II edycja Zaporowego Maratonu już za dwa tygodnie

W dniach 19-20 września 2015 r. odbędzie się w Bieszczadach druga edycja Zaporowego Maratonu, w ramach którego rozegrane zostaną zawody triathlonowe (1/4 i 1/8 IM), a także ultramaraton górski i półmaraton. Na zwycięzców czekają wysokie nagrody pieniężne.


Trasy zawodów wiodą w okolicach Jeziora Solińskiego oraz Zapory. Stąd też nazwa całej imprezy „Zaporowy Maraton” – największa sztuczna zapora w Polsce o długości 664 m i maksymalnej wysokości 82 metrów od blisko 50 lat przegradza koryto rzeki San tworząc jezioro o powierzchni 22 km2 i stanowi niebywałą atrakcję turystyczną regionu.

Sukces ubiegłorocznej imprezy utwierdził nas w przekonaniu, że sportowcy lubią wyzwania oraz trudne i wymagające trasy. W tym roku również zapewniamy więc ostre podjazdy, ciekawe zbiegi, sporo bieszczadzkiego błota i fantastyczne widoki – mówi Tomasz Mazurkiewicz z Fundacji Orelec Gala, organizator Zaporowego Maratonu. Naszą intencją jest stworzyć imprezę, którą triathloniści będą mogli „z przytupem” zakończyć swój sezon startowy oraz wraz z rodzinami i kibicami spędzić miły weekend w Bieszczadach.

Podczas drugiej edycji „Zaporowego Weekendu” rozegrane zostaną jedyne na Podkarpaciu górskie zawody triathlonowe, a także biegi (ultramaraton i półmaraton) i nordic walking. Impreza oprócz walorów sportowych promować ma również atuty turystyczne Bieszczadów oraz tradycję i kulturę regonu. W Zagrodzie Magija w Orelcu (gdzie zlokalizowana będzie baza zawodów) zorganizowane zostaną m. in. warsztaty „ginących zawodów”: bibułkarstwa, malowania na szkle, garncarstwa.

Nasze zawody adresowane są zarówno do amatorów jak i zawodników, dla których sport jest najważniejszą aktywnością życiową. Dla zwycięzców w kategoriach OPEN w zawodach triathlonowych i biegowych czekają atrakcyjne nagrody pieniężne w wysokości: 1000 zł za pierwsze, 700 zł za drugie i 400 zł za trzecie miejsce – dodaje Tomasz Mazurkiewicz. Wierzymy więc, że odwiedzą nas najlepsi zawodnicy i będziemy mogli być świadkami fantastycznej sportowej rywalizacji.

„Zaporowy Weekend” z biegami górskimi, triathlonem i zawodami nordic walking odbędzie się 19-20 września 2015 r. w Orelcu i Myczkowcach. Rejestracja na Zaporowy Triathlon wciąż odbywa się za pośrednictwem strony https://zaporowymaraton.pl/. Zostały ostatnie miejsca.

Profil imprezy na Facebooku: https://www.facebook.com/zaporowymaraton Organizator: Bieszczadzka Fundacja Rozwoju Postaw Twórczych ORELEC GALA.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...