WATAHA – bieszczadzkie piwo z pazurem

Równo rok po pierwszym wydaniu ponownie pojawia się ”URSA WATAHA”. To mocne i charakterne piwo Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, które zostało zainspirowane Bieszczadami i wilkami.

Podobnie jak poprzednio do WATAHY użyliśmy unikalnej kompozycji siedmiu różnych odmian chmielu. Dzięki temu piwo uzyskało niepowtarzalny aromat z wyraźnymi akcentami dojrzałych pomarańczy i słodkich gruszek. – mówi Agnieszka Łopata, piwowarka z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa. – Wataha została uwarzona ze słodu pale ale i monachijskiego z dodatkiem kilku rodzajów słodów specjalnych, które nadały piwu bardzo ciekawy, głęboki smak i aromat. Piwo o wysokim ekstrakcie i zawartości alkoholu, w rzadko spotykanym stylu Strong Ale – mocne piwo górnej fermentacji – jest przyjemnie rozgrzewające i idealne do degustacji w chłodne jesienne wieczory. – dodaje A. Łopata.

Wilki w pozytywnym świetle

Przy okazji pierwszej WATAHY promowano serial HBO o tej samej nazwie. Tym razem skupiamy się na wilkach – mieszkańcach Bieszczadów. Nie cieszą się najlepszym PR. Od zawsze uważane za dzikie i krwiożercze były tępione bez umiaru. Są jednak troskliwymi opiekunami, unikającymi konfliktów zwierzętami i okazują się niezbędnym elementem prawdziwego bieszczadzkiego lasu. Bieszczady bez wilków nie będą prawdziwymi Bieszczadami. Swoim produktem mamy nadzieję wzmocnić ten pozytywny przekaz – powiedział Andrzej Czech z Ursa Maior. Na etykiecie wykorzystano grafikę specjalnie przygotowaną przez Ryszarda Kaję, wybitnego plakacistę, scenografa i podróżnika zakochanego w Bieszczadach.

WATAHA pojawi się w całym kraju

W dniu wielkiego powrotu – 17 października 2015 piwo będzie dostępne zarówno w naszym sklepie „Esencja Karpat” przy browarze w Uhercach Mineralnych, jak i w wybranych punktach sprzedaży w Bieszczadach. W kolejnym tygodniu trafi do punktów sprzedaży w całym kraju.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...