Akcja pod Hnatowym Berdem w Bieszczadach

W niedzielę, około godz. 17.00, dyżurny z bieszczadzkiej grupy GOPR zwrócił się do Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych i Wetlinie z prośbą o pomoc w rozpoczętej akcji poszukiwawczo – ratunkowej. Okazało się, że dwoje turystów z Warszawy, kobieta (30 l.) i mężczyzna (32 l.), zabłądziło w rejonie Hnatowego Berda w Bieszczadach.
Ponieważ, zapadał zmrok, było chłodno (-8 stopni Celsjusza), a temperatura powietrza ciągle spadała, funkcjonariusze SG bardzo szybko dołączyli do działających w terenie goprowców. W rejon działań wyjechało czternastu funkcjonariuszy wyposażonych w narty ski-tour, pojazd ATV i skuter śnieżny.

Po upływie niespełna dwóch godzin, akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem, poszukiwane osoby zostały odnalezione w rejonie Górnej Wetlinki. Oboje byli zmęczeni, ale w dobrym stanie zdrowia. Zostali odwiezieni do miejsca zakwaterowania.

W ostatnim okresie czasu, była to już kolejna akcja poszukiwawczo – ratunkowa prowadzona w Bieszczadach przez GOPR przy wsparciu funkcjonariuszy z bieszczadzkich Placówek Straży Granicznej.

mjr Elżbieta Pikor

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...