Szlak wyróżniony po roku działania

Kapituła powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną 3 sierpnia br. wybrała najlepsze produkty turystyczne z naszego regionu. Wyróżniono trzy podmioty oferujące najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty, spełniające wszelkie wymogi regulaminowe. Najlepszymi produktami województwa w 2014 roku zostały: Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury, Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki oraz Muzeum – Zamek w Łańcucie.
Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki został wyróżniony za promocję atrakcji turystycznych województwa podkarpackiego w bliskiej relacji z jego bogatą tradycją kulinarną.

Doceniono jego rolę w propagowaniu historii regionalnych kulinariów oraz wpływ na zwiększenie atrakcyjności ofert restauracji, karczm, oberż, zajazdów, szynków i tawern. Głównymi atrakcjami Szlaku są – rozrzucone na 3 trasach: bieszczadzkiej, beskidzko-pogórzańskiej i północnej – punkty gastronomiczne, restauracje w pensjonatach i hotelach oraz gospodarstwa agroturystyczne wraz z ich ofertą kulinarną. Szlak tworzy 40 certyfikowanych punktów gastronomicznych z obszaru województwa podkarpackiego specjalizujących się w kuchni regionalnej, etnicznej, dworskiej, myśliwskiej i miejskiej.

Krzysztof Zieliński
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...