12. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

WATCH DOCS to wspierana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, w 2014 roku odwiedzi blisko 40 miejsc w Polsce.
W tym roku impreza po raz pierwszy odbędzie się w Cisnej oraz Wetlinie i po raz drugi w Ustrzykach Dolnych i okolicach. Festiwalowi towarzyszyć będą: dyskusje tematyczne z zaproszonymi gośćmi, spektakl teatralny, koncert oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Bieszczadzcy organizatorzy, spośród propozycji festiwalowych 14 dokumentów i zaproponują je publiczności w sześciu blokach tematycznych. Będą to: Wolność i kara, Rodzina, Tybet – Chiny bez fikcji, Migranci, Propaganda, Wieczór Romski.

Gośćmi festiwalu w Ustrzykach będą m.in. Katarzyna Iwińska i Dominik Piotrowski – wolontariusze z Zakładu Poprawczego w Poznaniu (blok Wolność i kara), Marek Staniszewski – ekspert komunikacji i brandingu (blok Propaganda) oraz cudzoziemcy mieszkający na stałe w Polsce. Natomiast w Cisnej organizatorzy zapraszają m.in. w bloku Rodzina na Uzdrawianie relacji w rodzinie poprzez dotyk czyli warsztat masażu relaksacyjnego dla par. Podczas Wieczoru romskiego będzie okazja posłuchać w Ci9snej zespołu Terne Cierchenia, skosztować przysmaków cygańskich, a w Ustrzykach Dolnych obejrzeć spektakl teatralny „O człowieku, który zwał się nic” na podstawie jednej z Baśni Cygańskich Jerzego Ficowskiego.

Edycję bieszczadzką Festiwalu dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Fundacji Bieszczadzkiej-Ośrodka Działaj Lokalnie w Ustrzykach DL w ramach Funduszu Grupy Partnerskiej „Zielone Bieszczady”.

Organizatorzy lokalni: Bieszczadzki Uniwersytet Społeczny B/U/S , Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej

12. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. 
Prawa Człowieka w Filmie. Bieszczady 2014
9-13 września 2014 r.
(Ustrzyki Dolne – Lipie – Czarna Górna – Lutowiska – Wetlina – Cisna)

Program PDF
Opisy filmów PDF

Kontakt:
Bieszczady
Marcin Kowalczyk
tel.: 500 604 774
e-mail: [email protected]

Warszawa
e-mail: [email protected]
tel.: 22 556 44 73

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...