Chrewt

Chrewt to miejscowość turystyczno-letniskowa w Bieszczadach, nad brzegiem Jeziora Solińskiego. Wieś leży przy Małej Obwodnicy bieszczadzkiej, więc dojazd do niej jest wygodny i bezproblemowy. Jak każda miejscowość nad Jeziorem Solińskim oferuje sporo noclegów o różnym standardzie. Znajdziemy tu domki letniskowe, pensjonaty, pokoje gościnne i gospodarstwa agroturystyczne, oraz ośrodek wypoczynkowy. Latem działa tu kąpielisko strzeżone, przystań żeglarska i sezonowe punkty gastronomiczne.

Chrewt, panorama Jeziora Solińskiego.

Chrewt to wspaniałe miejsce na letni wypoczynek, nie ma tu tłoku jak w bardzie popularnych bieszczadzkich miejscowościach, a ceny noclegów są konkurencyjne. To świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych i wędkowania. Amatorzy pływania znajdą tu wypożyczalnię sprzętu wodnego. Otaczające Chrewt bezleśne łąki zachęcają do spacerów, z których możemy podziwiać piękną panoramę Jeziora Solińskiego.

Chrewt, to miejscowość o długiej historii, pierwsze pisemne wzmianki o tym miejscu pochodzą z początków XV wieku. Założył ją ród Kmitów i była to jedna z pierwszych wsi założonych w Bieszczadach, przez tą rodzinę. Przed II wojną światową Chrewt w większości zamieszkany był przez ludność wyznania greckokatolickiego, sporo było ludności żydowskiej, a katolicy stanowili mniejszość. Po II wojnie światowej ludność pochodzenia ukraińskiego została wysiedlona w ramach Akcji Wisła. Po utworzeniu Jeziora Solińskiego większość wsi znalazła się pod wodą.

GPS: 49.3104, 22.52673

NOCLEGI W CHREWCIE

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Ocena: 5.0/5. Z 1łosów.
Proszę czekać...