Osobliwości BIESZCZADÓW Stanisława Kłosa

Pisząc o Bieszczadach wypada zacząć od stwierdzenia, że cały ten region jest pewnego rodzaju „osobliwością”, bowiem drugiego takiego, czy choćby podobnego, w naszym kraju nie ma. Za takim jego określeniem przemawiają czynniki geograficzne, przyrodnicze, historyczne i społeczne, zarówno te dawne, jak i współczesne.
Kilkadziesiąt opisanych w przewodniku atrakcji turystycznych, to tylko namiastka ogromu tematów i spraw, które można tu zobaczyć i przeżyć, to jakby wstęp, zachęta, do jego odwiedzenia i poznania. Bieszczady to pewnego rodzaju fenomen przyrody i ludzi, którzy w ciągu minionego półwiecza zdołali ponownie zagospodarować i niebywale ożywić ten zakątek Polski, pozostawiając jednocześnie dzikie, bezludne enklawy zachwycające bogactwem przyrody.

Liczba stron: 168

Oprawa miękka ze skrzydełkami

Papier kredowy

Format: 120×200 mm

Fotografie: S. Kłos, I. Jóźwik, M. Myśliwiec, J. Nawrot

Mapy i schematy: S.Kłos

Patronat: Bieszczady.net.pl

Książka do kupienia: http://sklep.libra.pl/pl/p/Osobliwosci-Bieszczadow/812

STANISŁAW KŁOS (01.01.1935) – nestor polskiego krajoznawstwa.Wieloletni działacz turystyczny i regionalista. Z Bieszczadami związany od połowy lat 50. XX w. Od 1957 r.działacz PTTK, w kilku kadencjach prezes rzeszowskiego oddziału PTTK, przewodnik terenowy i beskidzki, zasłużony instruktor krajoznawstwa Polski, w przeszłości organizator wielu imprez i rajdów turystycznych m.in. po Bieszczadach.Autor wielu opracowań z dziedziny literatury turystyczno-krajoznawczej: przewodników, folderów, tekstów do albumów i map związanych z regionem oraz licznych artykułów publikowanych w różnych czasopismach.Działalność autorską zapoczątkował pod koniec lat 60. XX w.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...