Pogórze Przemyskie. Tajemnice doliny Wiaru

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie ze Stanisławem Krycińskim, promujące jego najnowszą książkę ,,Pogórze Przemyskie. Tajemnice doliny Wiaru”

Spotkania odbędą się:

  • Rzeszów: 8 stycznia, godz. 17 (wtorek) Księgarnia Libra PL, ul. Jagiellońska 14
  • Krosno: 9 stycznia, godz. 17, (środa) Centrum Dziedzictwa Szkła, ul. Blich 2 (organizator Koło Przewodników PTTK w Krośnie)
  • Przemyśl: 10 stycznia, godz. 17 (czwartek) Księgarnia Kontrabanda Literacka, ul. Asnyka 6
  • Sanok: 11 stycznia, godz. 17 (piątek) Muzeum Historyczne w Sanoku, Sala Gobelinowa (organizator Koło Przewodników PTTK w Sanoku)

Na spotkaniach sprzedaż książki w promocyjnej cenie

Pierwsza część opowieści o Pogórzu Przemyskim odsłania tajemnice doliny Wiaru od Arłamowa, przez Kalwarię Pacławską, Sierakośce po Stanisławczyk. Opisuje miejsce szczególne, tu Karpaty spotykają się z wielką niziną ciągnąca się na wschód, aż ku azjatyckim stepom. To teren z licznymi pozostałościami po grodach, zamkach i dworach, gdzie po dawnych wsiach i ich mieszkańcach pozostały tylko dzikie sady, cmentarze i ruiny cerkwi. To właśnie tutaj posadowiła się najstarsza w Polsce gotycka cerkiew murowana w Posadzie Rybotyckiej, której wnętrza zdobią bizantyjskie polichromie. To także wspaniała przyroda i Las Turnica, z najbardziej zbliżonym do naturalnego drzewostanem w naszych Karpatach, a także spokój jakie człowiek nie zazna nigdzie indziej.

Adriana Pyszkowska
Libra PL

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Wypowiedz się