Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem

Od 2012 roku Bieszczady zyskały nową atrakcję turystyczną, jest nią zagroda pokazowa żubrów. Otwartą ją w w ramach projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa” z pomocą środków unijnych i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zagrodę ulokowano na terenie Nadleśnictwa Stuposiany, w leśnictwie Muczne. Znajdziemy ją tuż przy drodze ze Stuposian do Mucznego, gdzie dla zwiedzających wytyczono również bezpłatny parking.

Bezpłatne jest też zwiedzanie zagrody, gdzie przez siedem dni w tygodniu możemy podziwiać te piękne zwierzęta. Mają one tu stworzoną namiastkę warunków naturalnych, czyli las, łąkę a przez środek przepływa nawet potok. Zagroda ma 7 ha powierzchni więc żubry mają tu sporo swobody.

Do podziwiania zwierząt przygotowano zadaszone platformy widokowe, z których możemy wygodnie je podglądać. Zwierzeta są linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji. Miejsce to szybko stało się popularną atrakcją w Bieszczadach, bo w październiku 2017 roku odnotowano tu półmilionowego gościa.

GPS: 49.14237, 22.71361

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...