Otaczarnia

Ostatnio jak grzyby po deszczu rosną w Bieszczadach tzw miejsca odpoczynku tworzone głównie przez Lasy Państwowe. To bardzo dobra inicjatywa, gdyż takie obiekty są potrzebne. Postaramy się w kolejnych wpisach przybliżyć te miejsca w Bieszczadach, gdyż świetnie się nadają na odpoczynek, piknik lub biwak. Przeważnie w takich miejscach mamy do dyspozycji zadaszoną wiatę z ławami, miejsce na ognisko, a często nawet kuchnię.

Prym w budowie tego typu miejsc wiedzie chyba Nadleśnictwo Baligród i właśnie opisywana dziś wiata przez owe nadleśnictwo została postawiona. Wiata Otaczarnia znajduje się przy drodze z Bukowca w kierunku Czarnej, po prawej stronie zaraz za Bukowcem. Nie widać jej z drogi, więc trzeba uważać na drogowskaz widoczny na jednym ze zdjęć. Na miejscu mamy do dyspozycji bardzo dużą wiatę ze stołami i ławami. Pod dachem znajdziemy też kuchnię, w której możemy sobie napalić i przyrządzić posiłek.

Obok wiaty przewidziano też miejsce na ognisko otoczone ławkami, a pod okapem wiaty znajdziemy opał przygotowany przez LP. Na uboczu ustawiono toaletę. Wzdłuż Solinki poprowadzono też ścieżkę przyrodniczą godną spaceru. Przy wiacie, ze względu na dzikie zwierzęta nie ma koszy na śmieci, więc pamiętajmy by je zabrać ze sobą i zostawić po sobie porządek. Lepiej tego przestrzegać, bo lubi tu zajechać leśniczy Nóżka, słynny z programów telewizyjnych, gdyż to jego leśnictwo.

GPS: 49.307, 22.42352

Nawiguj: https://goo.gl/maps/J7LBHwmDrau

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Ocena: 2.0/5. Z 1łosów.
Proszę czekać...

Wypowiedz się