Udany bieg „Tropem żubra” Bieszczady

135 zawodników w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w rywalizacji na trasach III Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”, który odbył się w Mucznem w sobotę 4 lutego. Start i meta zlokalizowane były przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Prócz klasyfikacji open, osobne klasyfikacje mieli leśnicy, pogranicznicy i adwokaci. Odwilż, która przyszła w góry dwa dni wcześniej sprawiła, że trzeba było nieco zmodyfikować trasę biegu, ale organizatorzy poradzili sobie z kaprysami pogody i imprezę mogą zaliczyć do udanych.

  • To już trzecie z kolei zawody w Mucznem, ale pierwsze po otwarciu Centrum Promocji Leśnictwa – zaznaczył Marek Marecki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, uczestniczący w ceremonii otwarcia. – Od razu rzuca się w oczy, że ten obiekt stwarza znakomite warunki do rozwoju tej formy rekreacji, jaką są narty biegowe czy śladowe. Trzeba też pogratulować miejscowym leśnikom zaangażowania, dzięki któremu impreza staje się ważnym miejscem rywalizacji sportowców i elementem promocji Podkarpacia.

W kategorii open mężczyzn wygrał Paweł Fundanicz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne przed Jackiem Konikiem (Bieszczadzki Klub Nordic Walking). Trzeci był Jerzy Laska. Kategorię leśniczek wygrała Agata Lenkiewicz-Bardzińska (Nadl. Lutowiska) przed Karoliną Buchaniec (Nadl. Stuposiany) i Katarzyną Szczerbicką (Nadl. Lutowiska). Wśród leśników zwyciężył Jacek Habrat przed Piotrem Szczygłem (obaj RDLP w Krośnie) i Teodorem Fursem (Nadl. Baligród). W klasyfikacji drużynowej leśników najlepsza była ekipa Nadl. Lutowiska, przed RDLP w Krośnie i Nadl. Stuposiany. Najmłodszą uczestniczką zawodów była czteroletnia Jagoda Organiściak.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie wraz z Nadleśnictwem Stuposiany. Zawody odbywały się pod honorowym patronatem Grażyny Zagrobelnej, dyrektora RDLP w Krośnie. Przez cały dzień biegaczom towarzyszyły kamery TVP Rzeszów, która realizowała cykl „Zima w regionach”. Kolejne wejścia antenowe można obejrzeć na www.rzeszow.tvp.pl w zakładce „Zima w regionach”.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...