Nowy, międzynarodowy szlak rowerowy w Bieszczadach

W Bieszczadach, w ramach „Porta Rusica – z Połonin w Bieszczady” powstanie ponad 50 kilometrowa trasa rowerowa. Będzie ona przebiegała starym traktem handlowym, który kiedyś wiódł z Michaloviec do Baligrodu. Na tą inwestycję Starostwo Powiatowe w Lesku, oraz Nadleśnictwo Cisna i Słowackie Ulič otrzymało dofinansowanie w kwocie przekraczającej 1,6 mln euro.

Szlak rowerowy przekroczy granicę polsko – słowacką na Przełęczy nad Roztokami i ma być ukończony w ciągu dwóch lat. Najdłuższy odcinek szlaku przypadnie na część polską i wyniesie około 34 km, po stronie słowackiej rowerzystom zostanie udostępnione 14 km nowej trasy. Przy szlaku powstanie też infrastruktura turystyczna w postaci 7 wiat turystycznych. Natomiast podziwianie widoków mają ułatwić dwie wieże widokowe.

Dla całej trasy powstanie też bezpłatna aplikacja na telefon, dzięki której poznamy walory mijanych miejsc. Będzie możliwość skanowania kodów QR lokalizujących miejsce pobytu rowerzysty. Władze samorządowe liczą, że nowy szlak przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego na polsko- słowackim pograniczu i zachędzi więcej osób do aktywnego wypoczynku. Na szlaku mają być też organizowane imprezy i rajdy rowerowe.

Źródło MIiR

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...