-48 w miejscu drewnianego grodu z XIV-XV w. powstał staraniem starosty Mikołaja Wolskiego zamek murowany. W 1566 r. wielki pożar zniszczył prawie cały Sanok. Z trudem odbudowane miasto strawił kolejny pożar w 1606 r., potem przyszedł najazd Tatarów w 1624 r., wreszcie inwazja wojsk Rakoczego w 1657 r.
Widok na sanocką cerkiew.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
Uchwała sejmikowa z 1689 r. stwierdzała, że Sanok z powodu najazdów i pożarów popadł w całkowitą ruinę. W XVIIIw. miasto miało zabudowę mieszkalną wyłącznie drewnianą. W 1772 r. Sanok trafił pod panowanie austriackie. Dawne wsie królewskie starostwa sanockiego wcielono do skarbu państwa pod nazwą "dóbr kameralnych". Od 1786 r. Sanok był siedzibą władz nowej jednostki administracyjnej - cyrkułu, obejmującego w przybliżeniu obszar dawnej ziemi sanockiej.
Podczas wojny z Austrią w 1809 r. do Sanoka dotarł niewielki oddział wojsk Księstwa Warszawskiego, które pod dowództwem księcia Józefa Poniatowskiego wkroczyły do Galicji. Na miejscu oddział powiększył się o ochotników zbieranych przez Ksawerego Krasickiego i Tadeusza Preka. Polskie siły były zbyt szczupłe, by stawić czoła przybyłym z odsieczą wojskom austriackim. Doszło do dramatycznej obrony zamku. Całkowicie okrążeni Polacy brawurowo przebili się przez linie austriackie. Ich komendant, Ksawery Krasicki, samotnie osłaniając odwrót, zjechał konno po niezwykle stromej skarpie do Sanu i przepłynął rzekę na oczach pościgu.
Kościół Farny.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
W I poło XIX w. pojawiły się w Sanoku pierwsze zakłady przemysłowe, m.in. w 1832 r. powstał warsztat kotlarski Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego, który w kilkadziesiąt lat później miał się przekształcić w dużą, szeroko znaną Sanocką Fabrykę Wagonów. W 1848 r. rozpoczęła działalność drukarnia Karola Pollaka, znana miłośnikom dawnej książki z głośnej serii "Biblioteki Polskiej" propagującej dzieła klasyków polskich, głównie z XVI i XVII w. W drugiej połowie stulecia Sanok stał się dużym jak na owe czasy ośrodkiem miejskim, zwłaszcza po 1884 r., kiedy ukończono linię kolejową ze Stróży do Zagórza. Dużą rolę odegrało rozwijające się w okolicach kopalnictwo naftowe. W tym okresie zbudowano lub przebudowano większość istniejących dziś zabytków miasta. Utworzono szpital obwodowy, gimnazjum, sąd okręgowy i dyrekcję skarbu. W przeddzień wybuchu I wojny światowej Sanok liczył już blisko 12000 mieszkańców. W mieście rozwijało się życie kulturalne i patriotyczne. Istniały: czytelnia miejska, szkoła muzyczna, klub inteligencji sanockiej. W 1889 r. powstało Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół", a w 1903 r. Towarzystwo Upiększania Miasta Sanoka, które istnieje do dziś i wydaje wartościowy periodyk Rocznik Sanocki.
Także okres międzywojenny był dla rozwoju gospodarczego miasta bardzo korzystny. Uruchomiono fabrykę gumy, fabrykę broni i obrabiarek oraz wytwórnię akumulatorów. Miasto otrzymało wodociągi, oświetlenie elektryczne i gaz. W czasie wielkiego kryzysu ekonomicznego w Sanoku dochodziło do demonstracji. W marcu 1930 r. dwutysięczna rzesza bezrobotnych wzięła udział w tzw. "marszu głodnych", podczas którego doszło do starć z policją. W 1939 r. Sanok obejmował obszar 1592 ha i liczył prawie 18000 mieszkańców.
