Nic nas nie ograniczy… I Spotkania Teatralne w Cisnej „Na granicy…”

Spotkania teatralne w Cisnej odbędą się po raz pierwszy, nigdy wcześniej tego typu impreza nie zawędrowała, aż na sam koniec Polski. Najbliższy teatr jest w Rzeszowie, to duża odległość do pokonania, co wiąże się z tym, że wielu mieszkańców Cisnej nigdy nie było w teatrze (140 km., ok 3.godziny jazdy samochodem).

Ideą Spotkań Teatralnych jest przybliżenie tego typu sztuki szeroko pojętemu społeczeństwu. Jeśli my nie możemy pojechać do teatru-teatr przyjedzie do nas. Kolejnym aspektem spotkań jest również wzajemna wymiana doświadczeń, zainspirowanie się, pogłębienie wiedzy na temat teatru. Impreza nosi tytuł „Na granicy…” , można go rozumieć dosłownie , jak i również metaforycznie . Tu każdy z nas może dopowiedzieć sobie zakończenie tytułu.

Podczas Spotkań Teatralnych zaprezentują się grupy teatralne między innymi z Rzeszowa, Cieszyna, Lublina oraz Sanoka. Szerokie spektrum tematyki spektakli ma widzowi pokazać, że teatr może być różnorodny, może wzbudzać refleksję, wzruszać, dotykać problemów człowieka, ale także bawić. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu The Freeborn Brothers zespołu, który sam o sobie mówi, że chce publiczność zabrać do świata, gdzie cygańskie serce spotyka amerykański folk, a punk rock tradycję.

Ewelina Kudła-Krawiec
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...