1% podatku dla Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic

Chcemy ocalić od zapomnienia kulturę ludową Bieszczad, dlatego planujemy odtworzenie chaty bojkowskiej z XIX w., z pięknym dwuspadowym, słomianym dachem z naczółkami. Dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Niech stanie się on Waszą cegiełką na budowę tego unikalnego miejsca.
Kim jesteśmy?
Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic to organizacja powołana w 2003 r. przez mieszkańców i miłośników Bieszczad. Naszym celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Bieszczad, w tym tradycyjnego rzemiosła, tradycji kulinarnych i kultury regionalnej.

Dlaczego potrzebujemy Twojego 1% podatku?
Chcemy ocalić od zapomnienia kulturę ludową Bieszczad, dlatego planujemy odtworzenie chaty bojkowskiej z XIX w., z pięknym dwuspadowym, słomianym dachem z naczółkami.
Bojkowie to grupa etniczna, która zamieszkiwała Beskid. W latach 1944 – 1947 zostali wysiedleni na tereny radzieckiej Ukrainy i polskie ziemie odzyskane. Ich unikalna kultura odchodzi w zapomnienie. Bez Państwa wsparcia nie będziemy w stanie uczestniczyć w jej ratowaniu.

Co dajemy naszej społeczności?
Projekt architektoniczny naszej chaty bojkowskiej jest już gotowy. Chcemy, aby stanęła ona w centrum Wetliny i stała się nie tylko muzeum bieszczadzkiej kultury, ale także miejscem warsztatów ginących rzemiosł. Otrzymaliśmy działkę od gminy oraz pozwolenie na budowę. Jedyne czego nam brakuje to fundusze. Dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Niech stanie się on Waszą cegiełką na budowę tego unikalnego skansenu.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia
W formularzu podatkowym wypełnij rubrykę „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” – wpisując tam numer KRS 0000060245. Następnie wpisz kwotę stanowiącą 1% Twojego podatku. To wszystko!

Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic, 38-608 Wetlina 71KRS: 0000060245, organizacja pożytku publicznego

Na zdjęciu:
Wizualizacja Muzeum – Chaty Bojkowskiej, która zostanie sfinansowana z wpłat 1% podatku.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...