Balony nad Krosnem

Tegoroczny majowy weekend w Krośnie zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Nie tyle ze względu na ilość wolnych dni, ale przede wszystkim, ze względu na ilość wyjątkowych atrakcji, jakie czekają nas podczas kolejnej edycji Balonów nad Krosnem.

Tradycyjnie, w pierwsze dni maja, Krośnieńskie niebo pokrywają kolorowe czasze balonów na ogrzane powietrze. Już po raz trzynasty, ekipy polskie i zagraniczne, zmagają się w różnorodnych, podniebnych, konkurencjach o puchar Skrzydlatej Polski.
W piątek, 27 kwietnia, przed Halą MOSiR, przy akompaniamencie zespołu Euroband, odbędzie się oficjalne otwarcie XIII Górskich Zawodów Balonowych połączone z prezentacją i widowiskową paradą załóg balonowych. Jednak już wcześniej, na krośnieńskim lotnisku, młodsza część miłośników Balonów nad Krosnem, będzie miała okazję uczestniczyć w Hip-Hop Day: grafitti jam czy pokazach breakdance.

Przez kolejne dni, o świcie i wieczorami, turyści oraz mieszkańcy Krosna i okolic będą mogli obserwować konkurencje balonowe rozgrywane ponad miastem. Rozpoczną się one 28 kwietnia, w sobotę i tym samym rozpoczną drugi dzień balonowej fiesty. Wczesnym popołudniem (13.00) odbędzie się konferencja transplantologiczna „Podziel się życiem”, a wieczór uprzyjemni występ zespołów Ciryam i gwiazda wieczoru, zespół Afromental.

Tego wieczoru, jak i podczas kolejnych dni balonowej fiesty, chętnych do udziału w atrakcjach wieczoru, na krośnieńskie lotnisko dowiezie specjalny, „balonowy” autobus komunikacji miejskiej.

Niedziela (29.04) będzie dniem niezwykle rodzinnym. Konkursy, zabawy, plenerowa pracownia plastyczna dla najmłodszych – każdy znajdzie coś dla siebie. Choć popołudnie przyniesie także atrakcje dla nieco starszego pokolenia, dzieci mogą towarzyszyć rodzicom. Po koncercie zespołu Rudi Schuberth & Wały Jagiellońskie i Robert Rozmus Show, podczas nocnego pokazu balonów, z pewnością nie zabraknie atrakcji.

Poniedziałek (30.04) jest dniem Rock Oil Festival – imprezy, która na dobre wpisała się już w tradycję Balonów nad Krosnem. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godz. 16.00, a wyniki zostaną ogłoszone po koncercie zespołu Anakonda, około godziny 20.00. Gwiazdą wieczoru będzie Leon Hendrix Band.

We wtorkowy wieczór (1.05) Krosno gościć będzie zespół Blue Cafe. Wieczorny koncert (godz. 20.30) zostanie poprzedzony koncertami zespołu Groovińscy i laureata Rock Oil Festival. Początek o godzinie 18.00.

Tegoroczne Balony nad Krosnem zakończą, we środę (2.05), pokazy ratownictwa przedmedycznego, pokaz kawaleryjski i Munduriada – widowiskowy konkurs służb mundurowych występujących przy dźwiękach Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej.Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji. Miłośników podniebnych przygód zapraszamy do lotów widokowych samolotami AN2 i Ms880 i lotów szybowcowych, dla dzieci atrakcje szykuje wesołe miasteczko Jiri Novy Lunapark, na które dowiezie ich wyjątkowa kolejka Centrum Dziedzictwa Szkła.

Nowością tegorocznego majowego weekendu w Krośnie będą propozycje filmowe. W specjalnym pojeździe Kino 5D i w art.Kinie. 27 kwietnia zapraszamy na noc horrorów, 29 na filmy z balonem w tle, a 2 maja, na noc komedii.

Zapraszamy do udziału w największym majowym pikniku w południowej Polsce!

