Bieszczady Odnalezione

„Bieszczady Odnalezione” to nowe czasopismo Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic, utworzone dla popularyzowania wiedzy o Bieszczadach. Naszym celem jest publikowanie wyników aktualnych badań, wspomnień dawnych mieszkańców bieszczadzkich wiosek i osadników, zasiedlających opustoszałe po wysiedleniach tereny, oraz prezentowanie najciekawszych i najcenniejszych przyrodniczo miejsc.

Artykuły historyczne, będące efektem wnikliwych badań, prowadzonych w oparciu o materiały i sprawozdania archeologiczne oraz zasoby dostępne w archiwach państwowych: polskich, ukraińskich i austriackich, pomogą wszystkim miłośnikom tych gór zgłębić wiedzę o ich fascynującej i złożonej historii. Ufamy, że nasze czasopismo obfitujące w ciekawe artykuły, ilustrowane pięknymi zdjęciami, drukowane na papierze kredowym wysokiej jakości, będzie pouczającą i przyjemną lekturą dla wszystkich miłośników historii i przyrody bieszczadzkiej.


Pierwszy numer czasopisma, z rekomendacją prof. UR dr hab. Andrzeja Pelisiaka, kierującego aktualnie Zakładem Epoki Kamienia w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, liczący 72 strony, ukaże się na początku lipca bieżącego roku. Bliższe informacje dotyczące możliwości zakupu czasopisma i ceny, można uzyskać w redakcji. Adres e-mail: [email protected]

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...