Ursa Maior otworzyła galerię sztuki młodego pokolenia i dom aukcyjny w sercu Bieszczadów

Na trzech poziomach budynku Ursa Maior w Uhercach Mineralnych, który mieści również sklep z produktami regionalnymi oraz browar rzemieślniczy, znalazło swoje miejsce kilkadziesiąt prac. Można je oglądać w komfortowych warunkach, specjalnie dobranym oświetleniu i oprawie muzycznej, a gdy się spodobają – nabywać. Nie tylko osobiście, ale również online, ponieważ odbywać się będą także aukcje internetowe.

– Każda z prac jest zaopatrzona w profesjonalnie przygotowaną metryczkę, która przekazuje podstawowe informacje o twórcy. Wybraliśmy kilkunastu autorów młodego pokolenia, którzy dobrze rokują, ale i takich, którzy są już uznani na polskiej, a nawet europejskiej scenie artystycznej. Mam nadzieję, że z czasem będzie ich przybywało – powiedział Tomek Mistak -, artysta malarz, kurator wystawy.

Dwie pieczenie na jednym ogniu- Galeria i Dom Aukcyjny Ursa Maior wpisuje się w szerszą filozofię spółki Ursa Maior. Część z prowizji uzyskanej dzięki sprzedaży dzieł będzie kierowana na wspieranie bieszczadzkich inicjatyw chroniących lokalne walory. Chętni będą nabywać potencjalnie cenne i przyszłościowe dzieła, a artyści zostaną godnie wynagrodzeni. – mówi A. Czech.

Nowoczesne technologie, dobra muzyka i….. dobre piwo

Sala Galerii i Domu Aukcyjnego, została wyposażona w nowoczesny sprzęt projekcyjny, który pozwala na dokładną prezentację prac. Cały budynek został wyposażony w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy budujący odpowiednią atmosferę. I, co równie ważne, z antresol Domu Aukcyjnego przez wielką przeszkloną ścianę można oglądać codzienną pracę Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa. A przy okazji sączyć mistrzowskie piwa powstające na miejscu.Więcej informacji: www.facebook.com/gsursamaior

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...