Stacja PKP w Sanoku.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
W 1930 r. powstało w Sanoku muzeum ukraińskie "Łemkiwszczyna", prowadzone przez zespół ukraińskich działaczy społeczno-kulturalnych, m.in. Leona Getza i Irenę Dobrzańską. W cztery lata później zawiązało się Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sanockiej, które natychmiast powołało do życia Muzeum Ziemi Sanockiej z siedzibą w zamku. Jego pierwszym kustoszem został Aleksander Rybicki, którego prywatne zbiory dały początek kolekcji muzeum. Po dwóch latach działalności muzeum miało już ponad 3000 eksponatów i składało się z pięciu działów.
Od początku okupacji hitlerowskiej istniał w mieście i okolicy dość silny ruch oporu. Pierwsze działania organizacyjne podjął już w grudniu 1939 r. kpt. "Czarny". W 1943 r. obwód AK w Sanoku, dowodzony przez mjr. Adama Winogrodzkiego (ps. "Ordon", "Korwin"), składał się z dziesięciu placówek terenowych. Najsilniejsza była komórka w Sanockiej Fabryce Wagonów, licząca 250-300 członków. W 1942 r. Niemcy rozpoczęli masowe mordy ludności żydowskiej. Kilka tysięcy Żydów z całego powiatu umieszczono w obozie w Zasławiu, a później rozstrzelano. Kolejne kilka tysięcy zamordowano w Bełżcu. W czasie całej okupacji niemieckiej straciło życie 7458 obywateli Sanoka, w znakomitej większości Żydów. Sanok zajęły wojska sowieckie po kilkudniowych walkach w dniu 9 sierpnia 1944 r.
Urząd Miasta.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
W 1958 r. największy zakład przemysłowy miasta, Sanocka Fabryka Wagonów, rozpoczął produkcję autobusów i zmienił nazwę na Sanocką Fabrykę Autobusów "Autosan". Odbudowano i rozbudowano dawną fabrykę gumy, która dziś nosi nazwę "Stomil". W połowie lat siedemdziesiątych powołano do życia Przedsiębiorstwo Górnictwa Nafty i Gazu obejmujące zasięgiem południowo-wschodnią Polskę. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wybudowano wiele nowych osiedli mieszkaniowych, głównie na rozległych błoniach nad Sanem, co niestety oszpeciło piękną sylwetkę starego miasta. Najnowszą inwestycją jest obwodnica umożliwiająca usunięcie ruchu tranzytowego z ulic śródmieścia. W Sanoku zachował się średniowieczny układ urbanistyczny i znaczna część dawnej murowanej zabudowy przy rynku i sąsiednich uliczkach.
W północno-wschodnim narożniku rynku znajduje się zespół kościoła i klasztoru 00. Franciszkanów. Zbudowano go w latach 1632-40 na miejscu drewnilmych zabudowań, istniejących od końca XIV W., a gruntownie przebudowano po pożarze w 1872 r. Z okresu tej przebudowy pochodzi wyposażenie wnętrza kościoła. Ostro zakończona wieża kościoła Franciszkanów stanowi charakterystyczny element panoramy miasta oglądanej od południa.
Obwodnica Sanoka.
foto: A. S.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
Kościół parafialny p.w. Przemienienia Pańskiego przy ul. Grzegorza z Sanoka, z fasadą ozdobioną dwoma wysokimi wieżami, powstał w latach 1874-87 z fundacji proboszcza sanockiego ks. Franciszka Czaszyńskiego. Stoi na miejscu kilku kolejnych świątyń parafialnych; najstarsza istniała już w 1384 r. Najciekawszym obiektem we wnętrzu jest płyta nagrobna starosty sanockiego Sebastiana Lubomirskiego (zm. 1558) zachowana z wcześniejszego kościoła.
Zamek, położony na terenie dawnego grodu, na stromej skarpie, bardzo malowniczo prezentuje się z nadsańskich błoni. Z dawnego założenia obronnego pozostał tylko kamienny, piętrowy budynek główny na planie prostokąta, wzniesiony w latach 1523-48 przez starostę sanockiego Mikołaja Wolskiego. Gmach zdobią renesansowe obramienia okien. Wewnątrz założone w 1934 r. Muzeum Ziemi Sanockiej. Szczególnie godna uwagi jest kolekcja ikon, jedna z najbogatszych w Polsce, oraz obrazy Zdzisława Beksińskiego, światowej sławy współczesnego malarza, pochodzącego z sanockiej rodziny dawnych właścicieli fabryki wagonów.
