Wiata turystyczna w Bukowcu pod Korbanią

Jeszcze pachnąca świeżością nowa wiata powstała na końcu wsi Bukowiec, przy szlaku wiodącym na szczyt Korbani, z którego możemy podziwiać piękną panoramę z niewielkiej wieży widokowej. Wiata powstała dzięki Nadleśnictwu Baligród, i jest już drugim tego typu obiektem w Bukowcu udostępnionym przez Lasy Państwowe. Podobna większa powstała jakiś czas temu na przeciwległym końcu wsi zwanym Otaczarnią – https://www.bieszczady.net.pl/otaczarnia.

Nowa wiata jest komfortowo wyposażona. Posiada piec, na którym możemy gotować lub piec podpłomyki na blasze. Oprócz tego wyposażono ją w pięć stołów z ławami, przy których możemy zjeść posiłek i odpocząć. Nadleśnictwo zadbało też o opał, a nawet siekierę. Obok wiaty wytyczono miejsce na ognisko, wokół którego ustawiono ławki. Obok znajduje się spory szutrowy parking na którym możemy zostawić samochód. Zadbano też o toaletę typu Toi Toi.

Nie ma tu natomiast koszy na śmieci i nie jest to niedopatrzenie. Po prostu w takich miejscach nie ustawia się koszy, żeby resztki jedzenia nie wabiły tu dzikiej zwierzyny, która jak choćby niedźwiedzie może być niebezpieczna. Szanujmy takie miejsca i doceńmy to, że powstają i są dla nas udostępnione i zabierajmy ze sobą swoje śmieci. Jeżeli jakiś brudas takowe pozostawi i jesteśmy samochodem posprzątajmy też po kimś, a wszyscy będziemy mogli cieszyć się czystością takich miejsc. Pamiętajmy, że oko na wiatę ma leśniczy Nóżka, który mieszka nie daleko, więc zachowujmy się odpowiednio 😉

Oprócz wiaty znajdziemy tu też kilka tablic edukacyjnych i dokładną mapę okolicy z naniesionymi szlakami i ścieżkami spacerowymi. Miejsce to jest wyśmienitym punktem startowym na Korbanię. Prowadzą na nią stąd dwie znakowane trasy, dzięki którym możemy wytyczyć sobie trasę okrężną i nie musimy wracać tą samą drogą. Tutejsze stokówki wyśmienicie nadają się też na wycieczki rowerowe.

GPS: 49.29568, 22.39093

Nawiguj: https://goo.gl/maps/FcAwEcNath5wAweL9

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...