Drewniana architektura sakralna Podkarpacia doczeka się wznowienia ?

Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia to dwutomowa publikacja wydana przez Stowarzyszenie „Pro Carpathia”. Pierwszy niewielki nakład rozszedł się bardzo szybko a duże zainteresowanie książkami sprawiło, że postanowiono wznowić wydawnictwo. Bezpłatna publikacja trafiła do wielu bibliotek, muzeów, służb ochrony zabytków, konserwatorów dzieł sztuki, przewodników górskich i pasjonatów drewnianej architektury.

Nakład 1000 egzemplarzy okazał się kroplą w morzu potrzeb. W dwóch tomach na 400 stronach znalazło się 241 dokładnych opisów obiektów, które zostały zbudowane do ok. 1950 r. Na tysiącu fotografii można było podziwiać opisywane świątynie, a oprócz polskich opisów zamieszczono też krótsze streszczenia w języku angielskim i norweskim. W drugim tomie ukazał się „Suplement” zawierający opisy obiektów już nieistniejących, stowarzyszeniu udało się też zdobyć wiele archiwalnych fotografii prezentujące już nieistniejące świątynie. Poprzednie wydanie sfinansowane zostało z grantu, ale poszerzone wznowienie Pro Carpathia musi sama sfinansować. By udało się to zrobić stowarzyszenie postanowiło ogłosić nabór osób chętnych do zakupu drugiego wydania. Jeżeli uda się znaleźć odpowiednią ilość chętnych nabywców to publikacja powinna się ukazać już we wrześniu.

Osoby zainteresowane zakupem proszone są o kontakt mailowy (na adres [email protected]), telefonicznie (17 852 85 26), listownie lub bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia Pro Carpathia (35-064 Rzeszów, Rynek 16, II piętro, pokój 2.3). Więcej informacji na stronie www.skarbypodkarpackie.pl.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...