PKS Polonus z nowym kursem do Polańczyka

W połowie lutego do uzdrowisk i sanatoriów – zwłaszcza tych położonych na południowych krańcach Polski – ruszają kuracjusze. Stąd wzmożony ruch widoczny jest również na pokładach autobusów, a PKS Polonus – ze względu na rosnące zainteresowanie wyprawami do bieszczadzkich miejscowości uzdrowiskowych – uruchomił na początku roku nową linię z Warszawy na południe Polski, z przystankiem docelowym w Polańczyku.


Podkarpacie – z urokliwym Polańczykiem, położonym na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego – jest jedną z najbardziej lubianych polskich destynacji. Ta bieszczadzka miejscowość wczasowo-uzdrowiskowa słynie nie tylko z wyjątkowego mikroklimatu i walorów prozdrowotnych, ale stanowi również największą bazę turystyczną w Bieszczadach, oferującą łącznie ok. 4 tys. miejsc noclegowych, w tym ponad 1,2 tys. dla gości uzdrowisk i sanatoriów.

Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok polepsza się również oferta firm przewozowych, dzięki którym kuracjusze mogą niedrogo, bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do Polańczyka. Pasażerowie podróżujący z PKS Polonus od początku roku również mogą korzystać z codziennego połączenia w relacji Warszawa – Polańczyk – Warszawa, które wiedzie przez: Radom, Skarżysko Kamienną, Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów, Krosno oraz Iwonicz-Zdrój. Autobusy rozpoczynają trasę na Dworcu Zachodnim o godz. 06:50 i docierają na miejsce o godz. 17.20. Kurs powrotny z Polańczyka zaplanowany został na godz. 08.30, co pozwala dotrzeć do Warszawy o godz. 18.55.

Koszt podróży z Warszawy do Polańczyka, jak też w relacji odwrotnej to 68 zł, przy czym osoby powyżej 60. roku życia mogą dodatkowo liczyć na 20% zniżkę! Seniorzy kupując jednocześnie bilet wyjazdowy i powrotny, skorzystać mogą także z promocji „Tanie Powroty”, dzięki której cena biletu powrotnego będzie pomniejszona o 30%.

  • Kurs z Warszawy do Polańczyka jest pierwszym nowym połączeniem zaoferowanym przez PKS Polonus w 2016 roku, a już dziewiątym, jeżeli weźmiemy pod uwagę rok poprzedni. Dokonywane przez nas zmiany w rozkładzie jazdy – w tym nowe linie sezonowe i całoroczne
  • sprawiają, że nasza oferta przewozowa cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem tak ze strony studentów, jak też rodzin z dziećmi czy osób starszych, których aktywność turystyczna rośnie z roku na rok. W ciągu najbliższych miesięcy planujmy dalsze uruchamianie nowych połączeń – w tym przede wszystkim sezonowych – a zupełną nowością w ofercie PKS Polonus będą znaczące i oczekiwane przez podróżnych udogodnienia w zakresie zakupu i rezerwacji biletów, które udostępnimy za pośrednictwem internetowego serwisu przewoźnika oraz platformy DworzecOnline.pl.

Szczegóły nasi klienci poznają jeszcze w I półroczu 2016 roku – zapowiada Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.
Poza Polańczykiem, autobusy PKS Polonus kursują również do pozostałych uzdrowisk podgórskich. W rozkładzie jazdy polskiego przewoźnika widnieje między innymi: Piwniczna-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój czy Kudowa-Zdrój.
Bilety – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej – można kupić w 60-dniowej przedsprzedaży: u kierowcy, w kasach dworcowych PKS, w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju oraz online – na stronie www.pkspolonus.pl.

Więcej informacji:
Head PR – Urszula Głowicka
Tel. 517-717-400
[email protected]

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...