W sąsiedztwie zamku murowana cerkiew p.w. Trójcy św. W tym miejscu stały także dwie poprzednie cerkwie sanockie. Obecna świątynia powstała jako greckokatolicka w 1784 r. Dziś pełni funkcję prawosławnej cerkwi katedralnej dla diecezji przemysko-nowosądeckiej. We wnętrzu ikonostas z II pot XIX w. i polichromia figuralno-ornamentalna z 1907 r.
Skansen w Sanoku.
foto: I. Jóźwik.
Sanok noclegi agroturystyka Bieszczady
We wschodniej pierzei rynku znajduje się ratusz z końca XVIIIw. W II poło XIX W. włączono w jego obręb dwie sąsiednie kamienice, a całość ozdobiono eklektyczną fasadą. Poprzednie dwa ratusze były drewniane. Rynek otaczają kamieniczki pochodzące przeważnie z końca XVIII w., przebudowane na przełomie XIX i XX W. Do największych atrakcji Sanoka należy Muzeum Budownictwa Ludowego, które znajduje się w Białej Górze, na drugim brzegu Sanu (tel. 4631672). Zostało utworzone w 1958 r. z inicjatywy Aleksandra Rybickiego, a otwarte dla zwiedzających w 1966 r. Jest to obecnie największy skansen w Polsce; zajmuje powierzchnię 38 ha i prezentuje wiejskie budownictwo Bieszczadów, Beskidu Niskiego oraz przyległych do nich pogórzy, łącznie kilkadziesiąt obiektów, w tym dwie cerkwie i kościół. Podzielone jest na pięć sektorów odpowiadających dawnym grupom etnograficznym: Bojkom, Łemkom, Dolinianom, Pogórzanom Wschodnim i Pogórzanom Zachodnim. W trakcie organizacji sektor szósty - małomiasteczkowy. W 1994 r. w pożarze spłonęła część obiektów sanockiego skansenu.
Mając nieco więcej czasu warto odwiedzić sanockie cmentarze. Stary cmentarz grzebalny znajduje się przy ul. Matejki. Można na nim znaleźć groby zasłużonych sanoczan i interesujące nagrobki z początków XIX w. Przy ul. Kiczury zachował się zdewastowany cmentarz żydowski.

Tekst z przewodnika "Bieszczady" za zgodą O.W. REWASZ

Sanok
google
©2008 Google


Rozkład jazdy autobusów w pobliskiej Sanoku

Sanok rozkład jazdy
Sanok
Rozkład Jazdy
Dokąd
przez
godziny odjazdu
BALIGRÓD
Zagórz, Lesko, Hoczew
15:15 F
BEREŹNICA WYŻNA
Załuż, Lesko, Hoczew, Berezka
6:50 FJ, 13:20 S
BESKO
Zarszyn
12:30 CJN, 12:30 aJm
BRZOZÓW
Grabownica
06:25 Fm, 07:00 S, 07:55 F, 09:45 F, 10:45 F, 11:40 F, 13:25 Az, 14:15 FJ, 16:10 F, 18:30 A
BRZOZÓW
Zarszyn, Jaćmierz, Wzdów
06:50 FJ, 09:30 A, 13:05 CN, 13:25 F, 14:35 S, 15:30 CN, 17:40 N
BRZOZÓW
Zarszyn, Jaćmierz, Wzdów, Wieś
