Bieszczady Muczne – Narciarze nie błądzili

Mimo zmiennej pogody, w Mucznem wciąż panują znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Na trasach jest prawie pół metra śniegu, a Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” na bieżąco ratrakuje trasę w kierunku Tarnawy. Narciarze na trasach biegają również nocami.

  • Kilka dni temu odebrałem telefon z prośbą o wezwanie GOPR na pomoc błądzącym turystom, którzy jakoby nadają z lasu sygnały świetlne – ujawnia Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. – Po sprawdzeniu okazało się jednak, że to tylko światła czołówek narciarzy, biegających świetnie przygotowaną trasą.

Codziennie można tu spotkać trenujących biegaczy, których przyciąga nowe zaplecze hotelowe Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

  • Przyjeżdżają ludzie z centralnej Polski, są i miejscowi – mówi Ewelina Górna-Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. – Niektórzy mówią wprost, że już przygotowują się do III edycji bieszczadzkiego biegu narciarskiego „Tropem żubra”, który odbędzie się w Mucznem 4 lutego 2017 roku.
    Łącznie w okolicy Mucznego istnieje ponad 17 km tras, w ciągłym utrzymaniu jest 6-kilometrowa pętla w kierunku Tarnawy Niżnej.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Fot. Tomasz Baran (Nadl. Stuposiany)

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...