Ursa Maior otwiera Dom Aukcyjny w sercu Bieszczadów

Ursa Maior – Dom Wielkiej Niedźwiedzicy rusza z wyjątkowym przedsięwzięciem. 19 czerwca 2014 rozpocznie działalność Dom Aukcyjny. W komfortowych warunkach Domu będzie można podziwiać i oczywiście kupować prace lokalnych twórców. Region znany dotychczas z wakacyjnego pamiątkarstwa, zyskuje nową jakość.

  • Jako mieszkaniec Bieszczadów od urodzenia byłem świadkiem narodzin lokalnego ruchu artystycznego. Często bardzo nierównej jakości, choć pojawiały się również dzieła wybitne. Postanowiliśmy je wyłowić i zaprezentować szerszej publiczności. A że kupowanie dzieł artystycznych należy do coraz bardziej popularnego nurtu inwestowania w sztukę, to zdecydowaliśmy się na otworzenie Domu Aukcyjnego Ursa Maior. – mówi Andrzej Czech, wiceprezes spółki Ursa Maior.
    Na trzech poziomach budynku Ursa Maior w Uhercach Mineralnych, który mieści również sklep z produktami regionalnymi oraz browar rzemieślniczy, znajdzie swoje miejsce kilkadziesiąt prac. Będzie można je oglądać w komfortowych warunkach, specjalnie dobranym oświetleniu i oprawie muzycznej, a gdy się spodobają – nabywać. Nie tylko osobiście, ale również online, ponieważ odbywać się bedą także aukcje internetowe.
  • Każda z prac jest zaopatrzona w profesjonalnie przygotowaną metryczkę, która przekazuje podstawowe informacje o twórcy. Wybraliśmy kilkunastu autorów młodego pokolenia, którzy dobrze rokują, ale i takich, którzy są już uznani na polskiej, a nawet europejskiej scenie artystycznej. Mam nadzieję, że z czasem będzie ich przybywało – powiedział Tomek Mistak -, artysta malarz, kurator wystawy.

Dwie pieczenie na jednym ogniu

  • Dom Aukcyjny Ursa Maior wpisuje się w szerszą filozofię spółki Ursa Maior. Część z prowizji uzyskanej dzięki sprzedaży dzieł będzie kierowana na wspieranie bieszczadzkich inicjatyw chroniących lokalne walory. Chętni będą nabywać potencjalnie cenne i przyszłościowe dzieła, a artyści zostaną godnie wynagrodzeni. – mówi A. Czech.

Nowoczesne technologie, dobra muzyka i….. dobre piwo

Sala Domu Aukcyjnego, została wyposażona w nowoczesny sprzęt projekcyjny, który pozwala na dokładną prezentację prac. Cały budynek został wyposażony w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy budujący odpowiednią atmosferę. I, co równie ważne, z antresol Domu Aukcyjnego przez wielką przeszkloną ścianę można oglądać codzienną pracę Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa. A przy okazji sączyć mistrzowskie piwa powstające na miejscu.

Wernisaż 19 czerwca 2014

Działalność Domu Aukcyjnego Ursa Maior rozpocznie się 19 czerwca 2014 o godzinie 18.00 w budynku Ursa Maior wernisażem prac następujących artystów: Arkadiusz Andrejkow, Daniel Białowąs, Łukasz Gil, Marek Haba, Daniel Krysta, Izabela Kulman, Tomek Mistak, Sylwester Stabryła, Jan Szczepkowski, Joanna Szostak i Piotr Woroniec junior. Wstęp wolny, piwo do nabycia na miejscu, serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: Andrzej Czech, tel 694025875, [email protected]

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...