15:10 F
BUKOWIEC
Lesko, Hoczew, Polańczyk
08:40 NYV, 16:55 Fm, 16:55 CW
BUKOWIEC
Lesko, Solina, Polańczyk
09:04 W, 12:04 Pw
BZIANKA
Besko, Poręby
15:15 F
CISNA
Czaszyn, Rzepedź, Komańcza, Nowy Łupków, Żubracze
08:15 W*, 09:10 CJN, 09:25 CW*, 17:20 nN
CISNA
Lesko, Baligród, Jabłonki
14:20 FJ, 18:23 N
CZASZYN
Zagórz, Tarnawa Dolna
15:15 F
DĘBNA - WIEŚ
Trepcza
12:30 S
DOBRA
Mrzygłód, Łodzina
07:40 N, 14:15 a, 17:05 mN
DOBRA
Tyrawa Solna, szk., Mrzygłód, Łodzina
14:15 S, 15:20 +N
DYNÓW
Brzozów, Grabownica, Krzemienna
17:00 Fm
GDAŃSK
Brzozów, Dębica, Mielec, Łódź, Toruń
20:10 Pw
GLIWICE
Krosno, Tarnów, Kraków, Katowice
6:25 PnN
GŁĘBOKIE
Zarszyn, Besko, P.K., Mymoń
13:35 S
GŁĘBOKIE
Zarszyn, Besko, Mymoń
15:40 F, 19:30 F
GRABÓWKA
Kostarowce, Strachocina, Grabownica
13:30 S
HACZÓW
Długie, Bażanówka, Górki, Trześniów
07:20 Fl, 07:20 y, 23:15 Fm
HACZÓW
Długie, Bażanówka, Trześniów
12:20 FJm, 15:05 F
HACZÓW
Zarszyn, Besko, Poręby
12:30 FW
IZDEBKI
Grabownica, Brzozów, Przysietnica
07:15 Fy, 23:15 Fm
JAROSŁAW
Brzozów, Dynów, Przeworsk
08:25 N, 12:30 N
JAŚLISKA
Czaszyn, Rzepedź Komańcza, Moszczaniec
10:15 7NV!, 14:40 F
JAŚLISKA
Poraż, Rzepedź, Komańcza, Moszczaniec
16:41 NQ
KALNICA
Zagórz, Średnie Wielkie
15:20 A, 15:20 +JN
KATOWICE
Iwonicz-Zdrój, Tarnów, Kraków
09:08 PU
KOŁOBRZEG
Krosno, Tarnów, Busko-Zdrój, Częstochowa, Gniezno
16:00 PtN
KOMAŃCZA - SZKOŁA
Czaszyn, Rzepedź, Komańcza
12:15 S, 19:30 bnN
KOŃSKIE
Grabownica, Grabówka, Krzemienna
19:15 CmN, 19:30 Fm
KOŃSKIE
Grabownica, Krzemienna
09:30 ZN, 15:15 FJ, 15:15 CN
KOŃSKIE
Grabownica, Krzywe
11:20 F
KOŃSKIE
Grabownica, Wydrna, Krzemienna, Obarzym
07:15 y
KOŃSKIE
Grabownica, Wydrna, Krzywe
17:40 S
KRAKÓW
Iwonicz-Zdrój, Tarnów
04:20 PL^, 07:45 PN, 11:50 PnN, 16:45 PJnN, 16:45 PW
KRAKÓW
Iwonicz-Zdrój, Tarnów
14:30 PN
KROSNO
Zarszyn, Besko, Rymanów
06:15 L, 06:35 AJn, 08:00 N, 08:40 L, 09:10 F, 09:40 An, 10:10 F, 12:35 AJn, 12:45 W, 13:10 W, 14:00 JL, 14:00 W, 15:201 N, 17:40 JnN, 18:07 W, 20:15 JD, 20:15 W
KUŹMINA
Mrzygłód, Tyrawa Solna, Tyrawa, Wołoska, Paszowa
15:15 F
KUŹMINA
Załuż, Tyrawa Wołoska
10:50 a, 16:20 S, 18:20 bN
KUŹMINA
Załuż, Tyrawa Wołoska, Rakowa
10:50 S, 18:10 S
LESKO
Zagórz
08:35 CJN, 09:40 AJn, 11:39 PN, 12:30 CW, 13:204 F, 16:50 57L, 20:20 JN
LESKO
Załuż
06:20 F, 10:20 F, 12:30 S, 13:20 a
LESKO, MIASTO
Lesko D.A.
