Bieszczady: Po raz czwarty biegli Tropem wilka

Pogoda wyjątkowo dopisała uczestnikom IV Biegu Narciarskiego „Tropem wilka”, który rozegrano w Smereku (Nadleśnictwo Cisna) w sobotę 27 stycznia. Na starcie, który tym razem zlokalizowano przy wiacie „Oczko wodne” w Smereku, stanęło prawie 90 zawodników.
W biegu juniorek na 3 km na najwyższym stopniu podium stanęła Nikola Niemczuk ze Smereka, druga była Aleksandra Szczerbicka z Lutowisk, trzecia zaś Barbara Wróbel z Cisnej. Wśród juniorów wygrał Gniewomir Bryk przed Jakubem Spychałą (obaj z Cisnej) i Mikołajem Konikiem ze Stefkowej.

Seniorzy rywalizowali na dystansie 10 km. Podobnie jak przed rokiem wygrał Robert Faron reprezentujący Zalesie Remsport przed Jackiem Staroniem z Krosna i Piotrem Szczygłem z Korczyny. Najlepsza wśród pań była Zuzanna Konik ze Stefkowej, przed Paulą Pasterczyk z Jedlicza i ubiegłoroczną zwyciężczynią Agnieszką Faron z Krakowa.

W osobnej klasyfikacji leśniczek górą była Agata Lenkiewicz-Bardzińska przed Katarzyną Szczerbicką (obie z Nadl. Lutowiska). Kategorię leśników wygrał Piotr Szczygieł (RDLP w Krośnie), drugi stopień podium zajął Teodor Furs (Nadl. Baligród), trzeci Marek Świąder (Nadl. Głogów).

Nagrody wręczał Władysław Chmurski, nadleśniczy Nadleśnictwa Cisna. Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał gustowny medal pamiątkowy a wielu uczestników wylosowało cenne upominki od sponsorów. Impreza była elementem festiwalu biegowego, który w miniony weekend odbywał się w Bieszczadach. W niedzielę bowiem odbył się IV Zimowy Maraton Bieszczadzki, w którym wzięło udział ponad 1000 osób.


Patronat honorowy nad biegiem sprawowała Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Ladislaw Maras i Paweł Stolarz

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...