„Deep love” rusza w światłoczułą podróż do Ursa Maior

We wrześniu Polska Światłoczuła znowu rusza w trasę. Tym razem odwiedzi Ursa Maior w Uhercach Mineralnych z filmem Jana P. Matuszyńskiego „Deep love”. Film zdobył już uznanie w Polsce – Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego, jak i zagranicą – nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie. Ten piękny film młodych twórców stawia nas przed fundamentalnym pytaniem o to jak żyć.

Projekcji w Ursa Maior towarzyszyć będzie spotkanie z montażystą Przemysławem Chruścielewskim.

Widzowie małych miejscowości, gdzie nie ma kina, będą mieli okazję zobaczyć dobre, polskie kino i porozmawiać z twórcami osobiście. – Zarówno temat filmu, który będziemy pokazywać, jak i idea Polski Światłoczułej wpisuje się to doskonale w motto Ursa Maior „Sięgaj Wyżej”, – powiedział wiceprezes Ursa Maior Andrzej Czech.

Pokaz filmu odbędzie się 10 września (środa), godz. 18.00

Centrum Ursa Maior – Uherce Mineralne 122A

Wstęp wolny. Przed i po seansie będzie można zobaczyć część produkcyjną Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa, prace zgromadzone w Domu Aukcyjnym Ursa Maior, wystawę zdjęć Waldemara Sosnowskiego oraz nabyć arcydzieła piwne i artystyczne w sklepie Esencja Karpat.

„Deep Love”

W filmie Jana P. Matuszyńskiego kluczowym pytaniem staje się nie to, czy żyć, tylko jak żyć. Dla Janusza, głównego bohatera, pełnią życia i pełnią szczęścia jest nurkowanie. Czy bez tego, mimo dużego ryzyka, jego życie miałoby sens? W jednej chwili, to zdawałoby się proste pytanie, nabiera innego sensu. Bo w wyniku wypadku podczas przygotowań do kolejnego zejścia pod wodę, zdrowy, opalony, krzepki sześćdziesięciolatek Janusz Solarz, zamienia się w wymagającego stałej opieki człowieka.

Jego życie , diametralnie się zmienia. Obserwujemy zmagania i codzienną, ciężką pracę, by zmusić ciało do dawnej sprawności. A wszystko po to, by znów móc nurkować. I to poniżej 100 metrów, jak dawniej. Teraz wiąże się to z poważnym zagrożeniem nie tylko zdrowia, ale i życia. Celem, który sobie wyznacza, jest zejście w Blue Hole w Egipcie. Towarzyszymy mu w kolejnych, niezwykle emocjonujących i trzymających w napięciu, etapach realizacji tego marzenia.

Deep love to film o wielkiej pasji, o miłości. Miłości, która jest silniejsza, niż to, co podpowiada rozum i lekarze.

Jest w filmie jeszcze jedna miłość – kobiety do mężczyzny, miłość, dzięki której marzenia głównego bohatera mają szanse na spełnienie.

Przemysław Chruścielewski

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Mimo młodego wieku może się już pochwalić pracą przy bardzo dobrych filmach. To on stoi za montażem „Ojca i syna” Pawła Łozińskiego jak i wersją filmu Marcela Łozińskiego „Ojciec i syn w podróży”. Z drugim z reżyserów pracował również przy mocnym obrazie „Tonia i jej dzieci”.

Wybrana filmografia:

2014 Dżej Dżej, film fabularny 
2013 Deep love, film dokumentalny 
2013 Leszczu, film fabularny – krótkometrażowy
2013 Ojciec i syn, film dokumentalny 
2013 Ojciec i syn w podróży, film dokumentalny 
2012 Offline, film fabularny – krótkometrażowy
2012 Podróż z bagażem podręcznym, etiuda szkolna
2012 Portier w hotelu Mewa, etiuda szkolna
2012 Westerplatte południa, film fabularny – krótkometrażowy
2011 10 w skali Beauforta, film dokumentalny 
2011 Konkurs, film dokumentalny 
2011 Niebo, film dokumentalny 
2011 Pekin od świtu do zmierzchu, film dokumentalny 
2011 Tonia i jej dzieci, film dokumentalny 
2010 Kawałek lata, film dokumentalny

ŹRÓDŁO: Andrzej Czech

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...