06:25 CJN, 15:25 FW
LESKO, OSIEDLE
Zagórz, Lesko
05:25 A, 10:25 6JN, 11:25 CJmN, 12:25 AJ, 13:25 FJ, 14:25 CJN, 15:25 FJ, 17:25 FJ
LISZNA
Olchowce
05:25 F, 09:25 N, 14:05 S, 14:05 CJN, 15:45 F, 18:50 mN
LUBLIN
Brzozów, Rzeszów, Nisko, Janów Lubelski, Kraśnik
06:25 PN
LUTOWISKA
Lesko, Ustrzyki Dolne, Czarna
08:05 JL
ŁODZINA
Mrzygłód, Dobra
06:10 F, 11:15 N, 13:15 F, 14:15 +N, 15:20 F
ŁODZINA
Tyrawa Solna, szk., Mrzygłód, Dobra
15:20 6N, 19:30 mN
MALINÓWKA
Grabownica, Brzozów, Zmiennica
15:00 Fm
MANIÓW
Zagórz, Poraż, Rzepedź, Komańcza, Nowy Łupków
15:10 N
MIELEC
Brzozów, Rzeszów, Kolbuszowa
09:40 PLł, 15:45 Pf
MOSZCZANIEC
Czaszyn, Rzepedź, Komańcza
05:50 S, 10:10 F, 12:45 F, 13:50 S, 14:40 CN
NAGÓRZANY
Pisarowce, Nadolany, Nowotaniec
07:20 F, 10:15 F, 11:40 F, 13:20 F, 15:10 F
NOWY ŁUPKÓW
Zagórz, Czaszyn, Rzepedź, Komańcza
05:30 N
NOWY SĄCZ
Krosno, Jasło, Gorlice
07:15 NV
NOZDRZEC
Grabownica, Grabówka, Krzemienna
15:15 FJ
NOZDRZEC
Grabownica, Wydrna, Krzemienna, Obarzym
15:15 FW
OBARZYM
Grabownica, Krzemienna
07:15 F, 12:15 Fm
OBARZYM
Grabownica, Wydrna, Krzemienna
15:15 FJ, 23:15 Fm
ODRZECHOWA
Zarszyn
11:00 CN
ODRZECHOWA
Zarszyn, Besko, Mymoń
19:30 CN
ODRZECHOWA, DÓŁ
Zarszyn, Odrzechowa, Osiedle
13:55 Am, 15:10 F
ODRZECHOWA, INST.
Zarszyn, Odrzechowa, Osiedle
18:30 F
OLCHOWA
Zagórz, Tarnawa Górna
09:45 F
PASTWISKA
Zarszyn, Odrzechowa
07:10 F
PASTWISKA
Zarszyn, Odrzechowa, Osiedle
11:00 F
PASZOWA
Mrzygłód, Tyrawa Solna, Tyrawa Wołoska, Rozpucie
06:35 S
POLAŃCZYK
Lesko, Hoczew
14:40 S
POLAŃCZYK
Lesko, Myczkowce, Solina
05:50 FJ, 05:50 W*, 10:55 W, 16:45 W
POLAŃCZYK
Lesko, Solina
07:20 F, 07:20 CN, 08:15 W*, 10:35 VN, 12:40 N, 13:15 PW, 13:45 N, 15:20 gNYV, 16:15 W, 18:45 N, 20:20 W
POLAŃCZYK
Lesko, Zwierzyń, Myczkowce, Solina
08:35 W
PORAŻ
Zagórz
07:35 F
PORĘBY
Zapowiedź, Wieś, Besko
06:35 S
PORĘBY
Zarszyn, Besko
12:30 S
PRZEMYŚL
Tyrawa Wołoska, Kuźmina, Bircza
05:10 U, 06:45 N, 09:20 U, 14:00 N, 15:30 mN, 19:05 57L
RAKOWA
Mrzygłód, Tyrawa Solna, Tyrawa Wołoska
06:35 aJ, 09:35 F
ROZPUCIE
Mrzygłód, Tyrawa Solna, Tyrawa Wołoska
11:40 S
RYMANÓW
Zarszyn, Besko
16:30 N
RZEPEDŹ - OSIEDLE
Czaszyn
13:50 a
RZESZÓW
Brzozów, Domaradz
05:20 F, 07:05 F, 07:05 CN, 07:30 N, 08:00 F, 08:00 CN, 08:40 F, 09:15 N, 10:15 NQ, 11:25 N, 12:05 NYV, 12:45 OV, 14:00 NV, 14:20 7NV!, 14:40 N, 15:20 N, 16:20 JnN, 16:20 W, 17:15 N, 17:45 gN, 18:00 +NQ, 18:45 gNYV, 19:20 JnN, 19:20 57W, 20:25 nL, 21:10 W
SANOK - ZPG
-
06:28 F, 06:28 FJ, 06:28 FW, 06:28 y, 06:29 F, 06:29 y, 06:30 F, 06:30 y, 06:31 FJ, 06:43 FJ, 14:27 F, 14:28 FJ, 14:30 Fm, 14:33 Fm, 14:34 Fm, 22:27 Fm, 22:31 Fm
SANOK, DĄBRÓWKA
Sanok, Staszica
15:50 FJ
SIEMUSZOWA
Załuż, Tyrawa Wołoska
20:20 FW
SIEMUSZOWA
Załuż, Tyrawa Wołoska, Rakowa, Kuźmina
20:20 S
SIEMUSZOWA
Załuż, Tyrawa Wołoska, Rozpucie
20:20 aJ
SOLINA
Lesko, Uherce M.
