Bieszczady od Komańczy do Wołosatego

Bieszczady od Komańczy do Wołosatego

Dobra wiadomość dla miłośników Stanisława Krycińskiego. Wydawnictwo Libra wydało nowe, poprawione wydanie bestsellerowej książki „Od Komańczy do Wołosatego”. Książka jest historyczno-kulturową wędrówką po Bieszczadach od Komańczy, przez masyw Chryszczatej, Otryt – do Wołosatego. Przedstawia dzieje osadnictwa nad Osławą, losy Galicyjskiej Cesarsko-Królewskiej Kolei Żelaznej, którą to podróżował dzielny wojak Szwejk, a także działania wojenne w okolicach Przełęczy Łupkowskiej w 1939 r.

Jest tu także mowa o końcowym akordzie bieszczadzkiej działalności UPA, kiedy to kompania „Hromenki” po przebiciu się przez obławę, ruszyła w udany ,,rajd” przez Czechosłowację, by osiągnąć amerykańską strefę okupacyjną w Niemczech. Dla tego wszystkiego tłem są oczywiście wspaniałe góry i tajemnicze doliny – pełne pamiątek po ich dawnych mieszkańcach.

Książkę można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Libra i powinna się ona znaleźć w biblioteczce każdego, kto interesuje się Bieszczadami i ich historią.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...