Tatry i Bieszczady – Dumka Na Dwa Serca

27 sierpnia (czwartek), godz. 17:00, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (filia Muzeum Tatrzańskiego),Zakopane, ul. Kościeliska 18

Miło nam poinformować, że 27 sierpnia Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem będzie gościć Cisną podczas wieczoru poświęconego Bieszczadom. Spotkanie zatytułowane „Tatry i Bieszczady – dumka na dwa serca” poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.

W 2015 r. Muzeum Tatrzańskie i Gminny Ośrodek Kultury i Ekologii w Cisnej podjęły się współpracy w ramach projektu „Tatry Bieszczadom. Bieszczady Tatrom”, dzięki któremu odbyła się już wystawa o Joannie Hasior w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem, pokaz multimedialny o ski-turingu w Tatrach i Bieszczadach (w Cisnej) i prezentacja oferty Muzeum Tatrzańskiego podczas lipcowych „Dni Cisnej”. W ramach spotkania

w „Kolibie” wystąpi Zespół Ludowy „Łopienka” z Cisnej, prezentowane będą bieszczadzkie wydawnictwa, m.in. wydawnictwo Bosz oraz Libra, pokazy multimedialne i opowieści o tych górach. Będzie można zasięgnąć fachowej informacji turystycznej o Bieszczadach u pracownika CIT z Cisnej oraz kupić wycieczki u pracownika biura podróży, jak też zakupić rękodzieło bieszczadzkie na stoisku Galerii Fantasmagoria z Przysłupia. Dodatkową atrakcją wieczoru będą filmy o czterech porach roku w Bieszczadach, autorstwa braci Marcina i Krystiana Kłysewiczów oraz ilustracje filmowe Andrzeja Fursa. Nie zabraknie bieszczadzkiego poczęstunku.

Wojtek Szatkowski przedstawi również sylwetkę zmarłego tragicznie niedawno Olka Ostrowskiego z Wetliny. Pokazany zostanie film „Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!”
– dokument o jego zjeździe na nartach z Cho You w 2014 roku. Wieczór dedykowany będzie pamięci Olka.

Oficjalne otwarcie wieczoru o godz. 17, natomiast stoiska informacyjno-promocyjne będą dostępne w ogrodzie willi Koliba już od 15. Przebywających w tym czasie na Podhalu miłośników Bieszczad zapraszamy na spotkanie. Wstęp wolny.

Wyjazd do Zakopanego wsparły finansowo: Nadleśnictwo Cisna oraz Nadleśnictwo Baligród.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Ocena: 5.0/5. Z 1łosów.
Proszę czekać...