15:12 W
SOLINA
Lesko, Zwierzyń, Myczkowce
08:35 FJ
STALOWA WOLA
Brzozów, Rzeszów, Nisko
17:30 Pw
ŚREDNIE WIELKIE
Zagórz, Olchowa
12:40 F
TARNOBRZEG
Brzozów, Rzeszów, Kolbuszowa
15:55 PW
TORUŃ
Brzozów, Mielec, Busko-Zdrój, Łódź, Ciechocinek
20:10 PKnN
TYRAWA SOLNA
Załuż, Tyrawa Wołoska, Rakowa, Siemuszowa
13:15 F
USTRZYKI DOLNE
Lesko
17:45 PmU
USTRZYKI DOLNE
Lesko, Olszanica
06:25 FJ, 07:40 FJ, 08:15 FW*, 09:25 OV, 09:25 FW*, 11:25 FJ, 11:25 W, 13:10 JnN, 13:50 N, 14:10 F, 16:30 NV, 19:29 PU, 19:35 mN, 22:00 N
USTRZYKI DOLNE
Tyrawa Wołoska, Rakowa, Paszowa, Olszanica, Tyrawa Wołoska, Kuźmina, Krościenko
06:50 S
USTRZYKI GÓRNE
Lesko, Baligród, Jabłonki, Cisna, Wetlina
06:35 W, 10:40 W, 11:55 W, 13:30 W, 14:15 W, 16:05 W
USTRZYKI GÓRNE
Lesko, Olszanica, Ustrzyki Dolne, Czarna, Lutowiska
06:25 W*, 07:00 L, 08:05 W, 09:25 CW*, 10:00 F, 13:10 W, 15:10 N, 17:46 nN
USTRZYKI GÓRNE
Lesko, Solina, Polańczyk, Bukowiec, Polana, Czarna, Lutowiska
06:40 PW, 07:45 PW, 09:25 W*, 15:05 W
WARSZAWA
Brzozów, Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz, Kozienice
10:05 PJnN, 10:05 PW
WARSZAWA
Rzeszów, Nisko, Janów Lubelski, Kraśnik, Lublin
19:20 PW, 19:20 PJtN
WARSZAWA
Rzeszów, Sandomierz, Radom
13:10 PL
WETLINA
Lesko, Baligród, Jabłonki, Cisna
06:20 FJ, 09:50 Pf, 13:30 JN, 14:35 JD, 16:05 JnN, 17:10 PnU, 18:50 PW
WETLINA
Lesko, Baligród, Jabłonki, Cisna, Żubracze
10:40 JN
WISŁOK WIELKI
Czaszyn, Rzepedź, Komańcza
19:30 S
WITRYŁÓW
Kostarowce, Strachocina, Grabownica, Krzywe, Końskie
14:00 S
WOLA GÓRECKA
Grabownica, Humniska, Góra, Górki
15:15 F
WOLA GÓRECKA
Zarszyn, Jaćmierz, Wzdów, Brzozów
11:55 F
WOLA GÓRZAŃSKA
Lesko, Solina, Polańczyk, Wołkowyja
12:05 F
WOŁOSATE
Baligród, Jabłonki, Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne
05:50 W*, 08:15 W*
WROCŁAW
Krosno, Tarnów, Kraków, Katowice
19:23 PW
ZAKOPANE
Krosno, Gorlice, Nowy Sącz, Nowy Targ
10:25 PnN
ZASŁAW
06:30 Fm, 06:33 FJm, 06:33 FW, 14:20 S, 14:20 aJm, 14:20 FW, 14:40 Fm
ZATWARNICA
Lesko, Olszanica, Ustrzyki Dolne, Czarna, Lutowiska
08:55 N, 17:30 N
ZATWARNICA
Lesko, Ustrzyki Dolne, Czarna, Lutowiska, Nasiczne
11:45 N
ZAWÓZ
Lesko, Hoczew, Polańczyk, Bukowiec
08:15 CW*, 14:40 W, 18:20 gN
ŻUBRACZE
Lesko, Baligród, Jabłonki, Cisna, Liszna
12:45 F

LEGENDA

! - od 1 września 2005 nie kursuje na odcinku Komańcza - Jaśliska
