Punkt widokowy w Polańczyku

Jedno z najciekawszych miejsc, z którego możemy podziwiać panoramę Jeziora Solińskiego znajduje się w Polańczyku. Miejsce to znajduje się w sąsiedztwie głównego skrzyżowania w miejscowości i jest łatwo dostępne. Wystarczy z parkingu przy skrzyżowaniu podejść 300 metrów utwardzoną drogą do góry i otworzy nam się rozległa panorama jeziora. Panorama sięga aż po miejscowości Wołkowyja i Solina, niewidoczna jest jedynie wschodnia odnoga zalewu. Przy dobrej widoczności w oddali zobaczymy też bieszczadzkie połoniny, a identyfikację szczytów i miejscowości ułatwi nam panoramiczna tablica ze zdjęciem i oznaczonymi punktami. Można tu też odpocząć i się posilić na przygotowanych ławach piknikowych.

Jako ciekawostkę można dodać, że właśnie w tym miejscu na wysokim maszcie zamocowana jest kamera telewizji TVN i wizualne komunikaty pogodowe z Polańczyka pochodzą właśnie z tego miejsca.

Atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zabytki, i inne godne polecenia i odwiedzenia przez turystów miejsca zostały opisane w zakładce Polańczyk.

GPS: 49.36817, 22.42487

Oferty noclegowe z miejscowości Polańczyk w domkach, hotelach, pensjonatach i agroturystyce znajdziesz tutaj

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...