FotoKresy – plener fotograficzny z Tokiną na Ukrainie

Tokina, wraz z projektem fotowarsztaty.com, zapraszają w weekend 8-10 kwietnia na plener fotograficzny na Ukrainie. Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy Tokiny. Fotografować będziemy miasteczka kresowe, wsie malowniczo położone wśród gór, najstarsze ukraińskie drewniane cerkwie – słowem odbędziemy sentymentalną podróż na wschód, na historyczne Kresy.

O wielkim zainteresowaniu tą edycją opowiada Paweł Brzozowski – fotograf i filmowiec prowadzący zajęcia: „Mamy za sobą już dwie edycje tego pleneru. Obie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, bardzo nas cieszy, że Burzycie błędny stereotyp, że Ukraina = wojna. Niepokoje przy granicy z Rosją, nie mają absolutnie żadnego wpływu na spokojny i sielski tryb życia w zachodniej części Ukrainy, przy granicy z Polską, tam gdzie jeździmy na nasze plenery.”

Klimat można poczuć już przekraczając granicę (konieczny ważny paszport!), później jest jeszcze lepiej. Odwiedzamy dawne polskie miasteczka, wsie zagubione pośród pól, fotografujemy zarówno pełne życia, pięknie przystrojone, czynne cerkwie obrządku wschodniego jak i opuszczone kościoły, w których już tylko hula wiatr. Kosztujemy ukraińskich potraw regionalnych, a nawet spotykamy się z miejscowymi władzami. Oczywiście w drodze powrotnej, na granicy, dla zainteresowanych postój na małe „co nieco”, oczywiście w ramach limitu celnego 🙂

Zapraszamy Cię bardzo na kolejną edycję tego niesamowitego pleneru, który tym razem odbędzie się w weekend 8-10 kwietnia (dwa tygodnie po Wielkanocy).

Cena 560 zł, obejmuje:

• uczestnictwo w zajęciach,
• 2 noclegi,
• wyżywienie,
• transport busem na Ukrainie.

Więcej informacji:
www.fotowarsztaty.com
https://fotowarsztaty.com/tematy/item/61-fotokresy-ukraina
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem [email protected].

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...