Cisna – ocalić od zapomnienia

Cisna – ocalić od zapomnienia to pierwsza publikacja Fundacji Tylko Bieszczady. Choć jesteśmy młodą organizacją zrzeszamy wokół siebie ludzi, którzy od dawna pracują nad rozwojem Cisnej, jej okolic i całych Bieszczadów. Wielu z naszych sympatyków należy do Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem w Cisnej i od blisko dekady zajmujemy się propagowaniem i rozwojem tego skrawka ziemi. Wielu z nas to mieszkańcy Cisnej, działacze społeczni, miłośnicy na tyle zakochani w tym miejscu, że Cisna stała się ich drugim domem, z którym łączą przyszłość i nadzieje. Doświadczenie jakie nabyliśmy podczas realizacji naszych wspólnych inicjatyw, pozwoliło nam na śmiałą decyzję jaką jest wydanie książki na samym początku działalności Fundacji.

Jako Fundacja czujemy się zobligowani do przejęcia pałeczki i pracy nad dalszym rozwojem naszego regionu. Nad rozwojem, który nie tylko będzie miał w swoim założeniu odniesienie sukcesu, lecz będzie codzienną pracą na rzecz utrzymania unikatowego klimatu jakim emanują tylko Bieszczady.

Chcieliśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się tak do powstania tej książki, a przede wszystkim autorowi książki Tomaszowi Rejzdrowiczowi – absolwentowi wydziału filozofii Uniwersytetu Poznańskiego, nauczycielowi w Społecznej Szkole Waldorfskiej w Poznaniu. Dziękujemy również geofizykom z Uniwersytetu Śląskiego za odnalezienie dla Cisnej, „RÓŻY”, a pasjonatom z Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa za pomoc w upamiętnieniu związku rodziny Fredry z Cisną. Przed nami wiele pracy i wspaniałych wyzwań związanych tak z historią sztolni fredrowskich jak i następnymi poszukiwaniami, które mamy nadzieję zaowocują kolejnymi osiągnięciami. Dlatego też prosimy Was o pomoc w przywróceniu kolejnych historii, które moglibyśmy umieścić w następnych naszych wydaniach.

Zarząd Fundacji Tylko Bieszczady
FUNDACJA TYLKO BIESZCZADY
Cisna 118, 38-607 Cisna

Książkę można nabyć na stronie wydawnictwa Ruthenus: https://www.ruthenus.pl/main.php?podstr=sklep_opis&id_produktu=138

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Wypowiedz się