Kolekcjonowanie sztuki w praktyce – Ursa Maior, Uherce Mineralne

Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie kolekcjonerskie w Ursa Maior, organizowane przez Pragalerię – galerię i dom aukcyjny z Warszawy. Spotkanie zatytułowane „Kolekcjonowanie sztuki w praktyce” odbędzie się 25 lipca 2015 r. i przeznaczone jest dla wszystkich, którzy są zainteresowani sztuką i już kolekcjonują, ale przede wszystkim dla tych, którzy nigdy nie mieli styku z rynkiem sztuki, a podejrzewają u siebie chęć oglądania wystaw, spotykania artystów, a być może nawet kupienia jakiejś ich pracy.


Popołudnie w Ursa Maior rozpocznie się o godz. 17.00 wykładem Piotra Platy na temat kolekcjonowania sztuki dawnej, a zakończy prezentacją Agnieszki Gniotek na temat inwestowania w sztukę współczesną. W przerwie pomiędzy wykładami odbędzie się, w galerii Ursa Maior, wernisaż wystawy „Nowe Historie”, która zaprezentuje najnowsze prace Arkadiusza Andrejkowa, Daniela Białowąsa, Dariusza Jędrasiewicza, Tomka Mistaka, Jana Szczepkowskiego, Joanny Szostak i Sylwestra Stabryły.

Cały wieczór upłynie w smakach unikalnych piw rzemieślniczych warzonych przez Bieszczadzką Wytwórnię Piwa Ursa Maior.

25 lipca 2015 r.

„Kolekcjonowanie sztuki w praktyce”, Ursa Maior, Uherce Mineralne

· godz. 17.00: „Dzieło, kolekcja, rynek sztuki dawnej” – wykład Piotra Platy, eksperta w dziedzinie tworzenia kolekcji dzieł sztuki, specjalizującego się w sztuce polskiej II poł. XIX w. oraz XX w., w szczególności Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego.

· godz. 18.30: „Nowe Historie” – wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Andrejkowa, Daniela Białowąsa, Dariusza Jędrasiewicza, Tomka Mistaka, Jana Szczepkowskiego, Joanny Szostak i Sylwestra Stabryły.

· godz. 19.00: „Młoda, Nowa, Aktualna, Najnowsza i Współczesna. O kolekcjonowaniu sztuki ostatnich czasów” – wykład Agnieszki Gniotek, eksperta w dziedzinie inwestowania w sztukę najnowszą, organizatora aukcji komercyjnych i charytatywnych, która obecnie współtworzy markę Pragaleria Dom Aukcyjny z Warszawy.

Agnieszka Gniotek (rocznik 1975) – historyk, krytyk sztuki, kurator wystaw. Ekspert w zakresie sztuki współczesnej i fotografii, organizator i kurator aukcji komercyjnych i charytatywnych. W latach 2000-2015 związana z domem Aukcyjnym Polswissart, obecnie współtworzy markę Pragaleria Dom Aukcyjny.

Redaktor pism kulturalnych i o sztuce (publikowała m.in. Art&Business, Exit, Pulsie Biznesu, Modern Art, Antykach, Business Class, Formacie, Kwartalniku Fotografia, Sztuce.pl, Private Banking Nable Consierge). Juror konkursów związanych ze sztuką, designem i fotografią, kurator wystaw i plenerów, Wykładowca w zakresie tematyki związanej z rynkiem sztuki, inwestowaniem, PR i strategiami prowadzenia kariery w świecie sztuki.

Piotr Plata (rocznik 1972) od 1997 r. związany z rynkiem dzieł sztuki. Przez wiele lat pracowała w krakowskiej Space Gallery. Od 2014 r. jest niezależnym ekspertem i konsultantem. Brał udział w organizacji kilkunastu wystaw w tym m.in. malarstwa Artura Nachta-Samborskiego „Akty i portrety” (2007) oraz „Martwe natury i pejzaże” (2011) oraz „W kręgu Ecole de Paris. Polscy malarze pochodzenia żydowskiego” (2008). Współpracował z Krakowską Akademią im. A. Frycza-Modrzewskiego, prowadząc konwersatorium z zakresu Rynek Sztuki i Antyków. Obecnie zajmuje sią doradztwem w dziedzinie tworzenia kolekcji dzieł sztuki oraz doradztwem inwestycyjnym na rynku dzieł sztuki. Specjalizuje się w sztuce polskiej II poł. XIX w. oraz malarstwie polskim XX w., w szczególności okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Członek Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (członek CINOA).

Pragaleria to nowa marka na warszawskim i ogólnopolskim rynku sztuki, działająca od marca 2015 r. W jej przestrzeniach wystawienniczych przede wszystkim prezentowane są prace z zakresu grafiki komputerowej i tradycyjnej grafiki warsztatowej oraz malarstwa cyfrowego. Galeria jest siedzibą inicjatywy Polska Grafika Cyfrowa. Ponadto Pragaleria prezentuje także streetart i malarstwo. W zakresie organizacji aukcji przygotowuje cenione oferty z zakresu Sztuki Młodej i Sztuki Aktualnej. W najbliższych planach ma także aukcje tematyczne m.in. ilustracji i streetartu.

Ursa Maior to mikrobrowar, centrum sztuki, kreatywności i designu w Bieszczadach, w miejscowości Uherce Mineralne. Ma na koncie kilkanaście cenionych gatunków piw w różnych stylach, a także liczne działania na rzecz promocji regionu bieszczadzkiego, realizowane poprzez wydawnictwa, prezentacje lokalnego rzemiosła i sztuki tworzących w rejonie artystów.

Organizatorzy: Pragaleria, Ursa Maior

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...