Śladami wielkich wojen

Kolejny odcinek z cyklu „Ścieżką przez las” to „Śladami wielkich wojen”. Wyemituje go Telewizja Polska Rzeszów w środę 22 lipca o godz. 19.15. Będzie on opowiadał o leśnych cmentarzach, polach bitew i bunkrach linii Mołotowa.

Wśród gości programu będą m.in. Roman „Fred” Frodyma, przewodnik beskidzki, autor wielu publikacji o cmentarzach z I wojny światowej, przez przyjaciół zwany „generalnym grabarzem Galicji Zachodniej”, a także Robert Bańkosz, znakomity przewodnik i znawca tematyki wojennej Podkarpacia. Z kolei o tragedii Polaków na Brenzbergu opowie Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. Kamera zajrzy też do innych leśnych zakątków Polski, gdzie wielkie wojny pozostawiły po sobie pamiątki w lasach.

Cykl prezentuje turystyczne atrakcje dostępne na wakacyjnych szlakach w lasach Polski. Rozpoczął się w minioną środę konnym rajdem przez Beskid Niski i opowieścią na temat koników huculskich, tak chętnie używanych w górach.

W kolejnych odsłonach programu pokazany będzie rekreacyjny potencjał polskich lasów, a także tematyka leśnej zwierzyny i możliwości jej oglądania w naturze. Krótkie felietony tematyczne w każdym z odcinków pochodzą z różnych stron kraju, nadając cyklowi ogólnopolski charakter.

Inicjatorem cyklu jest TVP Rzeszów, zaś realizacją zajmują się Beata Pardel i Anna Sabat.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Arkadiusz Gruszka, Edward Marszałek

Plan emisji programu „ŚCIEŻKĄ PRZEZ LAS”
ODCINEK II „ Śladami wielkich wojen” emisja w TVP Rzeszów 22.07, godz. 19:15, emisja w TVP Regionalna 23.07
ODCINEK III „Leśna rekreacja” emisja w TVP Rzeszów 29.07, godz. 19:15, emisja w TVP Regionalna 30.07
ODCINEK IV „Zwierzaki na pokaz” emisja w TVP Rzeszów 5.08, godz. 19:15, emisja w TVP Regionalna 6.08

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...