Przystanek Bieszczady

Funkcjonariusz Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych (Bieszczadzki Oddział SG) chor. sztab Bogusław Ślazyk jest jednym z bohaterów 6-odcinkowego serialu dokumentalnego stacji TV Discovery Channel pt. „Przystanek Bieszczady”.

Premiera serialu będzie miała miejsce już w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 22.00 na kanale Discovery Channel.

Chorąży Bogusław Ślazyk od 16 lat pełni służbę w Straży Granicznej. Jego rodzima Placówka to Ustrzyki Górne w Bieszczadach.

Boguś to nietuzinkowy funkcjonariusz – jest tropicielem śladów szkolonym przez rodowitych Indian z Arizony, przewodnikiem psa służbowego, ratownikiem górskim … i wyróżniającym się pogranicznikiem z Bieszczad.

Udział w serialu Discovery to nie jego „filmowy debiut”. Chorąży brał już udział w projekcie pt. Manhunt („Dorwać komandosa”), gdzie z kolegami z Bieszczad uczestniczył w obławie na Joela Lamberta byłego komandosa specjalnej amerykańskiej jednostki Navy SEAL. W kryminalno-sensacyjnym polskim serialu telewizyjnym produkcji HBO pt. Wataha – Bogdan grał rolę przewodnika psa tropiącego w placówce po zamachu bombowym. Również , w polsko-amerykańskim projekcie dot. szkolenia polskich pograniczników przez Indian z pogranicza amerykańsko-meksykańskiego, Bogdan zdobył miano lidera grupy.

W serialu dokumentalnym „ Przystanek Bieszczady” Bogdan zabrał filmowców w patrol graniczny na bieszczadzkich szlakach, zaprezentował przekazane mu przez Indian z Arizony zasady dotyczące tropienia śladów ludzi i zwierzyny w terenie, a także na szkolenia ski – tour z Goprowcami … I jeszcze wiele innych ciekawych miejsc w bieszczadzkiej służbie …

mjr Elżbieta Pikor
rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział SG

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...