Spektakl Teatru ze wsi Czarna

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej serdecznie zaprasza na spektakl powstał z okazji 65 rocznicy Akcji H- T, której uczestnikami była znacząca część mieszkańców gminy Czarna. To na ich wspomnieniach oparty został scenariusz spektaklu.

„… i rozpakowali walizki” to próba opowiedzenia o wielkiej historii z perspektywy jednostki: główna bohaterka przeglądając rodzinny album ze zdjęciami, powraca myślami do czasów dzieciństwa i młodości. W tej metaforycznej podróży wracają obrazy i postaci z barwnego wielokulturowego pejzażu kresów wschodnich, wracają wspomnienia z idyllicznej krainy dzieciństwa i młodości, w które bezpardonowo wkracza destrukcyjna wojna i polityczne roszady. „… i rozpakowali walizki” to również opowieść o wspólnotowym doświadczeniu rozpadu świata i o tym, co pozwala budować ten świat wciąż od nowa.

Występują: Maria Borowiecka, Iwona Dolińska, Julia Franczak, Krzysztof Franczak, Maria Gajewska, Małgorzata Kozłowska – Stora, Sylwia Magusiak/ Róża Franczak, Urszula Makowska, Michał Miesiączek, Anna Łysyganicz, Urszula Pisarska – Plezia, Maciej Stora, Zofia Zarzyczna.

Scenariusz: Zespół
Reżyseria: Róża Franczak
Akompaniament: Aleksandra Kiełbińska
Obsługa techniczna: Alicja Miesiączek

2 kwietnia (niedziela) 2017r., godz. 18.00

Ewelina Kudła-Krawiec
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...