Szczegółowy program Balonów nad Krosnem:

BALONY NAD KROSNEM XIII MIĘDZYNARODOWE GÓRSKIE ZAWODY BALONOWE 27 KWIETNIA – 2 MAJA 2012

27 kwietnia 2012 /piątek/

godz.14.00
HIP – HOP DAY
Graffiti jam, koncerty i prezentacje taneczne: TwoPointOne, WoDo, Groniu, eMatic, Boris
Gwiazdy wieczoru: PeeRZet i PYSKATY
Imprezę prowadzą DJ Noriz & Bartox

godz.19.00
Otwarcie Górskich Zawodów Balonowych – parking przy hali MOSiR, ul. Bursaki
Koncert zespołu Euroband
Parada załóg balonowych
Inauguracja zawodów i prezentacja uczestników zawodów

28 kwietnia 2012 /sobota/

godz. 6.00 konkurencje balonowe*
godz. 13.00 konferencja transplantologiczna „Podziel się życiem”
godz. 18.00 konkurencje balonowe*
godz. 19.00 koncert zespołu Ciryam
godz. 20.30 koncert zespołu AFROMENTAL

29 kwietnia 2012 /niedziela/

godz. 6.00 konkurencje balonowe*
godz. 10.00 balonowa rodzinna niedziela – konkursy, zabawy, plenerowa pracownia plastyczna, program artystyczny dla dzieci
godz. 17.00 koncert Studia Piosenki Swing
godz. 18.00 konkurencje balonowe*
godz. 18.00 koncert zespołu Euroband
godz. 18.00 recital Zbigniewa Maciasa /Piwnica PodCieniami/
godz. 19.00 koncert zespołu RUDI SCHUBERTH & WAŁY JAGIELLOŃSKIE
godz. 20.30 ROBERT ROZMUS SHOW
godz. 21.30 nocny pokaz balonów

30 kwietnia 2012 /poniedziałek/

godz. 6.00 konkurencje balonowe*
godz. 16.00 Rock Oil Festival – przesłuchania konkursowe
godz. 18.00 konkurencje balonowe*
godz. 19.00 koncert zespołu Anaconda
godz. 20.00 ogłoszenie wyników Rock Oil Festival i wręczenie nagród laureatom
godz. 20.30 koncert LEON HENDRIX BAND

1 maja 2012 /wtorek/

godz. 18.00 koncert zespołu Groovinscy
godz. 19.00 koncert laureata Rock Oil Festiwal
godz. 20.30 koncert BLUE CAFE

2 maja 2012 /środa/

godz. 12.00 pokazy ratownictwa przedmedycznego
POKAZ KAWALERYJSKI /elementy kaskaderki, pokaz musztry paradnej, skoki, konkurs władania lancą, szabla, oprowadzanie na koniu, miasteczko kawaleryjskie /
MUNDURIADA – widowiskowy konkurs służb mundurowych
koncert Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej

* Konkurencje balonowe uzależnione są od warunków atmosferycznych

DODATKOWE ATAKCJE
Codziennie niespodzianki lotnicze
Przyloty samolotami typu AN2 i Ms880
Loty szybowcem
Prezentacje i loty pokazowe

Nowością majowego weekendu w Krośnie będą propozycje filmowe.
Na terenie lotniska zainstalowany zostanie specjalny pojazd – Kino 5D, a artKino zaprasza na balonowe nocki – 27.04 Noc horrorów, 29.04 Filmy z balonem w tle, 2.05 Nocka komediowa

W trakcie imprezy czynne będzie wesołe miasteczko Jiri Novy Lunapark.
Mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kapsułę bungee, karuzele, wirujące młoty uczestnicy imprezy już znają, ale tegorocznym hitem z pewnością będzie olbrzymi stwór do wnętrza, którego wejdą jedynie prawdziwi śmiałkowie.

Pokazom powietrznym i koncertom na scenie towarzyszy kiermasz rozmaitości.
Jak zwykle nie zabraknie krośnieńskiego szkła czy wyjątkowych akcesoriów modelarskich również z Krosna rodem.

Przez cały czas trwania imprezy na krośnieńskim lotnisku czynne będą stosika gastronomiczne.
Oferta tradycyjnego jedzenia piknikowego poszerzy się o słodkości, potrawy chińskie czy unikatowe ziemniaczane sprężynki.

Na lotnisko dowiezie uczestników imprezy specjalny balonowy autobus.
Nie stójcie w korkach, nie martwcie się gdzie zaparkować samochód, dojedźcie na lotnisko bezpłatnie specjalnym majowym autobusem!

Najmłodszych natomiast zapraszamy do wyjątkowej kolejki Centrum Dziedzictwa Szkła.Kolorowa lokomotywa ciągnąca dwa wagoniki zaprasza na rodzinne przejażdżki, jednocześnie promując jedyne w swoim rodzaju Centrum Dziedzictwa Szkła, którego otwarcie nastąpi już 2 czerwca bieżącego roku.

Michał Żelechowski
Biuro Prezydenta Miasta
Urząd Miasta Krosna

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...