* - połączenie kolejowo-autobusowe, oczekuje na przyjazd pociągu
^ - z Krosna odjazd ze stanowiska "RADTURU"
+ - kursuje w dni świąteczne (niedziele i święta)
5 - kursuje w piątki
6 - kursuje w soboty
7 - kursuje w niedziele
a - kursuje w dni robocze nie będące dniami nauki szkolnej
A - nie kursuje w niedziele i święta
b - kursuje w dni nie będące dniami nauki szkolnej
C - kursuje w soboty, niedziele i święta
D - nie kursuje 24-26, 31.XII, 1.I, Wielką Sobotę i 2 dni Wielkanocy
E - nie kursuje w czasie letnich wakacji szkolnych
f - kursuje od 1 czerwca do 30 września
F - kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku
g - nie kursuje 24 grudnia
J - nie kursuje od 1 lipca do 31 sierpnia
K - nie kursuje w okresie letnich wakacji szkolnych
L - nie kursuje 25-26 grudnia, 1 stycznia i dwa dni Wielkanocy
l - nie kursuje w dni poświąteczneł - nie kursuje 2 stycznia
m - nie kursuje 24 i 31 grudnia
n - nie kursuje 24, 31 grudnia i w Wielką Sobotę
N - nie kursuje 25 grudnia i pierwszy dzień Wielkanocy
O - kursuje codziennie
p - kursuje w piątki w dni nauki szkolnej
P - kurs pośpieszny
q - kursuje w piątki w dni robocze
Q - nie kursuje w Boże Ciało
S - kursuje w dni nauki szkolnej
t - nie kursuje 23, 24, 30, 31 grudnia, w Wielki Piątek i Sobotę
U - nie kursuje 25 grudnia, Nowy Rok i pierwszy dzień Wielkanocy
V - kurs przyśpieszony
W - kursuje od 1 lipca do 31 sierpnia
w - kursuje w okresie letnich wakacji szkolnych
X - kursuje w dni robocze od poniedziałku do czwartku
y - kursuje w soboty po dniu roboczym w ZPG
Y - nie kursuje 26 grudnia
Z - nie kursuje w soboty i dni świąteczne po dniu roboczym w ZPG
z - nie kursuje w Wielką Sobotę
Autorzy serwisu nie odpowiadają za rzetelność danych dostarczonych przez przewoźników, rozkłady staramy się na bieżąco aktualizować. Dokładne informacje o połączeniach można uzyskać w punktach informacyjnych Sanok: (013)464 39 16, Lesko: (013) 469 85 43, Ustrzyki Dln.: (013) 461 12 36.

Wszystkie zdjęcia na stronie "www.bieszczady.net.pl" oraz na stronach w domenie bieszczady.net.pl jak i witrynach administrowanych przez nasz serwis są chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji. © Bieszczadzki Serwis Internetowy 2001 - 2012. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady aktualności POLECAMY
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy