Jabłonki na Stawach – wiata

Dziś zabieramy Was na piknik do Jabłonek. Dla osób lubiących odpocząć na łonie natury, Nadleśnictwo Baligród przygotowało piękną wiatę piknikową. Według nas, jest to najbardziej malowniczo położony tego typu obiekt w Bieszczadach. Wiatę ulokowano nad stawem z widokiem na pobliskie zalesione wzgórza.

Jest to miejsce na uboczu, z dala od głównych dróg i szlaków. Można się tu naprawdę wyciszyć i fajnie wypocząć. Jak przystało na Nadleśnictwo Baligród, wiata jest wzorcowo wyposażona. Więc znajdziemy tu fajną kuchnię, stoły i lawy, przy których możemy biesiadować w razie nie pogody. Obok wiaty wyznaczono miejsce na ognisko otoczone ławkami, leśnicy zatroszczyli się też o opał.

Korzystając z wiaty pamiętajmy, że służy ona dla wszystkich i nie można jej anektować wyłącznie dla siebie. Zachowajmy tu porządek i nie śmiećmy. Jeżeli ktoś naśmiecił przed nami, a mamy taką możliwość, bo przyjechaliśmy tu samochodem, posprzątajmy po śmieciarzach i wywieźmy śmieci do najbliższego pojemnika.

Dojazd do wiaty jest otwartą szutrową drogą leśną, jednak tuż za nią ustawiono już zakaz wjazdu. Dalej wytyczono ścieżkę przyrodniczą do najgrubszej jodły w Bieszczadach o nazwie „Lasumiła”. Wycieczka do tego miejsca nie powinna nam zająć więcej czasu niż 1,5 godziny w obie strony.

GPS: 49.26165, 22.29685

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Fh44cabfaHz

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...