Bieszczady – Tropem żubra na 102

102 zawodników stanęło na starcie II Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”, który w sobotę 14 lutego rozegrano w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Impreza doskonale wpisała się w kampanię promocyjną „Lasy Państwowe. Zapraszamy”

Zawodnicy rywalizowali na dystansach 2 i 9 km. Najliczniej na starcie zjawili się leśnicy i funkcjonariusze Straży Granicznej, dla których przewidziano osobne klasyfikacje. Bieg pań na 9 km wygrała Zuzanna Konik, zaś wśród mężczyzn zwyciężył, podobnie jak w poprzedniej edycji, Jacek Staroń z Krosna. Co piąty uczestnik biegu był leśnikiem. Wyścig leśniczek wygrała Agata Lenkiewicz-Bardzińska (Nadl. Lutowiska) przed Anną Mileną Sikorską (Nadl. Ujsoły) i Dominiką Dąbrowską (Nadl. Dukla). Najlepszym spośród ludzi lasu okazał się Piotr Szczygieł (RDLP w Lublinie) przed Jackiem Habratem (RDLP w Krośnie) i Teodorem Fursem (Nadl. Baligród). Dwukilometrowy dystans dla dzieci najszybciej przebiegli Zuzanna Młynarczyk i Szymon Rygiel.

Na trasie tego dnia szusowali również weterani szlaków narciarskich i turystycznych, jak choćby Krystian Ignas, 75-latek z Rzeszowa, zaś najmłodszym uczestnikiem biegu był ośmioletni Sebastian Garbowski. Wśród zawodników był też Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP.
Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie, działające od roku w Stuposianach.

  • Włożyliśmy wiele pracy w przygotowanie tej edycji biegu, udało się przygotować nowy przebieg trasy i wykonać tory w najwłaściwszym momencie – mówiła Ewa Tkacz, prezes Stowarzyszenia BTN. – Szkoda tylko, że nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych do uczestnictwa w imprezie, ale za rok zwiększymy limit miejsc, żeby nie sprawić zawodu miłośnikom ścigania się na leśnych trasach.

Dekoracji zwycięzców dokonali nadleśniczowie: Marek Bajda (Nadl. Lutowiska) i Jan Mazur (Nadl. Stuposiany) oraz Krzysztof Mróz, wójt Gminy Lutowiska.

Patronat honorowy nad biegiem sprawował Bogusław Famielec, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, który ufundował też osobne nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii.
Wśród uczestników rozlosowano także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie, LKP „Lasy Bieszczadzkie” oraz firmę DISTEIN.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Marcin Scelina, Nadl. Baligród

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...