W Dolinie Sanu, za przysiółkiem Sękowiec znajduje się stary nieczynny kamieniołom. Może to być ciekawa atrakcja dla pasjonatów geologi, jak i dla zwykłych turystów, chcących zobaczyć budowę geologiczną Bieszczadów. Sam spacer wzdłuż malowniczo wijącego się tu Sanu, też jest już dużą atrakcją. Kamieniołom ulokowany jest na obrzeżach Rezerwatu Hulskie, tuż przed nieistniejącą już dziś wsią Krywe.
Droga, która tu prowadzi wzdłuż Sanu jest zamknięta dla ruchu samochodowego, więc to dobra propozycja na pieszy spacer lub wycieczkę rowerową. Odległość od Sękowca, gdzie możemy legalnie dojechać, to tylko 4 km. Kamieniołom powstał w latach 80 XX wieku i pozyskiwano w nim kruszywo do budowy bieszczadzkich dróg leśnych. Pozyskiwany tu materiał był przewożony do Sękowca, gdzie był rozdrabniany w kruszarce i transportowany dalej.
Obecnie jest to pomnik przyrody nieożywionej pod nazwą „Ściana Skalna w Krywem”. Możemy tu podziwiać odkrywkę skał osadowych płaszczowiny śląskiej najbardziej odpornych na wietrzenie czyli piaskowców otryckich. Ciekawie wygląda wschodnia krawędź kamieniołomu, widać na niej równoległe warstwy fliszu, z którego zbudowane są całe Bieszczady. Na szczyt kamieniołomu możemy dostać się dzikimi wydeptanymi ścieżkami, ale należy zachować ostrożność, gdyż łatwo tu o wypadek. Choć kamieniołom już zarasta drzewami i krzewami, to z góry nadal można podziwiać ładną panoramę Doliny Sanu.
GPS: 49.25685, 22.53177
Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.