Jedenastu quadowców ukaranych

W minioną sobotę na terenie Nadleśnictwa Baligród Straż Leśna namierzyła grupę quadowców szarżujących po lesie. Ich lokalizacja i zatrzymanie były możliwe dzięki informacjom uzyskanym od turystów i mieszkańców oraz zainstalowanym w lasach fotopułapkom. Wszyscy – 11 osób – zostali ukarani mandatami karnymi.

Zostali zatrzymani w czasie przejazdu przez las w leśnictwie Wola Górzańska na terenie nieistniejącej wsi Radziejowa. Ukarani „kwadrocykliści” to mieszkańcy Podkarpacia.

  • Proceder nielegalnego wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi nasila się jesienią w trakcie grzybobrania – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie. – W stosunku do okazjonalnych grzybiarzy staramy się poprzestawać na pouczeniach, natomiast w przypadku uporczywego naruszania przepisów Straż Leśna bezwzględnie korzysta ze swych uprawnień. Tak też jest w stosunku do quadowców.
    W tym roku strażnicy leśni nałożyli już grzywny w ponad 40 takich przypadkach na pojedyncze osoby lub na zorganizowane grupy kierowców quadów i terenówek.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
fot. Adam Pomykała Nadl. Baligród

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...