Gorąco na bieszczadzkiej granicy

Przemycał z Ukrainy dwa tysiące paczek na…. szelkach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej zatrzymali mieszkańca Podkarpacia (34 l.), który przenosił przez granicę państwa z Ukrainy do Polski 2 tysiące paczek papierosów. Papierosy były zapakowane w cztery owinięte folią pudła z przymocowanymi parcianymi szelkami. Rynkowa, szacunkowa ich wartość to 24 tys. zł.
24 lutego, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Wojtkowej, w trakcie patrolowania tzw. zielonej granicy, zaobserwowali mężczyznę, który obwieszony czterema dużymi pakunkami przekroczył granice z Ukrainy do Polski.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Mężczyzna, widząc strażników granicznych, porzucił niesione pakunki i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że w paczkach które dzięki parcianym szelkom niósł na sobie, znajduje się 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Aktualnie, trwają czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku. Zatrzymanego mężczyznę czeka postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Nielegalni imigranci z Syrii zatrzymani w Bieszczadach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z bieszczadzkiej placówki w Stuposianach zatrzymali trzech obywateli Syrii, którzy dokonali nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski.
Mężczyźni w wieku 18, 26 i 28 lat przekroczyli linię granicy idąc z Ukrainy do Polski pieszo (24 lutego). Zostali zatrzymani kilometr od granicy, w kompleksie leśnym niedaleko Stuposian. W trakcie legitymowania przez patrol Straży Granicznej okazali syryjskie dokumenty tożsamości. Wyjaśnili, że celem ich podróży miały być Niemcy. Tam mają swoich znajomych. Syryjczycy byli w dobrym stanie zdrowia. Posiadali ciepłą odzież i obuwie na zmianę. Na podróż dysponowali kwotą 1 500 dolarów łącznie.

W trakcie wyjaśnień, złożyli wnioski o nadanie statusu uchodźcy i zostali skierowani do ośrodka recepcyjnego dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej – Dębaku.

Rzecznik Bieszczadzkiej Straży Granicznej

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...